Nový PC

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

baliny
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nový PC

Příspěvekod baliny » 24 bře 2013 08:16

Ahoj, potřeboval bych pomoct.Sám jsem si skusil poskládat herní sestavu na Alfě:http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1LBO0119FV011L9A011LIU011O1X011LVE0116NT010X25011T6T010X4A01.Potřeboval bych vědě jetli to jde ?Moc se v tom neyvznám.Díki.

Reklama
Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nový PC

Příspěvekod Speed_dead » 24 bře 2013 08:25

Mě osobně se nezdá značka zdroje. Dále nevidím důvod si připlácet za grafiku v CPU, když máš klasickou grafiku. Většině lidem stačí I5, máš tu I7 na nějakou konkrétní aplikaci? Ventilátor na CPU je docela předimenzovaný - budeš chtít taktovat? V košíku ti chybí operační systém. Když už hodláš vrazit tolik peněz do PC, tak by nebylo vhodný tuto sestavu provozovat na pirátským OS. Chtělo by, aby si u takovéto drahé mašiny napsal, co na tom chceš všechno provozovat, aby si nepřiplácel za něco, co nemá smysl. Klávesnici, myš a monitor nechceš?

Napiš určení PC a max cenu a určitě se tu někdo najde, kdo ti poskládá počítač na míru a jsem si jistý, že i výrazně levnější.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový PC

Příspěvekod Clorky » 24 bře 2013 08:33

Nic moc to není, mATX deska, hrozná skříň pro takovou sestavu a né příliš kvalitní zdroj.
Na co bude PC určen? Na hry?

baliny
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový PC

Příspěvekod baliny » 24 bře 2013 08:35

Jo díki, no to PC hlavně na hry. Max cenu asi tak těch 36 000. Tu i7 jsem měl u předchozího pc a byl jsem spokojenej. Jo a taktovat bych chtěl.Monitor, myš ani klávesnici nepotřebuji.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový PC

Příspěvekod Martab » 24 bře 2013 08:46

Já bych to viděl takto http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... XK010ZQX01 , ale není to na taktování, zas na druhou stranu, je tam Xeon E3-1230v2, což je vlastně jenom přejmenovaná i7, a je tam GTX670 v SLI, takže výkonu je tam víc než dost, pokud chvilku vydržíš, sestavím ještě něco na OC.

EDIT: Na OC asi nějak takto http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... IU011T1B01 , ale ta sestava která není určená na OC bude mít vyšší výkon a tady už se nide připlácet moc nevyplácí (respektive, na výkonu by se to moc neprojevilo).
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

baliny
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový PC

Příspěvekod baliny » 24 bře 2013 08:51

Díki za návrhy.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 120 hostů