Herní myš do 1K

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš do 1K

Příspěvekod Donald64 » 10 lis 2016 21:23

V náhlavních sluchátkách kolem 2k je děsný problém něco kvalitního sehnat a do 1k to platí dvojnásob. Kdybych měl zhodnotit oba segmenty, tak nejlepší sluchátka jsou všeobecně od trojice Sennheiser, Audio-Technica a AKG. No jenže AKG trpí na mělké náušníky, Audio-technica (AVC500) tam se mi potily uši a ten kdo má větší hlavu bude pociťovat větší tlak hlavového mostu, (AVC200) je znám zase svým nekvalitním hlavovým mostem a myslím, že z hlediska pocení na tom bude jako již zde zmíněný AVC500. Potom jsou i polootevřená (AVA400), které bych si asi i koupil, kdybych nemusel mít uzavřená. Takže jsem si nakonec vzal Sennheiser HD 461 známá svým nekvalitním hlavovým mostem a kabelem pro telefony. Uši se mi v nich celkem hřejí, ale nepotím se a navíc mají dobrý zvuk; hlavový most zatím bez problémů, takže spokojenost. U levnějších modelů Sennů byly stížnosti na větší tlak náušníků apod. Dále je tu segment gaming headsetů. Většinou narazíš na sluchátka s přebasovaným nekvalitním zvukem jako: Razer, polootevřená Siberia, Platronics RIG 500, Logitech G230 (větší tlak -> po delší době bolí hlava) a A4Tech, Asus, Genius, Ozone na tom nejspíš budou úplně stejně. HyperX Cloud jsou fajn sluchátka, nošením snad nejlepší, která jsem měl a zvukově taky dobrá, ale zaléhaly mi v nich uši (tyto problémy má jen málo lidí). Ty levné HyperX Drone jsem na hlavě neměl, pohodlím by snad měly být dobré, zvukově budou v lepším případě jen velice průměrná. Creative Fatal1ty byly také celkem diskutované, creative mají zvuk se zvýrazněnými basy, ale není to nic hrozného (lepší než většina gaming sluchátek) a mě se jejich podání obecně docela líbí, no ale pohodlím asi nic moc. Celkově ve mě segment levnějších headsetů zanechal veliký smutek a skepsi. Buďto koupíš něco nepohodlného nebo to bude hrozně znít a když se ti tyhle 2 anomálie vyhnou, tak se ti budou potit uši nebo budou mít nekvalitní konstrukci, která může prasknout. V nejhorším scénáři budeš trpět na zaléhání uší jako já a je konec...

Kdybych měl zhodnotit uzavřená sluchátka cena/výkon okolo 2k, tak bych doporučil HyperX Cloud a Audio-technica AVC500. Z levnějších bych asi risknul horší hlavový most Sennheiser HD 461 nebo Audio-technica AVC200. Herní sluchátka mají obecně špatný zvuk a u levnějších sluchadel může být problém i s pohodlím. HyperX Drone možná nebudou pohodlím špatná, ale zvukově od nich nečekej žádné zázraky. No a stejné pravidlo platí u všech ostatních herních sluchátek, některá budou i pohodlná, ale zvuk je prostě v lepším případě pouze nic moc. U audiofilních je zase opačný problém, obvykle dobrá svým zvukem, ale nebývají tak pohodlná. Levná sluchátka jsou prostě samý nepříjemný kompromis, tak jako herní počítače pod 20 000Kč.

Reklama
Uživatelský avatar
antidepresiv55
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš do 1K

Příspěvekod antidepresiv55 » 11 lis 2016 19:30

Ještě bych se chtěl zeptat jak jsou na tom Steelseries siberia 100, jelikož mám možnost koupit je za 750Kč nové..

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš do 1K

Příspěvekod Donald64 » 11 lis 2016 19:49

Tato sluchátka jsem nezkoušel, hodně záleží na tvých preferencích (otevřenost, jak dlouho budou denně nasazená, k čemu budou určená, jaký typ hudby posloucháš). Zvukově budou určitě špatná (přebasovaná, nekonkrétní), pohodlím by mohly být dobré.

Uživatelský avatar
antidepresiv55
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš do 1K

Příspěvekod antidepresiv55 » 15 lis 2016 17:26

A ještě jedna, opravdu poslední otázka.. :D , co říkáte na Mad Catz F.R.E.Q. 3

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš do 1K

Příspěvekod Donald64 » 15 lis 2016 19:31

Pokud chceš kvalitní zvuk, tak prostě nemůžeš vybírat mezi gaming headsety. Takhle tu budeš psát další a další sluchátka a stejně to nikam nepovede. Můžeš si založit vlákno na AVmania, kde se zabývají zvukem a tam ti poradí asi nejlépe. Dobře hrající a pohodlná sluchátka do 1k jsou Superlux HD-662 nebo Audio-technica AVC200.

Uživatelský avatar
antidepresiv55
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš do 1K

Příspěvekod antidepresiv55 » 15 lis 2016 20:15

A kdyby jsi měl rozpočet do 1500, jaký model by jsi z Superlux/Audio-technica vybral?

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš do 1K

Příspěvekod Donald64 » 15 lis 2016 21:23

Já mám v podobné ceně právě ty Sennheiser HD 461, jsou to takové plasťáky, ale pádů zažily už hodně a drží. Zvukově mi vyhovují a jsou krásně lehké a pohodlné. Potom je i levnější model HD 451 s velurovými náušníky.

Superluxy jsou známé tím, že dělají levná sluchátka, která hrají mnohdy jako modely 2x dražší a tahle značka se orientuje především v segmentu do 1 000Kč. Úplně stejně jsou na tom Samsony, to je něco obdobného a samozřejmě u obou značek je více dobře hrajících modelů, ne jen ty, co jsem vyjmenoval. Zde za zmínku stojí Samson SR850.

Audio-technica má potom model ATH-M20x, zvukově budou průměr, který ničím neurazí, ale pohodlí bys musel odzkoušet, s tím zkušenosti nemám. Všiml jsem si, že i AKG mají nějaký nový model K72 (asi upravená K77, která vlastním a zvuk je dobrý), nedaly se však nosit delší dobu(více jak 2h) kvůli mělkým náušníkům, třeba by to tenhle model už mohl mít ošetřené, ale nevím.

Jinak kdyby ti sluchátka nevyhovovala, tak je můžeš do 14 dnů vrátit. Každý má jinak velikou hlavu a uši, a tak je pohodlí do značné míry individuální, stejně tak, jako jejich zvuková charakteristika (to, že tyto modely dobře hrají neznamená, že ti jejich zvuk musí vyhovovat). Nejlepší je, si je před koupí někde odzkoušet, pokud máš takovou možnost.

Uživatelský avatar
antidepresiv55
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš do 1K

Příspěvekod antidepresiv55 » 16 lis 2016 06:13

ty Audio-Technica ATH-M20x vypadají i docela pohodlně ( z fotek a videí)

rasaq
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš do 1K

Příspěvekod rasaq » 16 lis 2016 09:13

Osobně mám s a4tech špatný zkušenosti, jak s myší tak i s headsetem. Myš jsem dvakrát reklamoval, potom jsem si radši připlatil a koupil:
https://www.alza.cz/gaming/logitech-g50 ... 533132.htm a v životě bych neměnil :)

sluchátka to samý, 2x na reklamaci, jednou kvůli mikrofonu, podruhé kvůli poruše levého sluchátka. Zase jsem si radši připlatil a koupil:
https://www.alza.cz/genius-cavimanus-hs ... 298014.htm

a jsem nadmíru spokojenej. V CSku s nima slyším prasknutí skla na druhý straně mapy. Hodněkrát mi spadli ze stolu, přejel jsem kabel. Drží. Jediná nevýhoda je, že hrajou dost o kolo, takže poměrně ruší okolí.

Uživatelský avatar
tomsc
Level 1
Level 1
Příspěvky: 71
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš do 1K

Příspěvekod tomsc » 16 lis 2016 09:19

Měl jsem asi 2 od Razeru laserové a nic moc.
Myši byli lehce pod 2 tisíce, už bych nebral takovou matnou úpravu
povrchu, časem se ošoupe a pak to lepe.

Teď mám optickou GIGABYTE M6900 a nemohu si stěžovat, naprosto dostačující
a za super cenu.
https://www.czc.cz/gigabyte-gm-m6900-ce ... 6900_cerna

Už se dělají i vyšší řady, těch bych se taky nebál.

Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš do 1K

Příspěvekod iDkcz » 16 lis 2016 09:21

Tazatel vybírá ale sluchátka :-) o myši uz stránku zpět ma dávno jasno.
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

Uživatelský avatar
antidepresiv55
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš do 1K

Příspěvekod antidepresiv55 » 17 lis 2016 12:06

Ještě mám otázku ohledně té myši, co říkáte na mionix avior sk, přijde mi že je mnohem lepší než ten A4tech a podle recenzí i mnohem kvalitnější atd..

Dodatečně přidáno po 24 vteřinách:
A hlavně je o 3oo levnější.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Herní pc - 28 000
    od Yasei » 15 srp 2023 17:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1608
    od Yasei Zobrazit poslední příspěvek
    21 srp 2023 14:42
  • Herní PC 30k
    od metropolisCZ » 21 srp 2023 11:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    35
    2806
    od metropolisCZ Zobrazit poslední příspěvek
    27 srp 2023 13:40
  • Herni PC do 40 000/45 000
    od Gocoo » 24 zář 2023 22:22 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    1220
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    25 zář 2023 13:38
  • Herní PC do 32k
    od Many Blessings » 07 lis 2023 21:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    571
    od newwes Zobrazit poslední příspěvek
    07 lis 2023 23:02
  • Herní pc do 40k
    od bobek127 » 18 lis 2023 00:36 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    20
    1901
    od bobek127 Zobrazit poslední příspěvek
    21 lis 2023 20:01

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů