ZIP soubor - nesouhlasí CRC

...

Moderátor: Mods_senior

Mr.Voza
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

ZIP soubor - nesouhlasí CRC

Příspěvekod Mr.Voza » 08 zář 2018 12:36

Ahoj všem, nemůžu rozbalit jeden soubor ze ZIP archivu. Nejedná se o ZIP, kterej bych někde stáhnul, ale o ZIP, kterej jsem sám vytvořil. Je v něm několik JPG souborů a tři MP4 soubory. ZIP mám zaheslovaný. Když ho chci rozbalit, zeptá se mě na heslo, to zadám SPRÁVĚ a všechny soubory až na jeden MP4 se rozbalí. U toho jednoho mi to nahlásí chybu:
"Nesouhlasí CRC v šifrovaném souboru xxxxx.mp4 (nesprávné heslo?)"

K rozbalení jsem zkoušel několik programů, ale pokaždý se stejným výsledkem. Stejně tak jsem zkoušel několik programů na opravu archivu, ale taky neúspěšně - když už třeba program soubor opraví, z novýho "opravenýho" ZIPu, se ten jeden soubor stejně nedá rozbalit se stejnou chybou.

ZIP jsem vytvářel pomocí WinRAR 3.80
Na rozbalení jsem zkoušel WinRAR, Průzkumník Windows, 7-ZIP
Na opravu jsem zkoušel WinRAR, Advanced Zip Repair, Object Fix, DataNumen Rar Repair, a možná ješte 1-2 další, už nevím...

Nevíte jak ten jeden soubor z toho "poškozenýho" ZIPu dostat? Třeba mě napadá jestli někajej program neumí rozbalit soubor, aniž by kontroloval itegritu CRC? Třeba i za cenu toho, že by rozbalenej soubor nebyl 100% OK - je to video, kdyby tam třeba pár vteřin záznamu chybělo, nebo bylo video jiným způsobem lehce poškozený, s tím ož bych si poradil editací toho samotnýho videa, nebo něco... takhle ale z toho MP4 souboru nemůžu dostat ani bajt :-(

edit: Ještě pro úplnost doplním, že se nejedná o nijak závratně velký soubory - ZIP má celkem 131MB a ten MP4 soubor, kterej z něj nemůžu dostat, ten má 78MB.

Reklama
petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ZIP soubor - nesouhlasí CRC

Příspěvekod petrmet » 08 zář 2018 13:56

Našel jsem popis, jak se pokusit zachránit alespoň část porušeného souboru http://kb.winzip.com/kb/entry/41/

Přidáno :
WinRAR má volbu pokud spustíš Extrahovat do , tak je tam možnost zaškrtnout "Ponechat poškozené soubory".

Mr.Voza
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ZIP soubor - nesouhlasí CRC

Příspěvekod Mr.Voza » 08 zář 2018 14:27

Tak vyřešeno podobným způsobem, ale nakonec pomocí 7-Zip. Pomocí něho jsem ze ZIPu nedal rozbalovat jenom ten jeden soubor MP4 (takhle to nahlásilo chybu a nic neuložilo), ale kliknul jsem na celej ZIP pravým myšítkem a z nabídky vybral 7-Zip - Rozbalit zde. Tak se rozbalil i ten MP4, kterej se mě jinak nepodařilo dostat. Video je celý, akorát v jednom místě asi na 1 vteřinu zezelená půlka obrazu, takže super. :thumbup:

Zajímavý je, že když jsem ZIP chtěl vytvořit znova s těma samejma souborama s nejnišší kopresí, jak to běžně dělám, tak pak nešel zase ten samej soubor rozbalit. Zkusil jsem nastavit vyšší kompresi a takhle nešly ze ZIP rozbalit dvě videa. Dal jsem zabalit ZIP bez komprese a takhle je vše OK.

Od teď, každej archiv, kterej vytvořím, budu nejdřív kontrolovat než smažu původní obsah, kterej do něj dávám!!!

Přidáno:
Máš pravdu, takhle to funguje taky. Tohle jsem někde na netu taky našel, jen jsem nevěděl, kde tu volbu "Ponechat poškozené soubory" najdu. Hledal jsem to v nastavení, ale že by to bylo takhle schovaný v "Extrahovat do..." to mě nenapadlo. To je dobrý vědět pro příšte. Díky za tip. :thumbup:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Poškozený soubor excelu Příloha(y)
    od Jsimi » 06 úno 2024 22:43 » v Kancelářské balíky
    0
    767
    od Jsimi Zobrazit poslední příspěvek
    06 úno 2024 22:43
  • Nemožnost odstranit soubor Příloha(y)
    od Dolpi » 22 kvě 2023 18:54 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1304
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    23 kvě 2023 12:46
  • Soubor personal.xlsb je uzamčen pro úpravy
    od VOM » 04 říj 2023 14:33 » v Kancelářské balíky
    3
    3857
    od VOM Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 16:12
  • Windows 11, AMD - zvětšující se DUMP soubor na disku
    od Sheriff » 08 kvě 2023 16:57 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1410
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    18 kvě 2023 17:36

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů