Problém s obrázkami v PC

...

Moderátor: Mods_senior

Drakem
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problém s obrázkami v PC

Příspěvekod Drakem » 22 říj 2011 23:32

Ahojte!

Poprosil by som niekoho z vás o radu. Mám totiž takýto problém.
Priebežne si čas od času nahrávam moje fotky z mobilného telefónu do počítača zvlásť do adresárov podľa udalostí, no po čase mi popis adresára vyfarbí na zeleno, nejde mi zobraziť náhľad (miniatúru) obrázkov obsiahnutých v ňom a pri niektorých ani celkový náhľad. Pritom kapacita ostáva pôvodná.

Nerobí to spravidla podľa nejakej postupnosti, ale ľubovoľne a neviem si vysvetliť, čím to je. Uložené ich mám schválne na disku D, ktorý nie je systémový a nedostáva sa mi tam "odpad" z netu. Už sa pokúšal ich premiestniť z jedného disku na druhý, poslať mailom ako prílohu, či vyhľadať v programe Recuva, ktorý som našiel ako jedno z odporúčaní na podobný problém pri takýchto situáciách, no všetko v konečnom dôsledku ukázalo ako bezvýsledné.

Preto som sa obrátil na toto fórum a vašu pomoc.

p.s.:
pre predstavu pridávam aj printscreen obrázkových adresárov. Tie s miniatúrami sú funkčné a ostatné predmetom môjho problému.

PC:

AMD Athlon XP 1700+
256 MB RAM,NVIDIA RIVA TNT2, 64MB
win XP professional, SP 3
Eset NOD antivirus 4.2.71.2
Přílohy
dodrb.JPG

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Problém s obrázkami v PC

Příspěvekod X » 22 říj 2011 23:43

Zelená, zelená ... nějak si nevzpomínám. Modrá je komprimace.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Problém s obrázkami v PC

Příspěvekod El Diablo » 23 říj 2011 00:48

Zkontroluj HDD příkazem CHKDSK D: /x (případně i c) a programem HD Tune. Ať víme v jaké je kondici. On ten tvůj PC nebude žádný mladík (Riva TNT2!!!) :shock: To už jsem dlouho neviděl... (asi jako velorex)
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s obrázkami v PC

Příspěvekod Pic » 23 říj 2011 00:49

Jaký máš OS? S tím jsem se ještě nesetkal - zelené adresáře. Zkus spustit kontrolu disku s případnou opravou chyb. Ještě dotaz, nemáš na PC více účtů a ukládáš vždy pod stejným účtem a také pod stejným účtem s nimi případně manipuluješ? Mimo adresářů s fotografiemi se to jinde nebarví do zelena? Jak velký je disk D?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Problém s obrázkami v PC

Příspěvekod X » 23 říj 2011 01:30

El Diablo: Možná bych v krabici našel Asus nVidia Riva TNT (1) :D

Drakem: Nemůže tu zelenou dělat antivirus? Nebo nějaká utilitka na zdraví disku (složky).

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Problém s obrázkami v PC

Příspěvekod El Diablo » 23 říj 2011 01:42

Než sem se stěhoval tak sem měl v krabici různé S3, Trident, Max Diamod, ale jako běžně používaný PC to už sem fakt dlouho neviděl... I když pravda leží mi tu na opravu starý NB Compaq Evo
http://www.ebay.com/itm/Compaq-Evo-N410 ... 3a6527789a
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Drakem
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s obrázkami v PC

Příspěvekod Drakem » 23 říj 2011 21:23

El Diablo píše:Zkontroluj HDD příkazem CHKDSK D: /x (případně i c) a programem HD Tune. Ať víme v jaké je kondici. On ten tvůj PC nebude žádný mladík (Riva TNT2!!!) :shock: To už jsem dlouho neviděl... (asi jako velorex)


Tak som prebehol HDD podľa tvojich inštrukcií, no kontroly nič závažné nenašli, až na mierne zvýšenú teplotu (41 stupňov v kľude a 48 keď je zaťažený).
Inak už viem čo znamená to zelené vyfarbenie textu pod adresármi, či súbormi. Je to znak toho, že sú šifrované, no neviem ako ich dešifrovať, nakoľko mi to systém nedovolí, ale nepýta odo mňa pritom heslo.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Problém s obrázkami v PC

Příspěvekod El Diablo » 23 říj 2011 21:25

Aha, nech si zkontrolovat PC na přítomnost virů v sekci Hijack This, existuje vir který plánovitě šifruje soubory na disku!
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Drakem
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s obrázkami v PC

Příspěvekod Drakem » 23 říj 2011 21:32

Pic píše:Jaký máš OS? S tím jsem se ještě nesetkal - zelené adresáře. Zkus spustit kontrolu disku s případnou opravou chyb. Ještě dotaz, nemáš na PC více účtů a ukládáš vždy pod stejným účtem a také pod stejným účtem s nimi případně manipuluješ? Mimo adresářů s fotografiemi se to jinde nebarví do zelena? Jak velký je disk D?


win XP professional, edition 2002, 64-bit, SP3

Kontrolu som vykonal, no nič sa tým nezmenilo. V počítači mám iba jeden účet, nakoľko ho už používam len ja. Disk D má kapacitu 72 Gb a vyfarbený je z pod adresárov, ktoré tento disk obsahuje, čiže D, E, F len éčkový a stromovite všetky pod adresáre prislúchajúce k nemu.

Drakem
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s obrázkami v PC

Příspěvekod Drakem » 24 říj 2011 21:51

El Diablo píše:Aha, nech si zkontrolovat PC na přítomnost virů v sekci Hijack This, existuje vir který plánovitě šifruje soubory na disku!


A som v prdeli. Mám taký pocit, že mi už nikto s tým nedokáže pomôcť ...

http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=70&t=75315

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Problém s obrázkami v PC

Příspěvekod El Diablo » 24 říj 2011 22:01

Ty tam máš zaškrtnuto "šifrovat obsah a zabezpečit tak data" co když klikneš na podrobnosti?
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Problém s obrázkami v PC

Příspěvekod X » 24 říj 2011 23:04

Ahá, takže zelená je šifra. Máš uložený záložní dekryptovací klíč na disketě, pro případ nouze?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2079
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1150
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1593
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • Problem s Cat6a a 5e
    od bugs » 19 čer 2023 15:37 » v Sítě - hardware
    9
    1967
    od bugs Zobrazit poslední příspěvek
    22 čer 2023 18:39
  • Problém s USB - C (sluchátka)
    od ml3rax » 06 črc 2023 14:43 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    1671
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    06 črc 2023 15:33

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů