Co si myslite o tomhle HDD? Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

johnny31
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Co si myslite o tomhle HDD?

Příspěvekod johnny31 » 14 dub 2013 20:33

Co si myslite o tomhle HDD?
Jde o 4TB Seagate odkaz, prijde mi zvlastni ze je o nem tak malo informaci, dokonce primo na strankach Seagate jsem nenasel tenhle HDD, zadny recenze, nic. Libi se mi pomer cena/kapacita/pouziti (v kategorii servery) to ze bude trochu pomalejsi s 5900rpm nevadi, dokonce se prodava stejny HDD odkaz teda me prijde ze ma stejny parametry ale nejedna se o serverovy disk, je v tom nejaky rozdil, co by v tom mohlo byt?
Diky,
Jan

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23629
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co si myslite o tomhle HDD?  Vyřešeno

Příspěvekod ITCrowd » 14 dub 2013 21:05

Rozdíl je v tom, že disk s provozem 24/7 by měl mít lepší ložiska a lepší konstrukci aby to vydržel. Jinak nejlépe by rozdíl vsvětlil výrobce.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Nemesis
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 674
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co si myslite o tomhle HDD?

Příspěvekod Nemesis » 14 dub 2013 21:19

Osobně bych vzal 2x 2TB
i5-3350P BOX
MSI ZH77A-G43
Corsair 2x4GB 1600MHz
GIGABYTE GTX 660 2GB
Win 7 Ultimate 64bit

johnny31
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co si myslite o tomhle HDD?

Příspěvekod johnny31 » 14 dub 2013 21:27

urcite bych radsi min kapacitni disky, puvodne jsem chtel brat 3TB serverovy 7,2k, ale mam omezenej pocet slotu, max 4, prozatim mam v planu 1xSSD 500GB,1x100GB na os a 2xvysokokapacitni disk se zrcadlenim a to prave vidim na ty 4TB, nebo nejakej napad jak narvat co nejvic kapacity a zaroven zajistit co nejvetsi dostupnost na 4 sloty? (dostupnost momentalne resi SSD)

Uživatelský avatar
Nemesis
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 674
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co si myslite o tomhle HDD?

Příspěvekod Nemesis » 14 dub 2013 21:39

Pokud nechceš dát 18 tisíc za 2x 4T/7200, tak vem 2x3T, ty nemají tu cenu zas tak nejhorší.
i5-3350P BOX
MSI ZH77A-G43
Corsair 2x4GB 1600MHz
GIGABYTE GTX 660 2GB
Win 7 Ultimate 64bit

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23629
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co si myslite o tomhle HDD?

Příspěvekod ITCrowd » 14 dub 2013 21:42

Když jechce dát do raidu, tak na těch otáčkách zase tolik nezáleží. Sice přístupová doby bude delší, ale kopírování bloku dat bude rychlejší, protože to vezme část z jednoho a část z druhého zároveň.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Nemesis
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 674
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co si myslite o tomhle HDD?

Příspěvekod Nemesis » 14 dub 2013 21:42

nejlepší by bylo rozšířit počet slotů...
i5-3350P BOX
MSI ZH77A-G43
Corsair 2x4GB 1600MHz
GIGABYTE GTX 660 2GB
Win 7 Ultimate 64bit

johnny31
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co si myslite o tomhle HDD?

Příspěvekod johnny31 » 14 dub 2013 21:49

presne, normalne bych nad 4TB uvazoval jen pri nejhorsim pri soucasnejch cenach tech serverovejch 7.2k disku, proto me prekvapilo, ze je k dostani za necelejch 5k 4TB, cena velmi slusna, navic se jedna o kus pro server, stejne asi vezmu ten 4TB, porebuju do kazdyho serevru narvat co nejkapacitnejsi disky, to jak jsem psal jestli ma nekdo nejakej napad tak sem myslel jiny reseni nez 3xdiskovy pole a 1xssd, treba reseni 3x vysokokapacitni disk se mi moc nelibi uplne si nedokazu pedtavit zalohovani

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53787
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co si myslite o tomhle HDD?

Příspěvekod petr22 » 14 dub 2013 21:58

Na co to ma byt server? Na data se obvykle nepouziva ten nejlacinejsi server, kam jde dat jen 4 disky.

Ja osobne bych dal minimalne 3 disky do RAIDu 5 + samozrejmne externi zalohovani (treba LTO-5 knihovna)

A nebo samozrejmneneco, kam jde dat vic disku - dva disky v mirroru na OS, a k tomu 4+ disku na data.

johnny31
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co si myslite o tomhle HDD?

Příspěvekod johnny31 » 15 dub 2013 06:06

jako uloziste dat, takhle, nekonci to jdenim serverem, moje idea byla mit sice 4slotovy 1u server, ale provozovat jich zaroven vic, asi risknu raid 1, to co se mi nelibi je, ze takhle budu mit na 1disku os a ten kdyz odpadne tak bude server nedostupnej dokud disk nevymenim, ale pouzivat disk kde je os zaroven jako uloziste? Puvodne to bylo 2x disk na os, 2x disk na data s raidem 1, ten ssd disk mi to zkomplikoval, ale je to urcite ten spravnej krok co se dostupnosti dat tyce, asi i tak to neni idealni reseni, kazdopadne nevim kde sehnat servery treba 2U kvalitni za dobrou cenu, tak aby to bylo investovatelny, idealne treba ve vetsim mnozstvi, vidim to ale tak, ze zustanu u techhle serveru o kterejch tu pisu


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů