Který CPU?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

volvo1971
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 790
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Který CPU?

Příspěvekod volvo1971 » 20 led 2018 13:52

mmm, tak přece jen, v tom cs:go mi jde o to, ať mám prostě aspon 120 stálých, mám 60 hz monitor, takže mi to je jedno.
Ale teď mám 120 s tím, že co 2 sekundy mám drop na 70 a zpátky..

Reklama
Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Který CPU?

Příspěvekod dom324 » 20 led 2018 14:16

Drobino: Já vím, že v serverech je ten problém mnohonásobně větší, několikrát se to tu řešilo. ME Andromeda není jediná hra, vývojáři Fortnite na stížnosti o dlouhém připojování na servery (20 minut) odpověděli, že za to může Meltdown. Pak dodali, že se budou snažit výkonnostní dopad Meltdownu zredukovat (ale naznačili, že to ani zdaleka nepůjde odstranit úplně).
Michael: :D

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Který CPU?

Příspěvekod Donald64 » 20 led 2018 14:40

Ten Ryzen 1200 zvládne i nepřetaktovaný CS:GO na průměrných 270FPS, takže bys měl být spokojený.

volvo1971
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 790
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Který CPU?

Příspěvekod volvo1971 » 20 led 2018 14:44

noo, tak to je pohodička!:-) supr. Teď ještě motherboard zjistit který vzít a bude to komplet

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Který CPU?

Příspěvekod xbs » 20 led 2018 14:50


Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Který CPU?

Příspěvekod Donald64 » 20 led 2018 14:52

mATX - MSI B350M PRO-VDH nebo pokud využiješ USB-C, tak Mortar
ATX - ASUS Prime B350-Plus nebo jestli jde o nižší cenu, tak klidně MSI B350 Gaming Plus

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Který CPU?

Příspěvekod drobino » 20 led 2018 17:39

Co jsem cetl ja tak ten problem bagatelizuje pouze intel. Samozrejme ze bez zaplat by to stale fungovalo ale ta dira je tam asi obrovska. Amd ma mensi problem zvany spectre ale myslim ze se jeste nikomu nepodarilo ho zneuzit ovsem ten je u vsech procesoru. A jak jsem psal nejde o ten vykon ale princip proste bych to srovnal s dieselgate u volkswagenu. Proste umyslne klamani spotrebitele.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Který CPU?

Příspěvekod faraon » 20 led 2018 18:55

Abych to upřesnil, ty problémy jsou celkem tři.

Dva z nich spadají pod "Spectre", a těmi jsou ohrožené všechny moderní procesory, tedy Intel, AMD, PowerPC i lepší ARMy v mobilních zařízeních. U nich je možné aby se jeden program dostal k datům jiného programu (což odstraní aktualizace mikrokódu CPU), nebo jedna webová stránka k přihlašovacím údajům na jiné (což odstraní zmenšení přesnosti softwarového časovače v prohlížeči).
Přičemž AMD potvrzuje že u jejich procesorů připadá v úvahu pouze méně závažný z nich, druhý se zatím nikomu v praxi nepodařilo provést. Tedy zatím, uvidíme jestli na tu správnou fintu někdo časem nepřijde.

Mnohem nebezpečnější je třetí problém týkající se pouze Intelu, "Meltdown", díky kterému je možné dostat se i k datům operačního systému a dokonce ještě dál, ven z virtualizace! Tedy nejen virus ale i obyčejný javascript na stránce v prohlížeči zdánlivě bezpečně virtualizovaného operačního systému se dokáže nabourat do reálného hostitelského stroje a jiných na něm běžících virtuálních počítačů, z nich potom vykrást třeba šifrovací klíče, což je opravdu MEGAprůser, naštěstí nejnebezpečnější hlavně na serverech, ale ohrožuje úplně každý počítač s procesorem Intel od roku 1995 (včetně mojí vykopávky).
K jeho záplatování je potřeba aktualizovaný BIOS, aktualizovaný mikrokód CPU, aktualizovaný operační systém, aktualizované kompilátory a aktualizovaný veškerý software, což ale ani všechno dohromady ještě nezaručuje bezpečnost. Nové, ještě nevydané procesory tím s největší pravděpodobností trpí také, a vývoj další generace s opravenou architekturou bude trvat celé roky, takže skutečně bezpečných Intelů se dočkáme výhledově tak za pět let, a to ještě kdoví jestli. Bezpečných a méně výkonných.
Problém je, že současné, narychlo splácané aktualizace operačního systému mají velké problémy s kompatibilitou softwaru (viz sekce BSOD), a aktualizace mikrokódu způsobují nečekané restarty počítače, takže třeba Dell už řadu z nich opět vyřadil ze záplat. Přece jen uživatelé mají počítače radši funkční a děravé, než bezpečné a nepoužitelné...

Vzhledem k tomu že stejnou techniku, která způsobuje Meltdown, používá i Nvidia ve výkonných grafických kartách, dají se předpokládat propady výkonu i u nich, v souvislosti s jejich chystanými aktualizacemi. To by se mohlo spousty hráčů dotknout dost nasíracím způsobem, málokdo by dnes chtěl hrát při 18 fps jako v dobách MS-DOSu.

Mimochodem, slabých ARMů se netýká žádný z těch tří problémů, takže levné mobilní telefony a dětské výukové minipočítače Raspberry Pi jsou naprosto bezpečné :lol:
Další bezpečné procesory jsou MIPS (plus z něj vycházející ruské Bajkal a Elbrus používané ruskou armádou), a poslední dobou velmi perspektivní OpenRISC a RISC-V.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

volvo1971
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 790
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Který CPU?

Příspěvekod volvo1971 » 21 led 2018 09:48

Tak moment, jestli se to týka i telefonů není u nich větší riziko napadnutí hackerem? Není to tam jednodušší?

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Který CPU?

Příspěvekod faraon » 21 led 2018 10:02

Telefonů se to netýká, jenom smartfonů. Takže když musí někdo nosit v kapse televizi, herní konzoli a internetový kiosek v jednom, tak to holt dostane i s nadstandardní dírou.
Navrch ten krám může dvakrát denně nabíjet a těžit pro šmejdy Bitcoiny :lol:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

volvo1971
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 790
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Který CPU?

Příspěvekod volvo1971 » 21 led 2018 12:45

takze mi chcete rict, ze jako 90% populace teto planety vlastnim smartphone, tak jsem takzvane v p***** ? :D

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53619
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Který CPU?

Příspěvekod petr22 » 21 led 2018 12:48

Pry 90% populace :-)

Ve skutecnosti je to maximalne 35% (oficialni statistika), nejspis je to ale mene.

A k tomu smartphonu jeste potrebujes datove sluzby, coz taky spousta lidi nema.


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot], mmmartin a 39 hostů