Monitor a připojení DVI a DVI D

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

ORK
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Monitor a připojení DVI a DVI D

Příspěvekod ORK » 13 pro 2013 00:09

Nazdar,

k notebooku bych si rád připojil další monitor, ale také měl možnost pouštět si filmy z externího disku i bez počítače.
Monitor s TV tunerem my připadl moc drahý. Proto jsem našel možnost Monitoru a DVD přehrávače.

Výstup z přehrávače je HDMI a vstup do monitoru je DVI-D. Redukci jsem našel z HDMI do DVI.

Problém zní: Je DVI kompatibilní s DVI D? Dočetl jsem se že přechod z HDMI na DVI je problematický.
Neměl by tedy problém s přehráváním filmu z externího disku na na samostatném monitoru i jiné řešení?

P.S: Hlavně levně...draze si poradím i sám :D

Díky moc

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Monitor a připojení DVI a DVI D

Příspěvekod X » 13 pro 2013 00:31

Záleží na typu DVI, ale stejně budeš mít jen obraz bez zvuku.

http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

Překladač výseku:

DVI a HDMI kompatibilita

HDMI je novější digitální zvukové/video rozhraní vyvinutý a podpořený spotřebitelským elektrotechnickým průmyslem. DVI a HDMI mít stejné elektrické specifikace pro jejich TMDS a VESA/DDC spojení. Ať tak nebo onak, HDMI a DVI lišit se v několika klíčových cestách:

* HDMI postrádá VGA kompatibilitu. Nezbytné analogové kontakty chybějí v HDMI spojkách.
* DVI je omezený na RGB barevný rozsah (0-255). HDMI podporuje RGB, ale také podpory YCBCR 4:4:4 a YCBCR 4:2:2. Tyto horské louky jsou široce užívaný vně (za) počítačovou grafikou, barvou překladem.
* HDMI podporuje dopravu balíčků, potřebný pro digitální zvuk, navíc k digitálnímu videu. HDMI zdroj rozlišuje dědický DVI displej a HDMI-capable displej čtením displeje- ovo EDID blokovat.

Pro podporovat součinnost mezi DVI-D a HDMI zařízeními, HDMI zdrojový součásti a displeje podporují DVI-D signalizování. Například, 1080p HDMI displej může být hnaný jednotlivým-spojovacím DVI-D zdrojem - od HDMI a DVI-D oba definovat přečnívající minimální sadu podporovaných rozhodnutí a maticových paměti formátů. Tak, DVI-D zařízení výstupní HDMI signály, mnoho včetně audio, (příkladů: ATI 3000-sérií a NVIDIA GTX 200-sérií zobrazovací adaptéry), [ 9 ] a nějaká multimédia zobrazuje vstup který HDMI signalizovat, včetně audio, použitím DVI HDMI adaptéru. Přesné schopnosti mění se specifikacemi zobrazovacího adaptéru.

V obráceném scénáři, DVI monitor který postrádá volitelnou podporu pro HDCP by mohl být neschopný k tomu, aby zobrazil chráněný obsah, třebaže to je jinak slučitelný s HDMI zdrojem. A, rysy charakteristický pro HDMI, jako: dálkové ovládání, zvuková doprava, xvYCC, a hlubina-barva, nejsou použitelní v zařízeních která podporovat jen DVI signály. Efektivně, HDCP kompatibilita mezi zdrojovými a zařízeními cíle úplně podléhá specifikacím výrobce pro každý, příslušné HDMI schopné zařízení.

Řekl bych, že jsi sice ušetřil, ale na nepravém místě ...

ORK
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Monitor a připojení DVI a DVI D

Příspěvekod ORK » 13 pro 2013 00:49

No já zatím nic nekoupil a ano vím že HDMI má problém s přechodem na DVI :D

Ale stále zůstává otázka jestli není řešení problému: Jak levně propojit monitor s exterákem na přehrávání filmů? :D

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Monitor a připojení DVI a DVI D

Příspěvekod X » 13 pro 2013 06:14

ORK píše:Nazdar,

k notebooku bych si rád připojil další monitor, ale také měl možnost pouštět si filmy z externího disku i bez počítače.
Monitor s TV tunerem my připadl moc drahý. Proto jsem našel možnost Monitoru a DVD přehrávače.


Nic jsi nekoupil? Tak ale píšeš, že ti připadal drahý. Ne že je drahý.

ORK
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Monitor a připojení DVI a DVI D

Příspěvekod ORK » 13 pro 2013 16:57

jééé :D to se tu budeme hádat o rétorice nebo mi pomůžeš vyřešit ten problém...a ano připadl mi drahý tzn. rád bych zjistil jestli není něco levnějšího :D

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Monitor a připojení DVI a DVI D

Příspěvekod X » 13 pro 2013 19:35

Já nyní vůbec nevím, jestli ten monitor už máš koupený nebo ne! Když ti nerozumím, nemohu ti poradit ...

ORK
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Monitor a připojení DVI a DVI D

Příspěvekod ORK » 13 pro 2013 23:42

jo tak monitor nemám :D pravda v tom posledním příspěvku jsem to moc neozřejmil :D

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Monitor a připojení DVI a DVI D

Příspěvekod X » 14 pro 2013 02:14

Takže být tebou, tak bych koupil multimediální monitor, jinak si zavaříš na problémy a i když se to budeš snažit obejít, nikdo ty nezaručí, že to tak poběží.

ORK
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Monitor a připojení DVI a DVI D

Příspěvekod ORK » 14 pro 2013 14:33

díky


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Občasné připojení TV
    od loucon » 04 lis 2023 21:33 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1295
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    05 lis 2023 03:58
  • Siemens C70 - připojení k PC
    od pukasinek » 05 zář 2023 17:20 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    5
    2102
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 20:05
  • Bezdrátové připojení Příloha(y)
    od PaTroN » 30 pro 2023 20:48 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    1600
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 21:51
  • Domácí zálohované připojení
    od Scientific » 31 led 2024 08:06 » v Sítě - hardware
    7
    1456
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 09:25
  • Jak zjistit, co na PC zpomaluje připojení?
    od Karrex » 21 črc 2023 17:28 » v Internet a internetové prohlížeče
    8
    2535
    od matvija35 Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 15:14

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů