Který all-in-one PC?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

maremarekk
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Který all-in-one PC?

Příspěvekod maremarekk » 05 úno 2013 13:39

Zdravím všechny uživatele tohoto fora. Rád bych Vás chtěl poprosit o radu.

Rozhodl jsem se ke koupi nového počítače. Jsem student vysoké školy a tak první, co mě napadlo bylo koupit notebook. Jenomže po chvíli přemýšlení mi došlo, že jako majiteli Nexusu 7 je mi notebook úplně k ničemu - Nexus bohatě stačí na všechno co potřebuju dělat mimo domov, takže jsem začal hledat v sekci se stolními PC. Po chvíli jsem zabrousil do kategorie All-In-One a zjistil jsem, že za prakticky stejné peníze můžu koupit i tuto (pro mě výhodnější; bez kabelů, dá se snadno přesouvat, atp..) verzi počítače a to včetně monitoru, který bych jinak musel kupovat zvlášť.

Nejsem nijak náročný. Počítač využívám jenom na internet a sledování filmů. Sem tam pracuji s Photoshopem a edituji nějaká videa, což mi zvládne i můj 7 let starý počítač s Pentium 4 a 64MB grafikou. Co se týče her her, tak jediné co hraji je World of Warcraft - pokud ho počítač utáhne na ultra (snad kromě stínů, ty nepotřebuji) při zátěži (raid) na 30 FPS, tak to bude velké plus.

Jak jsem psal, jsem student a můj rozpočet je velmi omezený. Cena nesmí přesáhnout 11000,-

Na Alza.cz jsem zkusil štěstí přes filtr a vyhodilo mi to tyto výsledky http://www.alza.cz/pc-sestavy/all-in-on ... ar176=2--4 a ze všech mi přišel nejlepší asi http://www.alza.cz/lenovo-ideacentre-c440-d368756.htm . Časem bych rozšířil RAM na maximálních 8GB a vyměnil HDD.

Tak jsem rozepsal svou představu a teď bych chtěl poprosit o názor a doporučení někoho s větší znalostí počítačů, než je ta moje. Nebráním se výhodnějším alternativám.

Předem moc děkuji!

Reklama
Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Který all-in-one?

Příspěvekod memphisto » 05 úno 2013 14:27

Tyhle All in One řešení jsou poměrně nešťastná. Je to ušetřené místo, ale komponenty uvnitř ledabyle naházené, přehřívají se, apod. Pozdější upgrade může být taky problém, protože to může být zapečetěno a porušením pečetě ztrácíš záruku. Takže upgrade jedině v servisu. Výkonnější proti tvé P4 to rozhodně je, ale jinak nic moc. Dle mě jedině AiO PC co má smysl je Mac. Ten to má perfektně vyřešeno, ale taky si za to nechá solidně zaplatit. Asi bych šel spíše do klasické sestavy (bedna + monitor).
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28587
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Který all-in-one PC?

Příspěvekod Martab » 05 úno 2013 14:55

Já osobně bych už raději vzal ten notebook než All in One PC, AiO mají stejné nevýhody jako notebooky, ale oproti nim nemají výhodu v mobilitě, proto bych raději postavil nějaké klasické PC (třeba do nějaké malé pěkné case ať to tolik nezabírá) a k tomu si koupil nějaká dobrý monitor (to je další věc co mne vadí, že u AiO si nemůžu vybrat monitor).
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

maremarekk
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Který all-in-one PC?

Příspěvekod maremarekk » 05 úno 2013 18:45

Notebooky jsou pro mě malé. Běžně se prodává 15" a 17" jsou už docela drahé. AiO se prodávají s monitorem nad 20". Práce s grafikou je na notebooku dost krkolomná - na malém monitoru nejste nikdy schopni vidět výsledek práce stejně, jako na full HD monitoru.

Samozřejmě jsem se díval i na klasické sestavy, ale nepodařilo se mi poskládat kvalitnější PC i s monitorem, abych se vlezl do peněz. Pokud se to podaří někomu z vás, tak budu jedině rád. Pokud ne, tak bych asi zůstal u té AiO varianty, protože v budoucnu těžko najdu prostředky na něco kvalitnějšího a výkonem mi AiO stačí.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28587
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Který all-in-one PC?

Příspěvekod Martab » 05 úno 2013 18:56

i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU


maremarekk
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Který all-in-one PC?

Příspěvekod maremarekk » 05 úno 2013 19:13

Děkuji! Díval jsem se, že by se to dalo osekat možná ještě trochu víc. Skříň by šla klidně použít ze starého počítače - je to tipická kancelářská skříň, dokonce ani není tak škaredá. Zdroj mám doma 370W Trust, který by šel teoreticky taky použít. DVD mechanika v aktuálním PC je sice trošku starší, ale svému účelu by mohla posloužit i v jiném počítači.

Jinak koukám, že v sestavě počítáte s integrovanou grafikou - naprosto chápu, strop je dost nízko. Časem bych možná mohl koupit i nějakou kvalitnější. OS vůbec zahrnovat nemusíte :-)

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28587
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Který all-in-one PC?

Příspěvekod Martab » 05 úno 2013 19:15

Tak ona ta integrovaná grafika v A10 strčí do kapsy spoustu levných grafik do PCIe :D .

Jestli tak napiš co máš za sestavu, u HDD a Mechaniky napiš jestli je to SATA nebo IDE a u case je důležité jaká se tam vejde deska (ATX/mATX nebo nějaká BTX).
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Který all-in-one PC?

Příspěvekod d1amond » 05 úno 2013 19:21

Pokud to může být bez OS, dalo by se jít i do Core i3.
Se starým zdrojem bych nepočítal, nebude mít napájení 20+4. A mechanika s diskem budou nejspíš IDE, což neklapne do nové desky.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

maremarekk
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Který all-in-one PC?

Příspěvekod maremarekk » 05 úno 2013 19:36

S tím zdrojem máte pravdu (http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=14885). Model case se mi nepodařilo najít, je to něco od Aceru, ale podle stáří tipuju, že bude taky nepoužitelná. Mechanika je SATA.

Nejspíše zůstaneme u všeho nového :-) Jak jsem psal, ten počítač je hodně starý a sotva z něj bude něco použitelného. Ta první sestava se mi líbí.

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Který all-in-one PC?

Příspěvekod d1amond » 05 úno 2013 19:38

Tak alespoň 400,- za mechaniku se dá použít na lepší case a zdroj. Stavěl bych na Martabově sestavě.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

maremarekk
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Který all-in-one PC?

Příspěvekod maremarekk » 05 úno 2013 19:42

Ano, ještě jednou děkuji za rady.


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: vaclavka83 a 30 hostů