Jak na Novell

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Jak na Novell

Příspěvekod Charlie.v » 25 říj 2005 11:19

Nemám s tímhle žádné zkušenosti, tak by mě zajímaly nějaké zdroje nebo tak něco, nejlépe osobní zkušenosti.
Fakt o tom nic moc nevím, ale představuju si to tak, že na klientských stanicích by běžel nějaký Novell prográmek pro přihlašování do sítě a na serveru by běžel nějaký prográmek který by to verifikoval a přihlásil. Je to tak?
nic normálního mě nenapadlo

Reklama
maxim.
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod maxim. » 25 říj 2005 12:43

Jo Novell to je něco, tak co se týká serveru tam nemůže běžet "nějaký prográmek" ale naistalovaný NetWare-Novell který všechno co se týče síťových a ostatních služeb spravuje, čili Novell clienty kteří jsou nainstalováni na stanicích na stávajícím systému. U stanic je možno použít klienta od MS a nebo od NetWare který umožní využít celou krásu NetWare NDS.

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 25 říj 2005 13:27

fajn, díky za přibližné info. náhodou nevěděl bys o nějakém informačním zdroji? může být angličtina, španělština
předpokládám, že Novellové programy nejsou zadarmo. Není zadarmo ani ten klient který se instaluje na stanice?
nic normálního mě nenapadlo

maxim.
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod maxim. » 25 říj 2005 15:32

nejlepší info najdeš na http://www.novell.com jinak clienti na NW byli vždy součástí serverového instalačního cd, a jsou taky zdarma ke stažení na výše uvedených webových stránkách - chtějí jen bezplatnou registraci, pokud by jsi sháněl českou literaturu vyšly velice slušné publikace tuším nakladatelství BEN a PLUS - Generace, správa a práce v síti tuším ta byla velice dobrá.Co se týká programů pod NetWare nevím co máš na mysli ale ny instalačním cd Novellu je vše co je potřeby k instalaci provozování a správě systému prostě vše.


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů