Sháním kvalitní mikrofon pro hudební tvorbu, dabing apod.

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
cernokneznik
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 118
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Sháním kvalitní mikrofon pro hudební tvorbu, dabing apod.

Příspěvekod cernokneznik » 02 zář 2013 19:56

Ahoj, sháním pořádný mikrofon.
Jedná se o domácí použití, zvláště pro komunikaci prostřednictvým skype či komandování teamu ve hře, ale chci jej využívat i pro mou amatérskou hudební tvorbu, a dabing.
Mikrofon bude využíván jako počítačový komponent, nikoliv pro studiové užití či živé výstupy.
Potřebuji, aby nešuměl, normální hlasitost byla nahrána normálně hlasitě, a byl plug&play, bez zvláštních požadavků.
Chci, aby když do něj zařvu, bylo to normálně slyšet i v audio záznamu, bez žádného šíleného fučení.
Nejlépe stolní, se stojánkem, popř. pop filtrem v balení. Nahrávat budu maximálně metr od přístroje, byl bych rád, aby nenahrával okolní zvuky (žiji ve městě), a aby třeba neukázněný pes ze sousedství nerušil můj audio záznam.
V cenové relaci okolo 2k, strop bych stanovil na 4k, s tím, že už to je pro mě, jelikož s ním nehodlám provozovat komereční činnost, celkem pálka...

Pokud to co požaduji budou zvládat i mikrofony levnější, jak stanovená hranice, byl bych rád i za design, či značku.
Momentálně mám celkem stylově zařízené mé zázemí, nechci, aby mikrofon rušil, měl nevzhledně trčící šroubky, něco o co se můžu zranit nebo si poškodit své věci, nejlépe v černé barvě, elegantní, bez čtverců, struktury, a podobně...
Pro představu: Moje současné komponenty u počítače jsou např. Steelseties Apex (klávesnice), a Steelseries Sensei (myš) chci aby mikrofon k nim zapadl. Nevím jaké jsou význačné značky ve zvuko-nahrávacím odvětví, ale přecejen sluchátka Beats jsou něco jiného, než sluchátka od Genius... :listen:

Předem děkuji za případné rady, a za trpělivost při čtení mých požadavků, prostě, vím co chci. :)
Naposledy upravil(a) Ltb dne 03 zář 2013 12:18, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava nadpisu

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrofon

Příspěvekod karlos » 03 zář 2013 08:47

Mam obavu, ze si to predstavujes, jako Hurvinek valku ;-) Rada tebou pozadovanych parametru nelze zajistit mikrofonem, ale obsluznym SW, nebo HW. Asi bys udelal nejlepe, pokud by sis obstaral nekolik mikrofonu, kazdy na neco jineho. Nejaky HW kompresor/limiter a dobre odhlucnenou mistnost, bych povazoval za samozrejmost.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Deny18
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrofon

Příspěvekod Deny18 » 03 zář 2013 12:08

No ze SteelSeries nepočítej. Oni nemají stolní mikrofony, ať už kondenzátorové ani s pop up filtrem.

Možná ti postačí tohle.

RODE NT1 http://www.music-city.cz/rode-nt1-a-new-6360.html
RODE NTG2 http://www.music-city.cz/rode-ntg-2-657.html
ZOOM H-4N http://www.music-city.cz/zoom-h-4n-5216.html (tohle je právě to, co ti dokáže zeslabit ten zvuk ,když by jsi do něho řval, ale cena už je nad limit)

nebo pak ještě tento Trust http://www.alza.cz/trust-starzz-mikrofon-d329295.htm, používají ho někteří amatérští dabéři.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sháním kvalitní mikrofon pro hudební tvorbu, dabing apod

Příspěvekod karlos » 03 zář 2013 12:31

Nebe (Rode) a dudy (Trust)... Zoom neni mikrofon, ale recorder. Pro vyrovnani charakteristiky pri sepotu/kriku je potreba kompresor/limiter.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
cernokneznik
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 118
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Sháním kvalitní mikrofon pro hudební tvorbu, dabing apod

Příspěvekod cernokneznik » 03 zář 2013 14:23

Jasné, že nebude steelseries, ale jde mi o to aby to barevně ladilo :D
Trust Starzz si lidi kupují, jen aby měly "mikrofon", rozšířila to hlavně letsplayerská banda. Mě jde spíše o zpěvový mikrofon, ale aby fungoval i jako počítačový komponent, bez nutnosti nákupu dalších zařízení.
Zbytek je kousek nad limit.
Na tu NT1 jsem koukal už dřív, ale byl bych rád, kdyby se našla alternativa v menší cenové relaci :)

A zvuk když řvu, nepotřebuju zeslabit, jen potřebuju, aby ho mikrofon nezaznamenával s praskáním.

Líbil se mi http://www.akg.com/P120+USB-1039.html?pid=1030 Ale nejsem si jistý jestli do něj jít... :(

Koukal jsem i na české stránky Sennheiseru, a zaujaly mě mikrofony e 840, e 835, rovnou v packu s obalem, stojanem, kabelem, a tak, ale nevím jaký je mezi nimy rozdíl, a hlavně jak je to s připojením k pc, protože "koncovka XLR" mi nic neříká :crazy:

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sháním kvalitní mikrofon pro hudební tvorbu, dabing apod

Příspěvekod karlos » 04 zář 2013 07:50

Konecne jsi zminil znacky, ktere jsou opravdu mikrofony ;-) konkretnejsi dotazy k temto a podobnym znackam ti zodpovedi spise na www.zvukarina.cz
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pruhy přes obrazovku při sledování YT, apod.
    od jxdm » 10 bře 2024 10:39 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    1
    2041
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    11 bře 2024 09:56
  • Sháním RAM
    od liborek » 11 úno 2024 18:10 » v K: Hardware
    0
    2166
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 18:10
  • Sháním NTB
    od sicker » 30 kvě 2023 15:15 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    835
    od sicker Zobrazit poslední příspěvek
    30 kvě 2023 15:15
  • Jak poznat kvalitní už použitou LP desku?
    od p3v4x » 05 úno 2024 21:03 » v Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)
    9
    1866
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    06 úno 2024 16:46
  • Sháním case NZXT S340
    od Ryo » 05 říj 2023 09:23 » v K: Hardware
    1
    4159
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    05 říj 2023 09:54

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů