Utilitka sledující zátěž PC - nevíte o něčem?

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Utilitka sledující zátěž PC - nevíte o něčem?

Příspěvekod Jan Pašek » 28 srp 2006 18:21

Je pravda nic sem nepročítal a nehledal před dvěma hoďkama mi spravily net a vod tý doby sosá a sosá tak nechci zatěžovat síť ještě serfováním.
Docela by semi hodila utilitka která by např v procentech zapisovala někam do kouta obrazovky nebo samostatné lišty základní parametry zatížení PC jako je teplota, zatížení procesoru, zatížení sítě, počet spuštěných procesů, datový tok na HD. Dražší PC na tohle mají displej Já dyž sem ho kupoval na lepší bednu už nebylo.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 28 srp 2006 18:42

jednu dobu jsem používal konfabulator, který obsahuje velké množství všelijakých "utilitek", které dokáží sledovat kde co, jenže i ony samy zatěžují pc, takže šel do kytek :smile:

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 28 srp 2006 19:02

Jak velké je to zatížení tak 2 až 3 procenta bych možná stoleroval.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 28 srp 2006 19:49

to záleží na počtu spuštěných widgetů, při jednom se nic neděje

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 29 srp 2006 10:01

Kdysi jsem zkoušel utilitku zvanou Motherboard Monitor 5. Je to hodně šikovná utilitka, která umožňuje monitorovat nejrůznější teploty, otáčky větráků, všechny typy napětí v PC, frekvenci procáku, apod. Dá se dobře nastavit, a vypadá hezky. Je tam odkaz i na české stránky, kde se dá stáhnout čeština.
Ale časem jsem stejně zjistil, že když všechno funguje jak má, tak to stejně ani nesleduju a odinstaloval jsem ho, ať mi zbytečně nezabírá místo v paměti. No a teď si občas spustím SpeedFan, zkontroluju hodnoty a vypnu. :wink:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 srp 2006 11:23

Mno u nás se to má tak mladá je blázen do muziky já zas dost tahám video Věčně se něco převádí do MP3, DVD nebo ripuje k tomu pořád jedou torenty a když si k tomu dáš třeba ještě pálení začíná mi ta 3GHz mašinka kulhat tyhle utilitky jsou roztroušený po woknech a v podstatě je musíš pořád hledat nebo vyvolávat. Navíc když sem se teď naposled vrtal ve sřevech toho zázraku načal sem si vysavačem zřejmě větrák od procesoru tak dlouho sem se snažil z chladiče vysát prach až mi větráček vzal zpětný tah a roztočil se do neskutečných obrátek vod tý doby se mi z PC linou neuvěřitelný zvuky takže kontrola teploty je taky na místě.
Ještě v noci nebo spíše z brzkého rána sem vyzkoušel Jindáshův tip Prorámek konfabulator ve starší verzi stažený ze slunečnice fajn akorát v něm nefungujou některý widgety pro novější verzi pokud ovšem stáhnete aktualizaci je celá provázaná s vyhledávačem Yahoo a widgety pokud nepovolíš ten vyhledávač nespustíš skoro žádný. Mám dojem že sem si s tou aktualizací stahnul i nějaký spywáre nebo jinýho šmejda a čeká mě čištění a kontrola PC. Takže pokud někdo chcete používat KONFABULATOR rozhodně neaktualizujte. Mikel tvůj tip se rozhodně hodí a pokud uspěje celý konfabulátor půjde do kytek.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 srp 2006 19:20

Tak je to tak jak sem říkal Konfabulátor šel do kytek. Ale jestli bych mohl požádat o pomoc s nastavením Motherboard Monitor 5. Protože nejsem moc velký znalec HW a jednotlivá čidla jsou pouze číslovaná mam v tom trošku hokej. Ten program má jedno velké plus ..umí česky a je tam vše v jednom.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti