Videa bez barev

...

Moderátor: Mods_senior

Terryna
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: září 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Videa bez barev

Příspěvekod Terryna » 20 zář 2018 10:24

Zdravím,
od včerejška se potýkám s problémem, který by se dal nejlíp popsat asi jako záhadné zmizení barev z videí na webu Na serverech jako IDNES, Aktuálně, Nova Plus, Stream atd. mi prostě videa jedou jen černobíle (sem tam má něco ve videu slaboulinký odstín své původní barvy, ale jinak hlavně černobílá). Reklamy před těmito videy jedou někdy barevně, někdy černobíle. Youtube mi jede barevně úplně v pohodě. Videa, která mám v počítači, mi v BS Playeru jedou bez barev a ve VLC v pohodě.
Nepomohlo znovu stáhnout Adobe Flash Player, zkoušela jsem i Obnovení systému, ale to se kvůli nějaké chybě na disku C nedokončilo (s čímž jsem si pak užila svoje, když jsem tu chybu zkoušela opravit, ale o tom jindy...). Někde jsem si přečetla radu ohledně stavu grafické karty, jak si zobrazit, nástrj DxDiag, zkopíruju vám sem výsledek, co mi to vyhodilo, pokud se v tom někdo vyzná.
https://pastebin.com/T8fzeVGk
Nemůže to být tím, že v tom jednom řádku se píše "Advanced Color: Not Supported?"
Předem upozorňuju, že jsem baba a nevyznám se v tom a musí se na mě polopatě a ne moc odborně. Já vím, to tady nemáte moc rádi, ale holt je to tak. Zkrátka moc prosím o nějakou radu, co s tím udělat nebo aspoň názor, co s tím je špatně :)
Děkuju Vám moc a přeji příjemný čtvrtek

Reklama
Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Videa bez barev

Příspěvekod faraon » 20 zář 2018 12:11

Vítej na PC-Help.

Podobný problém se tu nedávno řešil, zkus to také: viewtopic.php?f=3&t=201815
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Terryna
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: září 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Videa bez barev

Příspěvekod Terryna » 20 zář 2018 12:50

Dobrý den, díky za radu a odkaz, ale myslím, ze můj problém je jinde. Černobílá videa mam i v jiných prohlížečích než Chrome a navíc i při spouštění videi v počítači v Bs player ci windows přehrávači videi...

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Videa bez barev

Příspěvekod Pic » 20 zář 2018 14:52

Zkus aktualizovat ovladač grafické karty ze stránek výrobce této karty.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Terryna
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: září 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Videa bez barev

Příspěvekod Terryna » 20 zář 2018 15:35

dekuju, ale jsem doopravdy pitomá, tak nevím, pod čím přesně to mam hledat...ta karta je předpokládám to AMD Radeon r4? Fajn ale na stránkach amd toho urcite bude hodne a urcite na více typu těch karet jak poznám co je to správné?

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Videa bez barev

Příspěvekod dom324 » 20 zář 2018 16:17

Pokud vím, tak AMD má na stránkách nějaký auto detekční program, který vybere správný ovladač. Pokud to teda nezměnili.

Terryna
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: září 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Videa bez barev

Příspěvekod Terryna » 20 zář 2018 18:55

Tak jsem byla na tomto odkaze https://www.amd.com/en/support

Vyzývá to k výběru grafické karty nicméně moje karta tam v tom výběru neni...(Amd Radeon r4 grapgics)....kde je tam ten automaticky detektor? Protoze takhle nemám co zvolit jedine tam byla nějaká možnost zvolit ze karta je součástí základní desky a to nevím jestli u me je..(jedna se o notebook, ne PC)

Dodatečně přidáno po 1 hodině 7 minutách 13 vteřinách:
A pak se nabízí otázka kdyz mi ten detektor nic nenajde mou kartu, což podle amd znamená, ze podpora byla ukončena, tak jak potom ten problém opravit,budu muset do servisu?;-(

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 599
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Videa bez barev

Příspěvekod kecalek » 20 zář 2018 20:33

Je to síce proti zásadám - ale keď nemajú u pôvodcu - hľadaj inde.
Amd Radeon r4 grapgics https://drp.su/en/devices/video/amd/amd ... dows-7-x64

Ale podľa https://pastebin.com/T8fzeVGk - je to integrovaná grafická karta!!!! Takže zistiť výrobcu matičnej dosky a tam hľadať ovládač ku grafike.

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Videa bez barev

Příspěvekod dom324 » 20 zář 2018 20:58

R4 je totiž modelová řada. Stáhni GPU-Z a to Ti napíše název grafiky - jestli máš integrovanou i dedikovanou grafiku tak musíš dole v levém rohu přepnout na tu kterou chceš.

Terryna
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: září 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Videa bez barev

Příspěvekod Terryna » 20 zář 2018 22:56

Těmi radami jste mě dost zmátli, nevím, jestli se teda věnovat tomu prvnímu odkazu od Kecalka nebo hledat info k základní desce, každopádně je to něco, v čem se dost bojím hrabat :-D
Každopádně v prohlížeči už mi videa jedou. A to poté, co jsem vyzkoušela to vypnutí hardwarové akcelerace. BS player a přehráváč od Windows si stále jedou černobíle až vybledle. VLC jede barevně, tak to asi zatím řešit nebudu, já ty ostatní přehrávače stejně nepoužívám...každopádně je to divné :)

Dodatečně přidáno po 11 minutách 55 vteřinách:
A teď jsem jako novinku ve Správci zařízení a pokusu aktualizovat ovladače tam objevila ještě jakoby druhou grafickou kartu, kromě té výše popisované je tam ještě R5 M330 :-D Každopádně u obou to píše, že k nim mám ty nejlepší možné ovladače.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů