Herní PC kolem 45K včetně monitoru

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

lubo007
Level 3
Level 3
Příspěvky: 510
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC kolem 45K včetně monitoru

Příspěvekod lubo007 » 14 pro 2016 16:47

nie je nahodou viac ako 60fps zbytocnost v pripade, ze hram na 60Hz monitore?

zbytocnost minimalne v tom, ze vizualne tam rozdiel nebude?

Reklama
Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC kolem 45K včetně monitoru

Příspěvekod Michael850 » 14 pro 2016 16:51

Nechci se teď do něčeho tady namáčet, ale jen tak na okraj - sestava od vuLvy je zatím nejlepší, co tu padla.
OT: Moc nechápu, jak někdo může kupovat monitor za 20K k naprosto nedořešené bedně, ale klidně pokračujte, i když diskuze je celkem mimo, aspoň je ta sranda.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

ondra91
Level 3
Level 3
Příspěvky: 413
Registrován: červen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Herní PC kolem 45K včetně monitoru

Příspěvekod ondra91 » 14 pro 2016 16:55

laco1993 píše:Tiež mám monitor s G-sync a na jednej strane máš pravdu že obraz je plynulejší bez trhania no čo sa týka fps tak pod 60 fps už dosť pociťujem spomalenosť obrazu síce sa neseká ale proste je spomalený. Až od 60 fps je obraz úplne plynulý poznať to hlavne vo fps hrách. Ale aj v GTA V napríklad stačí hýbať kamerou a rozdiel medzi 50 a 60 fps je dosť značný. Každopádne súhlasím s tým že G-sync je fajn vecička no aj tak pod 60 fps by som nehral žiadnu multiplayer FPS hru.

Je to hra od hry, všobecně na FPSka je ideální 60 nebo + 60 .. u 50 fps viz třeba metro je poznat, že to není 60, ale 50, ale hratelné v pohodě ... Schválně si vypni g-sync a zahraj si třeba metro, bez g-sync naprosto nehratelné. Se zapnutým v-sync je šílený input lag a při neomezeném frameratu ještě horší tearing.
Já jsem na tyhle věci dost citlivej a závídím lidem, který to nevidí.
U multák her bych FPS vůbec neřešil a g-sync ani nezapínal viz CS:GO, tam je pro mě osobně ideální light boost. Problém je ten, že s g-sync hraje asi tak 0,5 % uživatelů, takže těžko tady o tom debatovat ... Každopádně já už nejsem schopný vrátit se k běžnému monitoru.

Dodatečně přidáno po 4 minutách 11 vteřinách:
Michael850 píše:Nechci se teď do něčeho tady namáčet, ale jen tak na okraj - sestava od vuLvy je zatím nejlepší, co tu padla.
OT: Moc nechápu, jak někdo může kupovat monitor za 20K k naprosto nedořešené bedně, ale klidně pokračujte, i když diskuze je celkem mimo, aspoň je ta sranda.

Co je špatného na 340 ? Velmi slušná krabice za tu cenu ... tohle je spíš specifický pohled.

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC kolem 45K včetně monitoru

Příspěvekod vuLva » 14 pro 2016 17:01

Pokud si někdo chce koupit 165Hz monitor za 20k, tak ať si ho klidně koupí. Neberu mu to. Ale ať mi tu někdo jako ty netvrdí, že je BenQ BL3200PT nepoužitelnej na hry. To byl zase vyblitek. Většina BFU se s klidným svědomím spokojí s 60Hz monitorem. ;-)
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC kolem 45K včetně monitoru

Příspěvekod iDkcz » 14 pro 2016 17:06

Ondra91: Kdyz uz tu chceš kopírovat nejaky moudra z internetu od zkusenosti uživatelů, přečti si to proste po sobe, téměř v každé větě si protirecis a logicky vzato mit v hlave alespoň neco o velikosti krepelciho vejce, das si pres prsty sam.

V prvním komentu kamenujes lidi za "vic fps = lepší hraní" a o koment dále popisuješ "ideální situaci = nejvíce fps".

Možná mas doma monitor s g-sync, ale dost Ti toho uniká náčelníku. HOWGH
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

ondra91
Level 3
Level 3
Příspěvky: 413
Registrován: červen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Herní PC kolem 45K včetně monitoru

Příspěvekod ondra91 » 14 pro 2016 17:16

iDkcz píše:Ondra91: Kdyz uz tu chceš kopírovat nejaky moudra z internetu od zkusenosti uživatelů, přečti si to proste po sobe, téměř v každé větě si protirecis a logicky vzato mit v hlave alespoň neco o velikosti krepelciho vejce, das si pres prsty sam.

V prvním komentu kamenujes lidi za "vic fps = lepší hraní" a o koment dále popisuješ "ideální situaci = nejvíce fps".

Možná mas doma monitor s g-sync, ale dost Ti toho uniká náčelníku. HOWGH

"takže tady neustále převládá názor, že čím více fps = tím lepší hraní, ale tohle je absolutně zcestný názor a budu rád, když mi to nějaký vlastník G-sync potvrdí. "
Poukazuju na logiku skládání zdejších sestav, kde každý řeší pouze FPS snímky, ale to, že dnešní hry jsou tragédie z pohledu optimalizace už nikoho nezajímá. K čemu mi bude sestava za 50 tisíc, když v každé druhé hře budu řešit špatnou optimalizace a tím pádem neoptimální herní zážitek ?
45 - 50 tis je super limit na skvělou sestavu a je naprostá škoda ty prachy vrazit do I7 a desky za 4 tis, když tyto peníze můžu použít ve prospěch několikanásobně lepšího monitoru, který mu umožní si hru užít a nic neřešit ...

BTW: Opět - 50 % postu nadávky, zesměšňování a druhá půlka moje citace. Žádné argumenty, zkušenosti. Nezlob se na mě, ale naprosto nepřínosný post a označil bych to spíše za spam. Nemáš k tématu co říct a stejně si neodpustíš něco napsat. ;)

Je naprosto zbytečné se tu kvůli blbé sestavě dohadovat, jediné co jsem napsal je to, že kupovat do herního PC předražené komponenty v podobě 750 w zdroje, luxusní desky a i7 je škoda financí a pokud to zdroje dovolí, tak ve prospěch hraní bude lepší volba v podobě luxusního, předraženého monitoru. Bohužel je na pováženou, že něco podobného není dnešní standart, ale za ty prachy to pro náročného hráče prostě stojí.
Kdo má na drahý monitor i počítač tak se má nejlíp ... :-)
Pokud má někdo něco přínosného, tak si to rád přečtu, ale trávit zbytek dne nad bezduchou debatou opravdu nemám náladu.
Naposledy upravil(a) ondra91 dne 14 pro 2016 17:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC kolem 45K včetně monitoru

Příspěvekod iDkcz » 14 pro 2016 17:32

OT: To si možná jen sám argumentuješ, aby se Ti to hodilo do krámu :) s g-sync mam ne několikaleté, ale několikatýdenní zkušenosti a to, co tu popisuješ je k smíchu. Obraz je zpomalený na nižší fps. Sice nevidíš trhance, ale pokud znáš hru plynulou, zpomalenost vidíš stejně, jako v jiné případě trhance. Na FPS hry 60 ideálně 60+ fps ? Heh, to je síla chlapče. Abys měl radost - píšu to z vlastní zkušenosti. Další věc je ta, že tohle je téma na složení PC, nikoliv Tvoje téma na Tvou zkušenost ! - kdybych byl v PC oboru amatér, pochopim z Tvých příspěvků, že mi stačí Pentium 4 a monitor za 20 tisíc a vše pojede jak po másle. Meleš tu pátý přes devátý, každej je špatnej a blbej a ty si král detailista. Polovina postu nadávky ? Nevidim jedno sprostý slovo z mé strany. Polovina postu Tvá citace ? Citoval jsem 4 Tvá slova, která si protiřečí už ze začátku čtení Tvých "znalostí". Nehledě na to, že citovat předešlý příspěvek ja zakázáno - četl jsi při registraci pravidla, viď ? :) Po přečtení pravidel fóra zavítej i do pravidel českého pravopisu, to jen tak od boku dobrá rada, abys na svůj ročník 91 nebyl někde za hlupáka, stejně jako zde vypadáš po jednom příspěvku.

To, že každá hra je tragédie z pohledu optimalizace je blud. To je vidět, jak "velký" hráč si, na kterého si tu před náma hraješ.

Jinak trávit půlden bezduchou debatou nemusíš, nikdo tu nechtěl znát Tvůj názor na monitor za polovinu budgetu stavby PC, stejně jako Tvé "poznatky", které sis přečetl maximálně na internetu, jelikož reálná zkušenost takhle nevypadá. Bohužel, Příště ten monitor dej do sekce " Co jsme si koupili " případně to ukaž kamarádům ve škole. Nás to nezajímá, chápeš ? :) Pokud by jsi měl svůj názor a své zkušenosti, mávneš nad náma rukou a jdeš si po svých - ale zde je vidět už z několikanásobných Tvých editů příspěvku, že se snažíš a snažíš nám vnutit Tvá moudra :crazy:
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC kolem 45K včetně monitoru

Příspěvekod Michael850 » 14 pro 2016 18:26

ondra91 píše:
Michael850 píše:Nechci se teď do něčeho tady namáčet, ale jen tak na okraj - sestava od vuLvy je zatím nejlepší, co tu padla.
OT: Moc nechápu, jak někdo může kupovat monitor za 20K k naprosto nedořešené bedně, ale klidně pokračujte, i když diskuze je celkem mimo, aspoň je ta sranda.

Co je špatného na 340 ? Velmi slušná krabice za tu cenu ... tohle je spíš specifický pohled.
Bohužel, ani zdaleka nejde jen o tu S340. Doporučuji si nastudovat základní fungování sestavy a až potom sypat moudra. Limit je 45K na celou bednu vč. monitoru a vyplácnout tady na monitor půlku rozpočtu a na bednu nechat jen 25K nebo kolik to dělalo, to může udělat s prominutím jedině magor a pak ta sestava podle toho taky vypadá.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů