[NÁVOD] Jak se správně zeptat? - ČTI, než položíš dotaz v této sekci!

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: [NÁVOD] Jak se správně zeptat?

Příspěvekod guest » 08 led 2015 18:58

Návody všeho druhu jsou sice fajn, ale vyžaduje to jistou inteligenci tazatelů, která je bohužel den ode dne a rok od roku nižší. Ba i adepti na blízkou maturitu nesesmolí souvislou větu a aby něco hledali je vůbec nenapadne.
Je tady obsáhlý návod jak pracovat s fórem, nebo záložka "Jsem tu poprvé", ale to si málokdo přečte a většina prostě napíše NEVÍM, jsem tu poprve.

Reklama
Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: [NÁVOD] Jak se správně zeptat?

Příspěvekod Clorky » 08 led 2015 19:08

BS: Poslední věc, co bych tímto tématem chtěl docílit je, aby se rozjela debata o „neschopných“ tazatelích a spekulace, zda-li jsou návody vůbec k něčemu. Na to jsem se neptal. :dontgetit:
Věřím, že ne každý si návod otevře, ba dokonce přečte. Pro ten zlomek těch, co zde budou případně odkázání nebo se sami podívají, se to hodí.
Clorky píše:Pokud máte jakékoli návrhy, co přidat - pište buď sem, nebo do SZ. Díky. :smile:


PS.: pokud by někdo byl takové ochoty, že by třeba chtěl sestavit vlastní odstavec, není to problém. Mrknu na to, potom případně poupravím.
Takový uživatel by byl potom zahrnut do zmínek na spodku návodu. :-)

Uživatelský avatar
Babis
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1885
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: [NÁVOD] Jak se správně zeptat?

Příspěvekod Babis » 08 led 2015 19:14

Přiznám se, že když jsem sem poprvé přišel, tak mě taky ani nenapadlo číst nějaký pravidla. Založit nový téma a dát ho do správný sekce není žádný umění. Podle mě by ta šablona fungovala. Výjímky se samozřejmě najdou, ale nic není 100%ní. Když jsem ale poprvé vlezl na android fórum, tak jsem tu šablonu našel okamžitě a bylo mi i blbý jí nepoužít, protože jim tam funguje celkem dobře.
Pokud o to tady ale není zájem, tak nevadí no. Ale když se podíváš na HJT sekci, tak návod na HJT a příspěvky ostatních uživatelů jsou taky taková šablona. A nevšiml jsem si, že by tam někdo něco psal úplně špatně.

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: [NÁVOD] Jak se správně zeptat?

Příspěvekod Clorky » 08 led 2015 19:21

Mohl bych to možná zařadit do návodu třeba jako „doporučený formát“.
Ale určitě bych to nechtěl diktovat a utvářet tady vlastní pravidla. Každý má svůj styl, jak to sepsat. Někdy to funguje. Když zrovna ne, tak uvítám odkázání tazatele někým z uživatelů sem. V 90% je to účinné.

Jinak nedržme se pouze stávajícího návodu, jak říkám - chci rozšířit pro celou HW sekci, tedy vč. všech ostatních subfór.
Problémy s hardwarem
Rady s výběrem hardwaru a sestavením PC
Taktování a další úpravy PC
Sítě - hardware
Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
Vše ostatní (hw)

Uživatelský avatar
Babis
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1885
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: [NÁVOD] Jak se správně zeptat?

Příspěvekod Babis » 08 led 2015 19:24

Dal bych ještě zvlášť výběr periferií. Tzn. samostatně sekce Sestavení PC a samostatně Rady s výběrem hardwaru (myši, klávesnice, reproduktory a ten mišmaš jako Hi-fi, monitory, modemy atd.).

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: [NÁVOD] Jak se správně zeptat?

Příspěvekod guest » 08 led 2015 19:34

Clorky píše:BS: Poslední věc, co bych tímto tématem chtěl docílit je, aby se rozjela debata o „neschopných“ tazatelích a spekulace, zda-li jsou návody vůbec k něčemu. Na to jsem se neptal. :dontgetit:
Věřím, že ne každý si návod otevře, ba dokonce přečte. Pro ten zlomek těch, co zde budou případně odkázání nebo se sami podívají, se to hodí.
Clorky píše:Pokud máte jakékoli návrhy, co přidat - pište buď sem, nebo do SZ. Díky. :smile:


PS.: pokud by někdo byl takové ochoty, že by třeba chtěl sestavit vlastní odstavec, není to problém. Mrknu na to, potom případně poupravím.
Takový uživatel by byl potom zahrnut do zmínek na spodku návodu. :-)


V žádném případě jsem se nechtěl dotknou tvé snahy, udělat nějaký návod. Nicméně moje zkušenosti mne vedou k poznatku, který jsem napsal. Se spekulací to rozhodně nemá nic společného. Na druhém PC /odpojeném/ mám také mustr podobného návodu, ale z již uvedených důvodů jsem ho nedokončil.

Dobrý návod je jistě užitečný, ale je třeba aby si ho ti lidé sami našli. Tady je to stále dokola. Dáš někomu doporučení na log z HjT a on odpoví "Jí nevím co s tím", stejně i u BSOD kde je návod vynikající.

Takže já to nemyslím nijak zle, ale zákony, pravidla, návody ad. mají smysl jenom v případě, že se tím lidé budou řídit!

Ale abych nebyl jenom negativní, pak ten návod opráším a dodám ti ho k posouzení. Jen to zabere trochu času.

Uživatelský avatar
morik242
Level 3
Level 3
Příspěvky: 643
Registrován: srpen 14
Bydliště: České Budějovice (spíš kousek od nich)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: [NÁVOD] Jak se správně zeptat?

Příspěvekod morik242 » 08 led 2015 19:37

Babis přesně to mi tu taky chybí, na nějakém anglickém fóru jsem to taky tak viděl - Pomoc se sestavením PC - (Nečekaně se sem psali pouze věci o PC jako o celku / popřípadě upgrade)
a Příslušenství k počítačům - (Tady bude to co si všichni představí ihned [Teda ti, kdo mají aspoň 1. stupeň ZŠ za sebou])
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
- Mark Twain

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: [NÁVOD] Jak se správně zeptat?

Příspěvekod Clorky » 05 úno 2015 18:41

Pokud by někdo měl další návrhy, sem s nimi.

Tlačí mě čas, proto se do úpravy zatím nechci pouštět. Snad o jarních prázdninách bude času dostatek. :-)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: [NÁVOD] Jak se správně zeptat?

Příspěvekod guest » 05 úno 2015 18:52

Jak se správně zeptat je přece obecně dané.
Jsou tu na to pravidla ad.
Podle toho to sesumíruje každý, problém je v tom, že to nikdo nečte.

Dotaz na požadovanou sestavu je také vcelku lehký. Vím co chci a kolik mám peněz.

Pokud chci stávající počítač vylepšit, dodám parametry a kolik mám korun.

Nic víc netřeba.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: [NÁVOD] Jak se správně zeptat?

Příspěvekod guest » 05 úno 2015 19:13

Pravidel a odkazů na ta pravidla může být nespočet (a můžeme je klidně sepisovat), ale co je platné, když to nikdo nečte?

Ze včerejší zkušenosti.
Někdo neuměl vložit obrázek a já mu napsal že nahoře je záložka Jsem tu poprvé. On napsal že si té záložky DOLE nevšim.

Co z toho plyne? Pokud je člověk blbej, pak žádné návody nemají smysl protože je nenajde, případně nepřečte, nebo nepochopí.

Normální uživatel si vystačí se základními informaci a případně se zeptá.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28575
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: [NÁVOD] Jak se správně zeptat?

Příspěvekod Martab » 05 úno 2015 19:22

Zeptej se na to v sekci s připomínkama k fóru, ale s největší pravděpodobností byl smazán, protože byl OT.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: [NÁVOD] Jak se správně zeptat?

Příspěvekod Clorky » 05 úno 2015 19:29

BS: podruhé tu píšeš to samé i přesto, že se to nijak netýká tohohle tématu. :thumbdown:
viewtopic.php?p=1167707#p1167707
Opět budu reagovat stejně a navíc dodám, že tohle není téma pro lidi, co sem jdou s tím, že napíší dvě věty a očekávají zázrak. Je to pro ty, co se rozhodnou, že chtějí dobrou radu a tak tomu obětují pár minut času. Těch je mimochodem docela dost, projdi si tohle sub-fórum ještě jednou.

Tím debatu ukončuji. Už to znovu nevytahuj.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Návod jak nastavit výchozí emailový klient. Příloha(y)
    od atari » 17 dub 2023 12:27 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1048
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    17 dub 2023 21:17
  • Win10 sa nenačítal správne Příloha(y)
    od 28nitro28 » 25 zář 2023 10:12 » v Windows 11, 10, 8...
    24
    3590
    od 28nitro28 Zobrazit poslední příspěvek
    28 zář 2023 06:18
  • Správne nastavenie Serveru + Nextcloudu Příloha(y)
    od mimi973 » 26 úno 2024 15:40 » v Administrace sítě
    0
    568
    od mimi973 Zobrazit poslední příspěvek
    26 úno 2024 15:40
  • Dotaz
    od Stejnak » 26 bře 2023 19:59 » v Vše ostatní (sw)
    7
    1772
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    26 bře 2023 21:41
  • Dotaz na nízké FPS
    od Radouz159 » 31 črc 2023 18:59 » v Hry
    18
    2871
    od Radouz159 Zobrazit poslední příspěvek
    01 srp 2023 12:57

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], zeus a 12 hostů