Posouzení nové sestavy pro hry a práci 25 - 28tis

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

cernyj
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Posouzení nové sestavy pro hry a práci 25 - 28tis

Příspěvekod cernyj » 15 črc 2016 14:34

Dobrý den všem,

Prosím o posouzení a případně doporučení na změnu komponent této nové sestavy, kterou jsem si na CZC vybral:
https://www.czc.cz/171038,82771,161089, ... 76897/kody

Podotýkám, že nehraji až tak často, abych musel mít úplně TOP sestavu. S cenou jsem na 29 200Kč, takže se chci dostat ještě o kousek níže, pokud to bude možné. Pokud nebude, tak se nedá nic dělat a připlatím si... Přes aktuální cenu 29 200Kč se ale dostat nechci.

Mnoho jsem měl zkonzultováno s tamějšími chatery od CZC. Nicméně jejich zájem je prodat a navýšit cenu v nákupním košíku. Něktré jejich rady mi tak opravdu přišly. Chtějí prodat co nejdražší výrobky, takže poměr cena/výkon velmi často opomíjejí.

Vybraný PC by už snad mohl být finální sestavou ale stále hledám, jak někde uspořit. Představa úspory je v levnějším SSD o kapacitě 240GB pro OS + office + 1-2 (možná i 3) hry. Více her nebudu paralelně instalovat. Ano, není to omyl, skutečně nebudu. Volné prostřekdy pak přemýšlím investovat do lepšího procesoru i5 6600 s turbem na 3900. Otázkou je, zdali ale nebude stačit zvolený i5 6500 a úsporu si nechám v kapse. Frekvence už není při sofistikovaných testech v dnešní době naboostovaných grafických karet a RAM pamětí omezujícím faktorem a reálně stačí i průměr.

Přetaktovávat zatím také nechci. Pro mé potřeby a tuto sestavu není nutné. Je mi jasné, že až tato sestava přestane novější trendy zvládat, tak budu muset něco vyměnit. Základovku proto volím na dlouhou životnost a HLAVNĚ na možnost přetaktování a vysokou frekvenci, protože prvním vyměněným dílem bude procesor. Dnešní vytuněná (4-4,2) i7 v Káčkové verzi bude mít jistě brzy nástupce, takže cena klesne. A já pak nebudu litovat, že jsem koupil procesor za 10 000Kč, který já osobně nyní zcela vůbec nevyužiji.

Kromě otázek s procesorem a levnějším SSD se ještě rozhoduji o RAM. Podmínky RAM mám 16GB a frekvence 2666 ale ideálně 3000 až 3200Mhz.

Výběr jsem omezil na tyto RAM:

1) Corsair Vengeance LPX Black 16GB (2x8GB) DDR4 3000 CL 15; 2 446 Kč
2) Kingston HyperX Savage Black 16GB (2x8GB) DDR4 2666 CL 13; 2 458 Kč
3) Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3000 CL15; 2 499 Kč
4) Corsair Vengeance LPX Black 16GB (2x8GB) DDR4 3200 CL 16; 2 449 Kč

Základovku mám 3466Mhz, takže nabízenou rychlost deska zvládne. Otázkou je zpracování procesorem ale zde mám základ i5 6500 v podobě 3200Mhz. Časová prodleva procesorů je od CL 13 do 16, nicméně v těchto frekvencích a objemech dat nevím, zdali není v jejich porovnání hodnota CL bezvýznamným údajem.

Všem za diskuzi a návrhy moc děkuji. :clap: :clap: :clap:

Reklama
vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení nové sestavy pro hry a práci 25 - 28tis

Příspěvekod vuLva » 15 črc 2016 14:42

Když to napíšu stručně - všechno špatně. :-) Ale neber to zle, něco vymyslíme. Konzultovat cokoliv s CZC na základě vybírání komponentů do pc je nesmysl. Budou ti chtít prodat úplně cokoliv jen aby na tom měli největší výdělek.

Dodatečně přidáno po 10 minutách 42 vteřinách:
Takhle to máme o dost kvalitnější a herní výkon je taky úplně někde jinde. OS bych koupil na aukru/ebay do 300,-. RX 480 bych vzal 4GB verzi s nereferenčním chladičem např. MSI Gaming nebo Sapphire Nitro až budou skladem.

Připlácet si za větší frekvenci RAM se s dnešníma cenama moc nevyplatí. Rozdíl tam je minimální.

https://www.czc.cz/dm9cc29ikqh1eairbnae0prcrb/seznam
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

cernyj
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení nové sestavy pro hry a práci 25 - 28tis

Příspěvekod cernyj » 15 črc 2016 14:55

Tak samozřejmě jsem do toho nešel s bezhlavou důvěrou a průběžně jsem si komponenty zkoušel i na tuzemských i zahraničních srovnávačích a vybraná sestava je podle mého dost dobrá a kvalitní.

Takové množství zátěžových testů CPU (compare a zátěžovky spousty a spousty desek, procesorů, RAM, disků a kombinace toho všeho) co jsem si v posledním týdnu prošel a zhodnotil, jsem snad v životě dosud neviděl :-D Ale jak píšu výše, jsem od přírody nedůvěřivý a silně analytický, takže jsem hodnotil a analyzoval po vlastní ose. Přeci jen ale sestavuji svůj první PC (dosud jsem kupoval jen sestavené) a zároveň znalost problematiky mám spíše jen uživatelskou, než abych si troufnul vše vybrat a hlavně postavit úplně sám.

Ale furt je to o chlup dražší, než co jsem chtěl invesotvat a navíc stále ještě nejsem rozhodnutý pro ty RAMky, procesor a SSD.

Co by jsi mi tedy doporučil změnit?

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení nové sestavy pro hry a práci 25 - 28tis

Příspěvekod vuLva » 15 črc 2016 15:12

Ono sestavovat pc jen na základě nějakých recenzí a testů na internetu se ti nemusí vždy vyplatit. Když shrnu tvoji sestavu co je špatně.

Procesor: i5-6500 - pokud nebudeš taktovat, tak na hry naprosto dostačující procesor.
Deska: Z170A je taktovací chipset pro "K" procesory s odemčeným násobičem. K netaktovacímu procesoru stačí deska s chipsetem B150.
Paměti: 3200MHz je zbytečný a drahý. Může ti to přidat pár fps v některých hrách, ale taky nemusí vůbec nic. Bohatě stačí 2133, 2400, 2666.
Grafika: GTX 960 se nevyplatí v dnešní době za tu cenu kupovat když tu máme RX 480 s výkonem úplně někde jinde. Navíc Asus Strix nemá dobré chlazení.
Zdroj: Tam není co řešit. Za tu cenu je to kvalitní zdroj.
Skříň: Do pc za 30k se taková obyčejná skříň bez dostatečnýho chlazení nedává. Chce to kvalitní skříň s dobrým chlazením.
SSD: 850 Evo je jen naleštěná bída. Nedostaneš to za co si zaplatíš i když ho všude v recenzích chválí. Ale benchmarky nehrajeme ne? ;-) Kingston Savage ho strčí do kapsy.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení nové sestavy pro hry a práci 25 - 28tis

Příspěvekod Michael850 » 15 črc 2016 15:20

Pokud se tady dělá opravdu tak jednoznačný výběr, určitě bych nešel do tak vysoce taktovaných modulů - rozdíl ve výkonu bude 00nic, akorát bude paměťový řadič dostávat záhul a čipy v pouzdře se budou nepěkným způsobem přehřívat.
Procesor je jednoduchý - všechny i5 Skylake jsou stejné, akorát se liší taktem (až na verze s "P" na konci, ty mají slabší iGPU a "K" s odemčeným násobičem, kde nebudeš omezen na BLCK). Osobně bych vybíral z "P" verzí, pokud hodláš nějak zapojit i iGPU, na hry to nebudeš používat a jinak ti její výkon bude dostačovat, akorát nebude tak topit.
SSD je obzvlášť jednoduchý, hlavně si nevyber ten čaryfuk Evo, protože pro tvůj výběr je vysloveně nevhodný a za tu cenu se o tom nehodlám bavit. Jak se ti zaplní ta malá SLC cache (tzv. "PseudoSLC"), která skvěle podává do 3 - 4GB, do několika sekund se ti to nebude stačit přehazovat do MLC a to se pak začnou dít divy. V tom je vtip TurboWrite. Ale o tom se moc nemluví, takže je dost pravděpodobné, že na to prostě nenarazíš (mi to taky chvíli trvalo než jsem pochopil o jaký kolotoč tady jde).

Dodatečně přidáno po 41 minutách 32 vteřinách:
Ještě by bylo dobré tu hodit tu diskuzi, ať příp. víme na čem jsme a co ti tamní místní natloukli do hlavy a na co se máme připravit. Je mi jasné, že tě k Evu dokopali násilím a překládali ti všelijaké benchmarky a sami neví, co je to zač. V benchmarku se ti ta SLC cache nepřelije a pak ti to akorát vyplyvne nic neříkající číslo.

Dodatečně přidáno po 1 hodině 16 vteřinách:
Jinak ještě podotknu, že jestli vyjde nástupce Skylake vůbec neřeš. Pokud jsou hlavní využití hry a nebudeme brát v potaz instrukční sady, stabilitu na thread a další věci, tak výkon Skylaku oproti Sandy Bridge bez využití iGPU [výkon s iGPU nás nezajímá, když bude na náročnější operace připraven podstaně silnější "kalibr", ale jinak je v tomto ohledu bezpochyby znatelný skok ve výkonu i oproti Skylaku (ne oproti Broadwellu, protože ten je trochu odlišný od ostatních Core ix, ale nebudu tě jím teď máct)] je rozdílný jen tak o ~5% na stejném taktu. Takže rozdíl ve výkonu mezi Kaby Lakem (nástupce Skylaku) a Skylakem vážně nepoznáš. Sandy Bridge považuji za jednu z nejlepších rodin Core ix co Intel kdy nabízel, protože nabízí mnohem lepší potenciál k taktování než současné "moderní" Skylake Core ix a můžou být tak ve hrách výkonnější i přes jejich stáří. Navíc Kaby Lake je jen optimalizace architektury Skylake, takže žádná změna se od vydání Sandy Bridge ani nedá očekávat. Kde jsou ty časy i5 2500K za nějakých 5000,-, která teď klidně může svým OC překonat i současnou i5 6600K, která teď navíc stojí o dalších 2000,- víc... Jinak na hry bych zůstal u i5 - buď nonK nebo pak i5 6600K a přetaktovat k nějakých 4,5Ghz. Bude to výkonnější než většina i7 ve většině her. A pokud vezmeš i7 6700K na stejně vysoké frekvenci, tak rozdíl mezi 4C/4T (i5) oproti 4C/8T (i7 - HT) je stejně minimální a výkon té i5 je dostatečný overkill na veškeré dnešní hry. Navíc některé hry HT ani nepodporují nebo mají podporu jen max. 4 vláken, takže rozdíl pak nebude žádný nebo bude HT dokonce degradovat výkon. To je způsobeno tím, že Windows nerozlišují jestli to je jen virtuální nebo plnohodnotné jádro a výkon mezi nimi rovnoměrně rozvrhne, ale když hra pak bude chtít využít 4 jádra a Windows ji vrazí 2 plnohodnotná a 2 virtuální, dojde ke špatnému sdílení jednotek a vlivem toho dojde k nepěknému snížení výkonu. Proto je doporučeno HT raději vypnout a platí to dvojnásob u přetaktování, kdy je rozdíl stejně minimální, ale když se pak výkon následkem toho sníží, tak je rozdíl docela výrazný. Ale pokud využiješ víc jak 4 jádra, tak k tomu nedojde.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

cernyj
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení nové sestavy pro hry a práci 25 - 28tis

Příspěvekod cernyj » 15 črc 2016 22:23

vuLva píše:Ono sestavovat pc jen na základě nějakých recenzí a testů na internetu se ti nemusí vždy vyplatit. Když shrnu tvoji sestavu co je špatně.

Procesor: i5-6500 - pokud nebudeš taktovat, tak na hry naprosto dostačující procesor.
Deska: Z170A je taktovací chipset pro "K" procesory s odemčeným násobičem. K netaktovacímu procesoru stačí deska s chipsetem B150.
Paměti: 3200MHz je zbytečný a drahý. Může ti to přidat pár fps v některých hrách, ale taky nemusí vůbec nic. Bohatě stačí 2133, 2400, 2666.
Grafika: GTX 960 se nevyplatí v dnešní době za tu cenu kupovat když tu máme RX 480 s výkonem úplně někde jinde. Navíc Asus Strix nemá dobré chlazení.
Zdroj: Tam není co řešit. Za tu cenu je to kvalitní zdroj.
Skříň: Do pc za 30k se taková obyčejná skříň bez dostatečnýho chlazení nedává. Chce to kvalitní skříň s dobrým chlazením.
SSD: 850 Evo je jen naleštěná bída. Nedostaneš to za co si zaplatíš i když ho všude v recenzích chválí. Ale benchmarky nehrajeme ne? ;-) Kingston Savage ho strčí do kapsy.


Předně děkuji tobě i Michael850 za rady a prosím, následující si neberte osobně. Jak jsem psal výše, jsem od přírody rejpal a i když kolikrát reju moc, tak jen proto, že mě něco zajímá a hledám opodstatnění a zdůvodnění. Nechci tím nikoho snižovat, nebo být nevděčný. Takže moje komenty k navrženému výběru

1) Jak je možné, že WIN 10 je za 300Kč? Tomu fakt nevěřím, že v tom není levota. Vím, že update z WIN 7 a 8 je zdarma do nějaké doby (tuším, že ještě 15 dnů) ale když kupuju nový OS, tak i 8.1 jsou za 2700Kč, nikoli za 300Kč. Jak je to možné? Chci mít vše plně licenční a RRÁD BYCH MĚL PŘENOSNOU FLASH CZ VERZI, abych ji mohl legálně při nějaké havárce a seku celého PC jen dohrát na nový PC. Nebo se mýlím a fakt se tohle nevyplatí? Co si o tom myslíš? Myslíte? :-)
2) Doporučená základovka je B150, já potřebuji Z170 právě pro budoucí upgrade. Při upgrade nechci měnit celý komp ale například jen dokoupit dnešní i7 6700K. Navíc ta deska je o výrazně nižší frekvenci. V ostatních parametrech také není lepší. Rozdíl v 500Kč se zorvna zde projevuje velmi výrazně.
3) Skříň mi přijde zbytečně drahá, co bylo špatně ve té levnější? Otázka zdali "SE dává, nebo SE nedává" není pro mě zrovna na místě. Nemám to na koukání a tak jsem ani nevolil s průhledovou bočnicí či LED a podobnými nesmysly, které jsou pro mě absolutně největší zbytečností. V mnoha testech o chlazení a cirkulaci vzduchu vyšla právě ta moje za 800Kč velmi dobře. Navíc kromě cirkulace vzduchu mě samotné chlazení skříně moc nezajímá, protože si větráky dokupuju sám a chlazení je tak podle mého výběru, nikoli podle výběru větráků od výrobce skříně. Takže důležitý je jen vhodně navržený vnitřní prostor a cirkulace.
4) SSD vezmu ten levnější. Když uvažuji selsky, tak při nahrání OS a Office + nějakých těch dvou her na SSD mě zajímá z 99% jen rychlost čtení, nikoli zápis. Dělám různé statistiky a výpočetní modely včetně ekonometrických a ani zde moc nepoužiji rychlý zápis ale opět většinou jen rychlé čtení.
5) Grafiku 8GB myslím, že zrovna právě já asi nevyužiji. To už bych musel být fakt závislák na hrách :-D Ale když by se rozpočet smrsknul (třeba o ten OS), tak bych si jí na druhou stranu asi i rád dopřál.I když tedy jsem zrovna na Sapphire Radeon RX 480, 8GB GDDR5 nenašel nejlepší recenze... HOdně se rozporuje její chlazení, napájení a ovladače. Často se také doporučuje s její koupí nekolik týdnů počkat na něco... Má se snad něco zlepšit z výroby??? Nevím. Co si o tom myslíš?
6) Značka a skupina zdroje je jasná ale bude skutečně stačit 550W? I když hodlám za cca dva roky koupit ten i76700K? Případně koupit dnes taktovací i5 6600K, která na turbo sežere o poznání víc a mohla byzdroj zbytečně přetěžovat?
7) Pokud se nyní rozhodnu pro i5 6500, tak pak někdy v budoucnu nechci kupovat nástupce Skylake ale právě zmíněnou Skylakovou i7 6700K na taktování, za který teď nechci zbytečně vyhazovat. DNes je za 10 000Kč ale až vyjde novinka, tak se dnešní mainstream zlevní skokem. Proto chci koupit lepší taktovací desku o silnějším výkonu dle mého původního výběru na dobré a výkonné RAMky.
8) Navržený chladič procesoru je podle statistik horší než vybraná Fera 3, zde rovnání http://www.cnews.cz/recenze/arctic-free ... strana/0/7 V čem spatřuješ výhody Arcticu? Nemají tam přímo FERA 3 ale mají PRO, které je srovnatelné či o kousek horší než FERA 3.
9) RAM vezmu ty slabší 2133 s CL14. Důvody vyššího přetěžování řadičů jsou reálně opodstatněné, takže jsem ten můj předešlý výběr opravdu předimenzoval. Bylo by to vyhozených 500Kč a případné problémy v základovce i jinde.
10) Na doporučené větráky do skříně jsem nenašel moc dobré recenze :-( V čem jsou lepší než mnou vybrané?
Do hlavy mi na CZC dali právě SSD Kingston ale já pak hledal a hledal, až jsem našel, že ten Samsung je prostě lepší. O skyrtých vadách či nedostatcích samozřejmě nevím, neboť jsou skryté a to hlavně pro statistiky a porovnání. Podle testů i s malými systémovými soubory 4kb, které PC používá pro běžnou práci a na kterých se právě rychlost práce s daty projevuje nejvíc byl EVO fakt TOP. Jak ale píšu výše, měním ho na ten Kingston a děkuji za doporučení.

JInak většinu jsem si vybral sám právě podle recenzí a pak jsem jen napsal, aby mi to zkontrolovali, zdali jsem se někde neseknul s komparací čipů a kvalitou a výkonem. Samozřejmě můj první výběr byl více pozměněn ale pak už to šlo přes další dva komenty přes menší a menší editace.

Odkaz na jednu diskuzi na CZC: https://www.czc.cz/silentiumpc-regnum-r ... 59s2r26ma8

Ještě doplňuji můj monitor LG Flatron L226WU-PF, aby pak něco nedělalo v kombinaci s něčím neplechu. Tento monitor mi slouží už pár let a to skutečně veeeelmi dobře. Je to nejlepší monitor, co jsem kdy měl a měnit jej zatím aspoň pár let nechci.

Info jsem čerpal z více diskuzí na CZC a více mých příspěvků k jednotlivým komponentům na CZC...

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení nové sestavy pro hry a práci 25 - 28tis

Příspěvekod vuLva » 15 črc 2016 23:39

Sry, ale na tohle fakt nemám buňky teď večer. Odepíšu stručně. V první řadě by se to chtělo zamyslet nad tím, jestli je dobré vybírat komponenty jen podle recenzí na internetu, diskuzí na CZC (což je ten největší kámen úrazu) a nebo na základě osobních zkušeností.

1) Jsou to druhotné (použité) OEM licence, které jsou vázané na základní desku, nedají se přenášet. U nás je legálně možné je znovu aktivovat. Proto je to tak levné. Ono když se nad tím zamyslíš, tak kolikrát budeš měnit základní desku aby se ti ta přenositelná licence za 2800,- vyplatila?

2) Pokud víš do budoucna, že budeš kupovat "K"áčkovej procesor a taktovat, tak proč to nekoupíš rovnou? Kupovat taktovací desku a na to netaktovací procesor nedává vůbec žádnej smysl.

3) Pokud ti přijde skříň zbytečnej luxus a nepotřebuješ okno, dobře chápu. Můžeme zkusit levnější alternativu, která je kvalitní, nechá se dobře uchladit a má decentní vzhled = FD Core 2300. Když se osadí 4ks Arctic F12 Silent, tak se v ní bez problému uchladí i výkonnější grafika s přetaktovaným procesorem. SPC Regnum je prostě obyčejná plechovka bez dostatečnýho chlazení pokud tam bude výkonná grafika.

4) Při výběru SSD je potřeba brát v potaz co se skrývá uvnitř a jestli to funguje tak jak má. To ti bohužel v recenzi ani na CZC neřeknou. Pak jsou lidi co vidí všude vychválený EVO, protože má Samsung výborně zmáknutej marketing, koupí si ho a všude ho doporučujou jakej to je husto-kruto přísnej SSD disk. Bohužel tomu tak není. Je to ten největší šrot za těžký peníze.

5) Velikost VRAM neurčuje výkon grafiky, ale použité grafické jádro. Čeká se na nereferenční RX 480 ve 4GB verzi, která by měla stát okolo 7 tis. Tu 8GB referenční verzi jsem tam dal jen kvůli ceně. Nové karty ještě nejsou ani v nabídce.

6) Ano bude stačit 550W. V dnešní době jde spotřeba spíše dolů než nahoru. Pokud, ale i přesto chceš rezervu, můžeš vzít RM650X chybu s ním neuděláš. Příplatek je tam minimální.

7) Na zlevnění i7-6700K bych nečekal, protože by ses taky nemusel dočkat vůbec. Když se podíváš třeba na Haswell a jeho i7-4790K kde je dneska cena. Stojí úplně stejně jako jeho nástupce.

8 ) Chladič na netaktovací procesor stačí levnější. Tam se nemá co chladit. Ale pokud trváš na něčem lepším jako je třeba Fera 3, nemám s tím problém. Na taktovací procesory se dávají podstatně výkonnější chladiče např. Freezer i30, Grandis, Mugen Max, D14/15.

9) Moudré rozhodnutí.

10) Firma Arctic dělá kvalitní ventilátory za přijatelný ceny. Pokud chceš TOP kvalitu, chceš Noctua. Ale to je do tvého počítače zbytečný a drahý.

Díky za link na diskuzi s panem "Killing joke". Stačí mi pár odstavců a dál to nemusím číst. Třeba toto mě pobavilo.

"Já mám 16GB RAM a zatím jsem v žádné hře (zkoušel jsem všechny možné) nevyužil ani 8GB."
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

cernyj
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení nové sestavy pro hry a práci 25 - 28tis

Příspěvekod cernyj » 16 črc 2016 00:55

Děkuji. Grafiku jsem odebral a umístil model z konce r. 2015, která by podle statistik :-D měla být dobrá. Hledal jsem i na pc forech a recenzích uživatelů... NA druhou stranu to ale neznamená, že jsem vybral dobře :-(

Výsledná sestava vypadá takto: https://www.czc.cz/82771,161089,184499, ... 82605/kody

Co si o ní myslíš? Už by snad měla být dost výkonná i kvalitní. A hlavně dle mého požadavku dost modulární pro budoucí upgrade.

Trochu se ale děsím výšky chladiče 161mm a normy skříně 162mm, aby to při teplotách a roztažnostech materiálů nějak nehaprovalo a pak třeba neklepalo, nebo nejdejbože něco neprasklo :-(

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení nové sestavy pro hry a práci 25 - 28tis

Příspěvekod vuLva » 16 črc 2016 01:05

Opravdu nechces s tou grafikou pockat na RX 480? Dostanes o dost vic vykonu za +/- stejne penize.

Desku vymen za MSI Z170A-G43 tahle ma jen 5 napajecich fazi. Cim vice tim lepe pro dlouhodoby OC. Pokud chces priplatek na neco kvalitnejsiho, tak vem MSI Z170A SLI PLUS nebo ASRock Z170 Extreme4.

Haprovat to nebude bat se nemusis.

Ventilatory do skrine vem 4x Arctic F12 Silent at jsou vsechny stejny pak se to lepe reguluje. Vymeni se za ty puvodni, ktere nejsou moc kvalitni.

Jinak je to pekna sestava.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

cernyj
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení nové sestavy pro hry a práci 25 - 28tis

Příspěvekod cernyj » 16 črc 2016 23:12

Asi s tou grafárnou fakt počkám. Ptal jsem se na CZC ale řekli mi, že do jednoho měsíce budou vědět, zdali a případně kdy zboží nabídnou. Dosti neurčitá odpověď :-( Takže se asi načekám :-(((

I když si říkám, že verze 4GB bude za cca 6300Kč a verze 8GB je už v nabídce za 7777Kč, jestli to čekání kvůli 1400Kč za dvojnásobnou velikost má smysl a nemám teď koupit tu dražší. Na druhou stranu ale 8GB je už fakt kanón, který je podle mého zbytečný... A nevím, jestli navýšení paměti 4GB stojí za těch 1400Kč, jestli je to úměrné. Co si o tom myslíš? Má to smysl?

Ohledně základní desky, myslíš že rozdíl ve dvou obyčejných PCI stojí za příplatek 400Kč? Uvažuji, zdali je vůbec využiji a co bych na ně měl v budoucnu napíchnout, abych to kvůli nim teď kupoval? Máš nějaký návrh na základní desku okolo 2800Kč? POkud by mi mělo jít o každý jeden slot, tak jsem našel tuhle desku MSI Z170-A PRO v dané ceně okolo 2800Kč s 2x PCI-E x16 a 4x PCI-E x1. Navíc má i VGA, takže nemusím kupovat redukci. Cena redkuce od 250Kč ale spíše 350Kč zbytečně navyšuje cenu desky. NIcméně je o kousek (266MHz) pomalejší než mnou vybraná ASRock Z170A-X1/3.1 , která má 2x PCI-E x16 a 3x PCI-E x1.

Větráky musím opravdu vyměnit? Bylo by to fakt špatné, když bych tam ty se skříní dodané nechal a přikoupil jen dva až tři doporučené Arctic?

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení nové sestavy pro hry a práci 25 - 28tis

Příspěvekod Michael850 » 17 črc 2016 09:06

Minimálně si počkat na tu nereferenci. Reference se moc nevyplatí, když stojí podobně. Se 4GB bude o nějaký tisíc levnější a imo ty 4GB jsou na fullHD tak akorát. Že jsou paměti níže taktované nebude mít až tak velký dopad na výkon. Tak uvidíš, jak to pak bude s dostupností.
U desky ani tak nezáleží na PCI slotech, většina stejně jen plácne grafiku do PCIe x16 a tím skončí, ale nevím, co chceš všechno osazovat (zvukovku, ...). Spíš se dívej na výbavu jako takovou - napájecí kaskáda, chlazení, PCB, výbava zadní/přední panel, rozmístění komponentů, ...
Ty původní fany nejsou moc kvalitní a viděl bych to minimálně na 1x outtake a 1x intake, ale spíš bych to vzal po dvou. Všech 7 možných už by byl zbytečný overkill, to už bych tam spíš osadil rovnou 4x Noctua redux.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení nové sestavy pro hry a práci 25 - 28tis

Příspěvekod vuLva » 17 črc 2016 14:08

Podle me se vyplati pockat na 4GB verzi. Pokud nepotrebujes nutne hrat hry, tak muzes vzit pocitac zatim bez grafiky.

Na zakladni desce bych moc nesetril kdyz se bude taktovat. Horsi jak MSI Z170A-G43 PLUS bych tam asi nedaval. Nejde tak o vybavenost desky jako o to kolik ma napajecich fazi. Odviji se od toho dlouha zivotnost kdyz mas OC. Priplatit se vyplati.

Ventilatory muzes pridat jenom dva, ale pocitej s tim, ze budes za rok ci dva ty puvodni menit, protoze zacnou cvakat. Nejsou moc kvalitni, tak proc to neudelat hned a nemit pak klid. Navic se 4 stejny ventilatory reguluji lepe nez 2+2 jine znacky.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Posouzení nové PC sestavy
    od Anjin » 12 bře 2024 15:18 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    406
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    12 bře 2024 16:24
  • Posouzení sestavy Příloha(y)
    od fabikp » 08 bře 2024 15:21 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    17
    1361
    od fabikp Zobrazit poslední příspěvek
    12 bře 2024 10:09
  • Posouzení sestavy PC za 36K
    od sokrates » 22 dub 2024 01:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    10
    1492
    od sokrates Zobrazit poslední příspěvek
    23 dub 2024 14:03
  • Výběr ntb do 28tis
    od Smile » 10 čer 2023 18:11 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    532
    od Smile Zobrazit poslední příspěvek
    10 čer 2023 20:02
  • Sestava na práci do 18K
    od devak » 16 zář 2023 12:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    1549
    od newwes Zobrazit poslední příspěvek
    16 zář 2023 16:03

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů