Rozbalování archívů ZIP ve složkách Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

dejvidson
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Rozbalování archívů ZIP ve složkách

Příspěvekod dejvidson » 19 lis 2011 14:45

Mám na disku různé archívy ZIP v různých složkách a podsložkách a potřebuji najít způsob, jak bez námahy archívy rozbalit tak, aby jejich obsah zůstal ve složkách s původními archívy. Tyto archívy zip potom vymazat umím, např. přes Total Commander. Vyhledat *.zip, výsledek do panelu a DEL. A nebo je rozbalit jinám, ale při zachování adresářové struktury (jak mám archívy). pozn. V archívech žádné adresářové struktury nemám, je tam vždy asi jeden soubur. Napadlo mně vyhledat ve Windows všechny tyto soubory zip a pak přes kontext nabídku zvolit rozbalit zde.. Ale nemám to vyzkoušené, jelikož těch zipů mám příliž mnoho. Aby to nezahltilo PC. Není nějaký jednodušší způsob, nebo nástroj jak toto provést ?

Děkuji. :smile: :idea: :smile:

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rozbalování archívů ZIP ve složkách

Příspěvekod mmmartin » 19 lis 2011 16:11

V Total Commanderu v jednom okně otevřeš složku, do které chceš archiv rozbalit, ve druhém okně se proklikáš k archivu a v menu vybereš Soubor > Extrahovat.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Rozbalování archívů ZIP ve složkách

Příspěvekod Speed_dead » 19 lis 2011 16:37

Já v TC rozbaluju archívy tak, že do nich vlezu jako do složky a pak dám kopírovat.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

dejvidson
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rozbalování archívů ZIP ve složkách

Příspěvekod dejvidson » 20 lis 2011 12:15

Děkuji za odpověď, ale asi jsme si nerozumněli. Rozbalit archív ZIP umím ! Já se ptám, jestli existuje nějaký způsob, nebo nástroj. Ve kterém bych např. vyhledal všechny ty "zipy" v různých adresářích a podadresářích a pak všechny ty archivy rozbalit najednou s tím, že jejich obsahy by se vyextrahovaly do těchto adresářů a podadresářů. Můj záměř: např. "C:\Obrázky\Nature\příroda.zip" aby po vyhledání tohoto archivu (protože jich mám tisíce v různých složkách a podsložkách) Chci vysypat obsah tohoto archivu "příroda.zip" do adresáře C:\Obrázky\Nature\ a tento archiv "příroda.zip" z něj vymazat. Smazat ty všechny "zipy" umím, jak jsem psal výše. Umím taky rozbalit všechny tyto nalezené archivy zip na jednu hromadu. To ale taky není můj záměr. :roll:

Děkuji. :idea: :smile: :idea:

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rozbalování archívů ZIP ve složkách

Příspěvekod Luboš » 22 lis 2011 14:08

Jde to!
1. V Total Commanderu přes menu Příkazy zvol Hledat a zadej vyhledání všech ZIP archivů na zvoleném disku, tedy: *.zip. Po ukončení hledání klikni na tlačítko Zobrazit výsledek v panelu.
2. V panelu s výsledky označ všechny potřebné archivy (úplně všechno přes Ctrl+A).
3. Na označené archivy klikni pravým tlačítkem myši a vyber WinZip / Extract to here using file names for folders. Takto se ti v adresáři s archivem ZIP vytvoří nejprve adresář s názvem původního archivu ZIP a do něho se pak rozbalí obsah archivu.
4. Stejným postupem jako v bodu 1 a 2 opět označíš všechny požadované archivy ZIP a pak je tlačítkem Delete zrušíš.

Je to to, co jsi potřeboval?
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

dejvidson
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rozbalování archívů ZIP ve složkách  Vyřešeno

Příspěvekod dejvidson » 24 lis 2011 23:18

Děkuji za tip, ale nepotřebuji, aby se v těch adresářích, kde mám zipy vytvářely další složky dle archivů. ... ale už je to krůček dále :smile:
:D Řešení jsem našel, odpovím si sám. :D To co já potřebuji umí přesně Power Archiver 2010. Je tam funkce "hromadné rozbalování". :D


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů