svchost.exe Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Dizzy
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Dizzy » 26 srp 2004 19:13

no presne ta hlaska, neni problem to restartovani vypnout, ale ja tam nechci toho vira vubec :cry: , ja vzdycky smazu (resp. antivir mi ho smaze) ten soubor s virem, ale on se mi tam po case opet uploaduje. Firewall mam zaply. V registru mam v RUN swchost i svchost, nevim, zda bych to nemel z registru vymazat

Reklama
Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 27 srp 2004 00:25

Co používáš za antivir? Evidentně ti ten vir neodstranil, jelikož swchost je na 99% škodlivý kód. Stáhni si např. výše zmiňovaný NOD a důkladně pročisti systém.

btw. v RUNu by neměl být ani žádný svchost, natož pak swchost
Rimms

Dizzy
Pohlaví: Nespecifikováno

  Vyřešeno

Příspěvekod Dizzy » 27 srp 2004 19:07

No cistim to Stingerem (McAfee) a taky AVG (trial verze). Vzdycky ty soubory smazou, ale casem se tam opet objevi a to jsem uz instaloval i tu zaplatu :-( . Ted mi system naopak restartuje Sasser Obrázek
z Run v registru uz jsem to odstranil, ale i tak mi na pozadi bezi 5x svchost a jednou lsass.exe

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 28 srp 2004 22:01

Pokud se vir stále vrací, tak se ti záplatu zřejmě nepodařilo nainstalovat správně :?
Jestli se ti záplata nedaří nainstalovat:
Tyhle viry (Sasser, MsBlast) se dají řešit i bez záplat. Nainstaluj si osobní firewall (třeba ZoneAlarm) a viry se ti do PC již nedostanou - staneš se pro ně "neviditelným". A zkus systém prohledat i jiným antivirem než AVGčkem.
Rimms

norberthnatek@volny.cz
Pohlaví: Nespecifikováno

svchost.exe

Příspěvekod norberthnatek@volny.cz » 25 říj 2004 15:25

Tento problém řeším dva roky, zatím neúspěšně. Upgrade nestihneš stáhnout, antiviráky nic nenajdou....Co se tak nepřipojovat k internetu? :-)

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 26 říj 2004 12:19

Pokud řešíš problémy s restartem PC (viz. výše) již dva roky, pak řešíš zřejmě zcela nesprávným způsobem nebo je chyba v něčem jiném..

Bez Internetu ani ránu 8)
Rimms

Uživatelský avatar
CrazyManer
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 901
Registrován: únor 05
Bydliště: LBC
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Heh...jednoduché

Příspěvekod CrazyManer » 24 úno 2005 23:24

Nainstaluj si program ZONE ALARM a až restartneš kompa zeptá se na SVCHOST.EXE dej DENY a ať si odpověď pamatuje a on se nerozjede...heh :idea:

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 25 úno 2005 12:50

Neřekl bych, že zakázání přístupu svchost.exe do internetu by bylo zrovna nejšťastnější řešení. Podle mě by pak nefungoval internet..
Rimms

Uživatelský avatar
CrazyManer
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 901
Registrován: únor 05
Bydliště: LBC
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Rimmere

Příspěvekod CrazyManer » 25 úno 2005 23:23

Jsem online??Jsem ne??takže to jde.. 8) :lol: :wink:

Uživatelský avatar
Regulus
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: březen 05
Bydliště: Praha2
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

mám všetečný dotaz!!!!

Příspěvekod Regulus » 31 črc 2005 07:49

Tady někdo mluvil o viru v BIOSu !
:o
víte mám trochu pochybnosti, jestli si dnešní poměrně velké viry jsou schopny si poradit bez OS ( vždyť jsou psány kolikrát v VBS nebo Flashi)
no a navíc jsou větší než byli jejich slavní předchůdci!( One Half aj.)
Ti měli navíc výhodu v tom, že byli psáni v asembleru ( jazyku symbolických adres- to aby mne někdo nechytal za slovo :twisted: ) no a protože byli malí a nevyžadovali ani služby OS - mohli se kolikrát usídlit v MBR- a ovládnout počítač ještě před zavedením nejen OS ale i antiviru a vůbec všech programů
:twisted: /tehdy MS DOS - Windows ještě neexistovaly/ no a už tehdy se mluvilo o virech- který se schovávaj v hodinách :? :shock: 8)


fakt bych to rád věděl - i když by mne odpověď , že někdo něco takového zaznamenal hodně udivila- BIOS je natolik svázán s hardwarem, že pokud by nějaký virus dokázal nakazit bios - tak příště klidně i tiskárnu nebo scanner
:bigups:
:wink: :wink:


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů