Chladící podložka

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
neyli
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: duben 16
Bydliště: Hvězda Smrti
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Chladící podložka

Příspěvekod neyli » 18 lis 2016 07:57

Zdravím,

sice pár témat už tu je, ale nějak mi moc nepomohli, někdo má názor takovej a druhej makovej.. Je tedy lepší mít jeden větší vent. nebo dva menší venty, aby to bylo po celé dýlce notebooku. Hodně jste doporučovali zalman, mám ho taky v hledáčku, ale zalíbil se mi https://www.czc.cz/thermaltake-chladici ... 25/produkt , jak z recenzí tak ta hezká modrá ledka.. ( nojo :lol: ) Zkuste mi něco poradit prosím. Vyplatí se připralit?Nebo stačí?
Do tohoto oboru nefušuju, spíše si nechám poradit..

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Chladící podložka

Příspěvekod petr22 » 18 lis 2016 08:03

Po technicke strance - chladici podlozka zvysuje rozdily teplot jednotlivych komponent, takze snizuje zivotnost notebooku.

Misto sebelepsi chladici podlozky je nutne poridit notebook s kvalitnim chlazenim, protoze to zadna podlozka nahradit nedokaze.

Uživatelský avatar
neyli
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: duben 16
Bydliště: Hvězda Smrti
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chladící podložka

Příspěvekod neyli » 18 lis 2016 08:07

Pořizuji si https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-510- ... 40.htm?o=3 , aha aha tak to je zase další názor. Furt to je 50/50, někdo to a další to :D
Do tohoto oboru nefušuju, spíše si nechám poradit..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Chladící podložka

Příspěvekod petr22 » 18 lis 2016 08:12

Predstav si kamna, ve kterych hori ohen. Chces snizit teplotu vevnitr, ale budes to delat tak, ze na kamna zvenku namiris ventilator. Co to udela? Ochladis plast, takze teplotni cidlo bude ukazovat o neco nizsi teplotu.

To je princip cele chladici podlozky. Kdyz notebook potrebuje chladici podlozku aby dokazal fungovat, je to vyrobni chyba - nedostatecne ucinne chlazeni. A to se drive nebo pozdeji projevi na zivotnosti, protoze popraska bezolovnaty con u nejvetsiho zdroje tepla - gpu.

Mozna by se vyplatilo pockat na notebook s Geforce 1060.

Uživatelský avatar
neyli
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: duben 16
Bydliště: Hvězda Smrti
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chladící podložka

Příspěvekod neyli » 18 lis 2016 08:18

No tak teď jsi mě nejspíše přesvědčil, že to pořizovat tedy nebudu. Nevím jak to s tou 1060 myslíš?
Do tohoto oboru nefušuju, spíše si nechám poradit..


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 15 hostů