ATI Ovladač

...

Moderátor: Mods_senior

Vinnie
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

ATI Ovladač

Příspěvekod Vinnie » 10 črc 2005 22:33

hoj...mám problém(ale to asi každý tady:-D) při instalaci ATI ovladače(prej nejnovějšího) 5.6xp mi to napíše :Setup was unable to complete the instalation.Try to setup your display adapter with a standart VGA driver before running setup. Nevíte co to je nebo respektivě co mám a přesně kde udělat?díky za případnou radičku...

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 10 črc 2005 22:40

Teď už máš nějakej ovladač nainstalovanej? Nebo je to nová instalace systému zatím bez ovladačů? Jak grafiku vidíš ve správci zařízení?

Vinnie
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Vinnie » 11 črc 2005 22:45

miras píše:Teď už máš nějakej ovladač nainstalovanej? Nebo je to nová instalace systému zatím bez ovladačů? Jak grafiku vidíš ve správci zařízení?
už je to v poho...automaticky mi win vyhledal vga adapter atd...akorat pokazde když nainstaluju ati ovladač tak při startu systému mi to píše cli.exe....aplikace se nezdařila.nevím...a celý pc je zpomalený od té doby co sem chytil jakýsi nail.exe a aurora....asi budu muset celý pc reinstalovat a nastavit....

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 11 črc 2005 23:04

Aby ses zbavil tej hlášky cli.exe při startu, musel bys ještě stáhnout a nainstalovat .NET Framework.
No a jestli máš problémy se spywarem tak nainstalovat záplaty, projet ad-awarem a spybotem, přejít na alternativní prohlížeč a nainstalovat firewall :8

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 12 črc 2005 08:14

Přesně jak píše miras. "cli.exe" je Control Center, který umožňuje snadné nastavování grafiky. Catalysty od verze 4.8 vyžadují nainstalovaný .NET Framework, bez kterého se Control Center neaktivuje.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Vinnie
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Vinnie » 14 črc 2005 15:35

už stahuju ten framework...díky...pak by se mě melo rozjet control center a vše v pohodě jo?delá mi to u vsech ovladaču:( nevite o nákým prográmku díky kterýmu bych zjistil jestli je můj pc (Intel Celeron 2,4GHz, 1024MB Ram,Radeon 9800Pro 128Mb) oproti normálu zpomalený?třeba jestli se nedá vše z optimalizovat nebo tak něco? :idea:

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 14 črc 2005 16:24

Samozřejmě nějaké prográmky existují, ale osobně jsem je nezkoušel. Tady jsou nějaké linky:
Dacris
PCMark
Sys Tuner
WinGOD
XMark
3D-Benchmark
3DMark
+ 1 šikovná utilitka: System Mechanic
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 14 črc 2005 17:57

Když chceš ladit a průběžně testovat doporučil bych spíš Sandru nebo Everest. Ty přímo v sobě obsahujou slušnou databází jednotlivejch komponent s výsledkama testů, taže otestuješ a pro porovnání si vybereš něco co by mělo mít stejnej výkon. Z těch benchmarků co napsal mikel sou asi nejpoužívanější PCMark a 3Dmark, ale když si s nima comp otestuješ dá pak práci na netu najít podrobný výsledky podobný sestavy. Samozřejmě sou dobrý při lazení výkonu pro porovnání jestli byly úpravy k něčemu dobrý, ale srovnání s podobným compem se hledá těžko...

Vinnie
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Vinnie » 14 črc 2005 18:25

všechno je to zbytečně složitý...3D Mark (ten novej,myslím 04/05 nebo tak) sem testoval a mám okolo 5300 bodů a u toho starýho 11000..ale díky moc za ten framework, ted sem nainstaloval ati ovladac 5.6 a už to nepíše...

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 14 črc 2005 19:05

3DMark je test určenej primárně k otestování grafickýho subsystému. 3D výkon do značný míry zavisí i na zbytku compu, ale pro komlexní otestování bych zvolil spíš PCMark. Jestli se ti chce nainstaluj ten, napiš výsledek a pokud možno co nejpodrobnější specifikaci svýho stroje, můžem zkusit posoudit jestli se jedná o výsledek adekvátní...

Vinnie
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Vinnie » 06 srp 2005 11:04

miras píše:3DMark je test určenej primárně k otestování grafickýho subsystému. 3D výkon do značný míry zavisí i na zbytku compu, ale pro komlexní otestování bych zvolil spíš PCMark. Jestli se ti chce nainstaluj ten, napiš výsledek a pokud možno co nejpodrobnější specifikaci svýho stroje, můžem zkusit posoudit jestli se jedná o výsledek adekvátní...
tak v 3DMarku03 mám 5647 bodu na rozlišení 1024x768 a pc mam jak sem rikal Intel Celeron 2,4Ghz 2x512Mb RAM DDR400 a Ati Radeon 9800Pro 128Mbit...je to málo nebo hodně?

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 06 srp 2005 21:38

Myslím že se za svoje výsledky nemusíš stydět, je to "tak akorát" :wink:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • X-box ovladač kabel
    od jPRO » 05 bře 2024 23:01 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    502
    od jPRO Zobrazit poslední příspěvek
    06 bře 2024 00:07
  • Ovladač pro bluetooth
    od Drak32 » 29 zář 2023 21:52 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    2408
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    30 zář 2023 21:05
  • Ovladač Xbox se odpojuje od boxu
    od paolov » 24 říj 2023 10:34 » v Problémy s hardwarem
    0
    1153
    od paolov Zobrazit poslední příspěvek
    24 říj 2023 10:34

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů