Crush Sony Vegasu

...

Moderátor: Mods_senior

robson
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Crush Sony Vegasu

Příspěvekod robson » 11 pro 2017 11:36

Mam novy notebook s temito parametry:
Intel Core i5 - 7200U 2.5GHz
Nvidia Geforce 940MX with 2GB dedicated RAM
8Gb DDR4 RAM
128Gb SSD + 1000Gb HDD

a striham video v SONY VEGASU 15 z dovolene ktere jsem natacel dronem ve 4k i goprem 6 ve 4k60fps, video mam uz hotove ale pri renderovani to dycky spadne, napise ze je malo pameti nebo se zobrazi modra obrazovka kde se pise ze selhalo nvlddmkm.sys. To vse kdyz rendreuju i ve 720p. kdyz zkousim renderovat jen par sekund tak to jde a kdyz jsem zkousel renderovat ve 4k v novem projektu tak to taky slo...nejaky napady?
Asi neco s RAM ale jak to vyresit??
Diky moc za jakykoliv napady :)

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Crush Sony Vegasu

Příspěvekod petr22 » 11 pro 2017 11:57

Asi neco s RAM - nejspis jeji nedostatek. 8 GB je hodne malo.

V zavislosti na slozitosti projektu a narocnosti na pamet muze byt treba upgradovat na 16, 24 nebo i 32 a vice GB RAM.

Jake je vyuziti RAM kdyz to spadne ?

Uživatelský avatar
Erstein
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Crush Sony Vegasu

Příspěvekod Erstein » 11 pro 2017 13:20

Měl jsem stejný problém, ve chvíli kdy byl projekt složitější na zpracování - hodně klíčování atp, tak mi to padlo. Mám 12GB ram a i to kolikrát nestačí.

robson
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Crush Sony Vegasu

Příspěvekod robson » 12 pro 2017 12:45

je temer naplno, ale pritom kdyz renderuju jeden ucelej klip ve stejny kvalite, tak je RAMka tak na 1000Mb a rendreuje se to v pohode, idkyz fakt dlouho..coz by mi nevadilo, nechapu proc to normalne jde a jinak, myslim ze notebook by to mel vladnout,ikdyz treba pomalu
jinak diky moc za rady

Uživatelský avatar
Erstein
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Crush Sony Vegasu

Příspěvekod Erstein » 12 pro 2017 13:56

robson píše:je temer naplno, ale pritom kdyz renderuju jeden ucelej klip ve stejny kvalite, tak je RAMka tak na 1000Mb a rendreuje se to v pohode, idkyz fakt dlouho..coz by mi nevadilo, nechapu proc to normalne jde a jinak, myslim ze notebook by to mel vladnout,ikdyz treba pomalu
jinak diky moc za rady

Takhle.. On to zvládne, ale pokud je tam nějakej náročnější úsek, byť jen krátkej, tak i to stačí, aby to padlo. Vím, že dřív co jsem měl problémy i se zpomalenim záznamu, nebo naopak se zrychlovánim. Pak když mi to při renderu takhle droplo asi po čtvrté, tak jsem vyrenderoval jeden kus, pak samostatně ten náročnější a zbytek, pak to všechno vzal a přerenderoval dohromady (v tu chvíli už jako videa ve formátu WMP). Sice to je prasárna a ubereš tak na kvalitě videa, ale když to nejde jinak.. :dontgetit: :dontgetit: :cry:

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Crush Sony Vegasu

Příspěvekod petr22 » 12 pro 2017 14:08

Tak kdyz uz mas vysledne video po castech, tak ho jen slozis dohromady, renderovat to cele znovu jen kvuli slozeni je ptakovina.

robson
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Crush Sony Vegasu

Příspěvekod robson » 12 pro 2017 14:57

Ono je to dost nestabilni povedlo se mi vyrendrovat dve maly casti na ponekolikaty ale je to fakt frustrujici, napadlo me pouzit i flashdrive jako externi RAM ale notebook napsal ze je dostatecne vykonnej a neslo to..:D prece to ten PC musi vladnout kdyz s tim nic nedelas a pockas

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Crush Sony Vegasu

Příspěvekod petr22 » 12 pro 2017 15:06

Mas pouze 8 GB RAM.

To je 4x mene nez nas nejlacinejsi pocitac na strih videa.

Cekas dele u mene vvykonneho procesoru, nedostatek pameti se nicim nahradit neda.

Uživatelský avatar
Erstein
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Crush Sony Vegasu

Příspěvekod Erstein » 12 pro 2017 15:58

robson píše:Ono je to dost nestabilni povedlo se mi vyrendrovat dve maly casti na ponekolikaty ale je to fakt frustrujici, napadlo me pouzit i flashdrive jako externi RAM ale notebook napsal ze je dostatecne vykonnej a neslo to..:D prece to ten PC musi vladnout kdyz s tim nic nedelas a pockas

Neznamená, že když na tom PC nic neděláš, tak že to zvládne. Prostě když tam ta pamět není, tak to spadne. Třeba u Adobe AE, když jsem něco dělal, tak OK, všechno se vyrenderovalo, ale když to byl složitejší projekt a RAM na to nestačily, tak to sice bylo vyrenderovaný, ale sekalo se to. Nezdá se to, ale pokud tohle chceš dělat, tak to bude chtít někde přidat. Nebo zkus Adobe premiere. V tom jsem teda nikdy nedělal, takže nevím jak to jezdí, ale třeba to půjde lépe. Případně zkus upravit nastavení projektu a nebo zkus renderovat v menším rozlišení, ale nemyslím si, že by to mělo nějak pomoct.

robson
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Crush Sony Vegasu

Příspěvekod robson » 13 pro 2017 12:00

tak jsem problem vyresil
navysil jsem strankovaci soubory jakozto virtualni pamet pro RAM a pak jsem nastavil u vsech tracku Disable resample, ono jak mely vsechny casti jinou frekvenci tak se to neshodlo a padalo to, ted to slape jako po masle :) takze rendr ve 4k, 60 fps uplne v pohode :)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Crush Sony Vegasu

Příspěvekod petr22 » 13 pro 2017 12:05

Jen je prace s pameti asi tak 1000x pomalejsi nez by byla prace s RAM :-)

Neustale pracujici disk bych za praci v pohode nepovazoval.


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti