Výběr komponent PC (> 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše) = uzavřeno * recenze, testy, zkušenosti ...

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Vstrom650
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1014
Registrován: červen 14
Bydliště: Mladá Boleslav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod Vstrom650 » 15 srp 2016 22:55

Sorry, ale Tvá sestava je jak z jiného světa. Je to jako kdyby si nacpal do Trabanta motor z Veyrona. Chceš to občas na hry a mě to připadá, že chceš spíš ty hry vytvářet.
Jako nic proti, ale spíš jen ukazuješ, jak zbytečně vyhazuješ prachy za každou hloupost, viz deska za 11t a teď ty pitomé 4 průduchy za 1600,-. Stejně za 10 let to bude popelnice, kterou dá do kapsy kdejaký lowend.
Na tvé potřeby stačí PC za 20t:-)

Reklama
vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod vuLva » 15 srp 2016 23:29

Vstrom650 ma pravdu.

Vyhodis za to kupu penez, potencial hw ani zdaleka nevyuzijes, a tvuj technik se krasne napakuje. :-) Za tu cenu by si mohl mit kazdych 5 let novy "nadupany" pocitac nez kupovat jeden po kterem za 10 let nestekne ani pes. ;-)

Cokoliv ti radit je stejne zbytecny, protoze vzdycky najdes na netu nejakej priblblej test nebo recenzi a zhltnes to jak malinu. Obcas jen kroutim hlavou nad tim, co dokazes vymyslet za kravinu. Tohle vsechno je jeden velkej ulet. Ale jsou to tve penize a tva rozhodnuti.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod d1amond » 15 srp 2016 23:41

Já už se tomu jen usmívám ;)
Kdybys zkusil něco podobného
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... rowave.JPG
budeš alespoň originální, ale takhle mi to přijde jako zbastlenina. Já už taky párkrát peníze vyhazoval, ale pokaždé jsem se poučil a vyhodil je vždy za něco jiného :bigups: A jednou to bude třeba užitečné.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod X » 15 srp 2016 23:44

Vstrom650: Nevím kde vidíš nějakého trabanta, jestli myslíš starou case, tak ta je pořád solidní a po vylepšení se může měřit s ostatními špičkovými case. Ano, pár her jsem i udělal a jeden programátor, co pracuje pro MV a další úřady (upravuje programy na míru, pracuje i v Pure Basicu) se o nich pochvalně vyjádřil, možná bych dohledal i e-mail, kde mi to psal. Já mimochodem vyhodím úplně stejný prachy za 10 let, jako vy, jenže já je utratím najednou a vy každé 2 - 3 roky, za upgrade a další a další nové PC, osekané, ale za těch 10 let jste na stejné částce jako já :lol:

A já si to navíc můžu dovolit, protože místo chlastání, kouření, hulení a utrácení za auta (potřebuji chůzí kompenzovat ty dlouhé hodiny před PC) si to radši vrazím do svého PC. A navíc pokrok v PC se neustále zpomaluje, takže už to nebude taková šunka jako nynější zastarávající a odcházející počítač. A teď mi dokaž, jak za hloupé záslepky dám 1 600 Kč, když jsou v setu (4x) za 400 Kč celkem? Jak říkám, lidi přestávají umět číst, psát, chápat a chodit ...
Naposledy upravil(a) X dne 16 srp 2016 00:02, celkem upraveno 1 x.

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod d1amond » 15 srp 2016 23:47

X píše:Tak vrtačka neudělá díry do vzduchu a vrtat do 4x záslepek 5,25" mechanik? To fakt ne. Vrazím do 4 horních pozic pro externí mechaniky a zevnitř case se na to přišroubuje Noctua NF-A14 industrialPPC-3000 PWM >>> https://www.tsbohemia.cz/noctua-nf-a14- ... 16769.html - pro nasávání.

Vstrom650: tak počítám, že si každý (skládající, upgradující, atd.) najde to co ho zajímá (příspěvek / článek) a pročte si ho, případně se na příspěvek v tomto vláknu můžu odkazovat, a už jsem to tak i dělal. Proto jsou tam i odkazy na recenze a další zajímavosti.

Ta perforace je tam proto, aby nebylo vidět dovnitř a prošel tudy určitý objem vzduchu. V Tvém případě první bod postrádá smysl a druhý pokryješ, když uděláš do každé záslepky pěkné 4 díry 10 vrtákem. Efekt stejný, je to neotřelé a "udělané" a stojí to 0.

Dodatečně přidáno po 4 minutách 16 vteřinách:
X píše:Já mimochodem vyhodím úplně stejný prachy za 10 let, jako vy, jenže já je utratím najednou a vy každé 2 - 3 roky, za upgrade a další a další nové PC, osekané, ale za těch 10 let jste na stejné částce jako já :lol:

Tady bych si troufl nesouhlasit. Budou mít totiž na rozdíl od Tebe aktuální HW. Ale to už jsem tu psal na začátku.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
Vstrom650
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1014
Registrován: červen 14
Bydliště: Mladá Boleslav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod Vstrom650 » 16 srp 2016 00:19

Prostě napiš rovnou, chci prostě to nejdražší a ok a je to pohoda, ale prostě jak nad každou věcí spekuluješ je prostě už moc.
Za ty záslepky se omlouvám, viděl jsem záslepku za 400 Kč a nekoukal jsem, kolik stojí.
To, že nekouříš a nepiješ ti schvaluji a za chůzi ti i fandím, taky se snažím denně chodit cca 10 km, ale auto teda mám taky.
Spíš než schovávat něco výkonného na půdě, bych udělal nějaké nové levnější pc jako tu "serverovnu" a na hry bych si postavil nějakou pecku, která bude vynikat i designem a prostě v tom ty prachy budou vidět.

Uživatelský avatar
Andrew98
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2516
Registrován: duben 11
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod Andrew98 » 16 srp 2016 00:24

Mít na to tolik peněz a místo, kde takový PC dát, tak si pořídím něco takového.
https://www.youtube.com/watch?v=NshXgisNly4
Intel Xeon E3-1231v3 + SilentiumPC Fera 2
ASUS B85-PRO GAMER
Sapphire R9 270X Toxic Boost
Kingston HyperX Savage 16GB CL9 1600Mhz
Seasonic SS-620GM2 Evo 620W
Intel 520 120 GB + Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB
iiyama ProLite X2483HSU-B1

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod X » 16 srp 2016 00:51

vuLva: Můj technik mi nemluvil do výběru komponent, kromě zdroje, kde mi doporučil silnější. Takže jo, to se na té pětistovce asi napakuje :lol: Když jsme se sešli, říkal že mi do dílů mluvit nebude jen ten zdroj by doporučoval silnější, kdybych koupil nějakou žravou grafiku. Pak jsem mu vysvětloval úpravy case a on si místo jedné součásti na přidělání vybral jinou, pro zabudování dvou 14 cm ventilátorů do case nad sebe. Říkal, kdyby to nešlo, že případně i nějaký otvor vyvrtá (uvnitř).

Tím ostatním mě ani nepřekvapuješ, všiml jsem si, že radši dáváš přednost svým dojmům a preferencím (značek - toto preferování a vyhýbání se určitým výrobcům mám v krvi
také, přesto si se zájmem přečtu jakoukoli recenzi, zvážím jakékoli video a přemýšlím nad jakýmkoli návrhem). Dřív jsem se o hardware tolik nezajímal, ale poslední dobou jsem si tě všímal více, protože jsem z oblasti hardware sledoval cokoli se šustne. Takže jsem si i všímal, jak radíš ostatním lidem. A po nepříliš hluboké analýze (v této oblasti prý mé schopnosti nejvíce excelují (indukce, dedukce, syntéza), dle odborníků s IQ testy, na rozdíl od paměti, kde si prý pamatuji hlavně to, co mě zajímá) jsem si všiml, že lidem radíš spíš takové sestavy, aby nepředstihli tvou, i když někdo chce koupit PC za více peněz, tak se jim to snažíš osekat, že na to uvedená komponenta "bude v pohodě stačit s prstem v nose." Nebo že je to zbytečné a rozdíl nepozná (dokud se o opaku nepřesvědčíš sám, ale pochybuji, že jim budeš radit cokoli, co bys mohl závidět).



Jinak pro ostatní, lépe řečeno pro ty, pro koho to platí (nebudu specifikovat): nemůžu necítit, že tu panuje závist. Mě když se někdo zeptá na komponenty a chce do toho vrazit více peněz, klidně mu poradím dle svého nejlepšího názoru a je mi putna, že si koupí lepší a výkonnější sestavu než mám já. Tady ale panuje závist, která je skoro hmatatelná. To že jsou ostatní lidé slepí a věří ostatním, cokoli řeknou, to na mě neplatí. Já si každé vyřčené / napsané slovo snažím ověřit činy. Na Netu to jde hůř, přesto když začne psát cosi o zbytečnosti, postrádání smyslu, nesmyslech a má ubohé argumenty nebo mi nabízí vykuchanou mikrovlnku ;) Prostě na mě to neuhrajete, prozrazujete se mnoha maličkostmi!

A nejen že mám tvrdou hlavu, nejdu ani se stádem a ani mě nikdy nerozhodí, že má třeba většina lidí jiný názor. To ještě neznamená, že má pravdu. A ani neskrývám, že lidi nemám rád, nejen kvůli takovým výšplechtům a závisti, co tu zazněla. Komu se to nelíbí, ať jde dělat něco užitečného a nepíše sem názory, kterým se stejně vysměji! Jsou to mé peníze a já si udělám, co se mi zlíbí! A rozhodně si na tom, že budu mít relativně PC dělo zgustnu a těm co kupují každou chvíli šunku nezávidím ...

Uživatelský avatar
Vstrom650
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1014
Registrován: červen 14
Bydliště: Mladá Boleslav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod Vstrom650 » 16 srp 2016 00:58

Jestli to bylo myšleno na mě, tak neboj, nemám Ti co závidět. Když bych chtěl, zítra si můžu jít pro PC třeba za 100t, ale k čemu. Na moje účely mi ten můj dostačuje a jediné, co by se mi líbilo, je třeba PC vestavěné do stolu, to mi přijde prostě luxusní, ale nechce se mi do toho strkat peníze, protože bych zároveń musel udělat slušný upgrade mého pc, aby to tam vypadalo trošku k světu po designové stránce.
Jinak já si za peníze co ty chceš pc, koupil vzduchovku na střílení holubů:)))))))))))

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod d1amond » 16 srp 2016 01:14

V tom případě, to co tady popisuješ je naprosto mimo téma. Ty nepotřebuješ a ani nechceš poradit. Spíš tady poukazuješ na to, že jsou tu samí pitomci, protože když Ti něco poradí, tak vyhrabeš na netu něco, čím to vyvrátíš a nebo se poradíš s technikem. Tady pouze ukazuješ své ego (a nyní i IQ, pro jistotu). Já tomu říkám "honit si triko" a nepleť se, není v tom závist. Jen se podivujeme nad nesmysly (a vždy jsme je s úspěchem prokázali) a nedá mi to nekomentovat, protože se těch mých pár řádků v tomhle neverending příběhu ztratí.
Doporučuji, pokud máš potřebu prezentovat tady poznatky, abys je separoval do samostatných článků, protože člověku, co staví počítač s maximálním výkonem za limitní peníze, toto téma nijak nepomůže - prostě tu informaci nenajde.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod X » 16 srp 2016 01:17

Vstrom650: Pro mě je design (mě se moje case líbí), blikátka a podobně u case k ničemu, já case někdy několik dní ani nevidím. Stolní case (tu co máš na mysli) má myslím špatné větrání, musel by sis to upravit. Já už bych tedy case u sebe v místnosti nechtěl.

Andrew98: To už je až moc velké (ta celá skříň), a Lian Li dělá něco podobného, totiž od middle towerů po full towery dva vedle sebe (bez příčky uvnitř). Je to zajímavé, můžeš mít v předu plno mechanik, disků a vedle ventilátory od zdola po vršek, ale ... já mám trochu problém i se svou case BigTower s přesunem, a to je docela s malou hloubkou, lehce přes 20 cm (až jsem musel přemýšlet, zda se mi tam vejde chladič procesoru Noctua NH-D15), ten formát 2 vedle sebe bude nenositelný.



Závistivé komentáře už budu ignorovat.

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod vuLva » 16 srp 2016 01:57

X: Teď si mě opravdu rozesmál. :-D

Závidět někomu, že má lepší počítač je opravdu ta poslední věc, která mě v životě pálí. :-)

Už jsem tady několikrát navrhoval lepší sestavy než mám já. A jestli nedokážeš pochopit co je a není na danou činnost zbytečný, tak to je tvůj problém a kup si pro mě za mě třeba raketoplán.

Nemůžu si dovolit někomu navrhnout prodělečnou sestavu (tvůj případ) jen aby si mohl s kamarády za rohem poměřovat ********. Vždycky budu zastáncem vyvážené sestavy cena/výkon/kvalita/ticho.

Řekni mi, proč si vlastně zakládal tohle zbytečný téma, když si nevzal v potaz jedinou radu od kohokoliv z nás? Radši budeš tahat moudra z recenzí a testů přitom si jedinou z těch věcí neměl ani v ruce.
Naposledy upravil(a) Martab dne 16 srp 2016 06:52, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Příště slušně prosím ;)
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů