Sestava PC - bude fungovat? a případné jiné alternativy

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

LubosH
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: květen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Sestava PC - bude fungovat? a případné jiné alternativy

Příspěvekod LubosH » 23 lis 2016 09:19

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na otázku ohledně PC sestavy. Na CZC jsem si "sestavil" svůj PC, resp. dal do seznamu vybrané komponenty a chtěl bych se zde zeptat, jestli bude tato sestava funkční. Myslím tím, jestli se některé vybrané komponenty nebudou s něčím "prát", jestli spolu budou fungovat, jestli mají správné konektory a také jestli je výběr vyvážený - jestli nejsou některé komponenty vůči dalším až moc špatné, nebo dobré. Popřípadě jestli někdo dokáže najít nějakou alternativu. Již celkem delší dobu zkoumám herní / multimediální PC okolo 20 tisíc a vždy jsem narazil spíše na osobní názory a zkušenosti lidí, kterým se něco líbilo a něco (a to většinou) ne. Zde se ptám spíše na objektivitu, protože každý máme svou oblíbenou značku za kterou si stojíme a každý máme nějakou značku se kterou máme špatné zkušenosti. To ale neznamená že je hned dobrá a nebo špatná.

Odkaz na seznam CZC: https://www.czc.cz/fia1pradd6jod98asmpqj3r1hb/seznam (nechal bych si ho tam i sestavit)

Ještě pár věcí na závěr. Hledám PC okolo 20 tisíc, ne nijak závratně přes a nebojím se rozbaleného / požitého / bazarového zboží, pokud bude v dobrém stavu. Chtěl bych na něm hrát hry, natáčet je, ale taky upravovat fotky, stříhat videa, dívat se na filmy nebo být na internetu. Prostě nejlépe herní PC, který ale dokáže dělat i jiné věci. Sháním jak již sestavené PC, tak možnost vlastní sestavy někde, kde si koupím komponenty a zároveň mi PC i složí.

Nejsem žádný odborník přes PC, takže se omlouvám za případné nesmysly které napíšu a zároveň děkuji moc všem za rady, připomínky a návrhy. :-)

PS.: Jsem jednoznačně pro kombinaci Intel + nVidia než AMD. :-)

Reklama
Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sestava PC - bude fungovat? a případné jiné alternativy

Příspěvekod Donald64 » 23 lis 2016 10:43

Vzal bych to nějak takto, když se k tomu vyjádříš, tak to mohu poupravit https://www.czc.cz/fdvk6led5mg5ib2ngsl712kkv7/seznam

LubosH
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: květen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Sestava PC - bude fungovat? a případné jiné alternativy

Příspěvekod LubosH » 23 lis 2016 11:04

Jelikož ta sestava, kterou jsi (jestli tedy mohu tykat) vybral je zcela rozdílná té mojí, asi bych se zeptal, proč jste vybral zrovna tyhle komponenty. Já jsem třeba vybral procesor i5-6500 zejména díky tomu, že se mi zdá i5-6400 docela slabá a i5-6600 je zase celkem drahá. Navíc například na Heurece má i5-6500 více a lepší recenze. Grafickou kartu GTX 1050 Ti jsem vybral z důvodu že jsem měl původně v plánu koupit GTX 960 a jelikož tu už neprodávají, nejblíže ní (bodově v benchmarku) je práve GTX 1050 Ti a ještě je o kapku levnější. U té GTX 1060 3G jsem slyšel že je to hodně ořezaná 6GB varianta a že se nevyplatí. U těch ostatních komponentů bych chtěl asi taky vědět odůvodnění, ale jinak třeba ta skříň Silentium se mi zdá taky dobrá. Jinak samozřejmě díky za odpověď. :-)

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sestava PC - bude fungovat? a případné jiné alternativy

Příspěvekod Donald64 » 23 lis 2016 11:21

i5-6500 je v této chvíli na czc výhodnější, osadil jsem 6400 zejména kvůli tomu, že se to nevešlo do rozpočtu. Ovšem s tvrzením, že je i5-6400 slabá, nesouhlasím, rozdíl tam bude cca 8%.
Samozřejmě 1050 Ti je také možnost, ale GTX 1060 je karta o výkonu GTX 970, což je úplně něco jiného. Ořezaná karta to je, ale když prostuduješ recenze, tak to dělá rozdíl ve výkonu asi 7%(oproti 6GB verzi). Mnozí ji nemají rádi kvůli 3GB VRAM, ale je to docela v pohodě. V DX11 nenajdeš v důsledku nedostatku paměti pokles výkonu pod RX 470 4GB a ačkoliv by jí slušelo více paměti, tak 3GB se dá a není to žádná tragédie.
Skříň je dobrá také SPC Regnum RG1W, kdybys chtěl prosklenou bočnici.

LubosH
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: květen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Sestava PC - bude fungovat? a případné jiné alternativy

Příspěvekod LubosH » 23 lis 2016 11:58

No, s HDD diskem, větrákem, skříní, RAMkou i grafickou kartou bych asi souhlasil, ale ještě mi vrtá hlavou, proč zrovna ta základní deska, SSD a zdroj. V recenzích mi přijde z těchhle věcí lepší ten můj výběr. A bude vůbec ten jeden větrák na celou sestavu stačit? A jinak se tam (jak už na té mojí variantě, tak na té tvojí) nic "nepere"?

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sestava PC - bude fungovat? a případné jiné alternativy

Příspěvekod Donald64 » 23 lis 2016 12:20

U té tvojí je hlavně hrozně přemrštěný zdroj, protože s GTX 1050 Ti to bude mít maximální spotřebu ~200W, takže bych volil 400W. Samozřejmě nechce se mi to všechno rozepisovat, jen co se mi vyloženě nelíbí. Verze grafiky od Asus není moc dobrá, je hrozně drahá a MSI Gaming je ve všech ohledech lepší. Tohle SSD nemám moc v oblibě zejména kvůli revizím, díky čemuž jsem tomuto modelu přestal důvěřovat. Jinak ti to samozřejmě fungovat bude a já bych ti asi nedoporučoval nefunkční návrh :)

To není větrák ale chladič na CPU, ve skříni jsou jinak 2 ventilátory, což bude stačit. SSD jsem objasnil a zdroj už více méně také, je možné osadit i kvalitnější S12II-430 nebo pak tišší, ale méně kvalitní BQ L8 nebo Corsair CX. Základní deska je plnohodnotná ATX a má dořešené chlazení mosfetů, ta tvá má sice trochu lepší zvukovku a síťovku (ne že bys to poznal), ale bude to malá deska ve velké skříni s ne úplně dořešeným chlazením mosfetů. Ta MSI má i verzi se 4 sloty pro ram - B150 PC Mate nebo mATX - B150M Mortar.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • VOIP Fayn - levnější alternativy
    od MK_Vs » 25 bře 2024 11:10 » v Komunikace na internetu
    5
    1544
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    26 bře 2024 14:02
  • Alternativy google street view existují?
    od bluenite » 02 kvě 2023 15:05 » v Vše ostatní (inet)
    3
    1717
    od bluenite Zobrazit poslední příspěvek
    04 kvě 2023 12:48
  • Alternativy k připojení od O2/vodafone/t-mobile, srovnání
    od Micmen » 17 zář 2023 11:22 » v Administrace sítě
    10
    2755
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    17 zář 2023 21:41
  • Upgrade grafickej karty, prípadne aj monitora.
    od ManiKing » 01 lis 2023 13:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    920
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    03 lis 2023 12:22
  • Router na SIM nebo jiné řešení
    od Luis » 03 čer 2023 19:38 » v Sítě - hardware
    8
    1772
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    04 čer 2023 19:07

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 23 hostů