Výběr case

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

2Tan
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr case

Příspěvekod 2Tan » 24 pro 2016 23:05

No, tu H440 jsem si koupil před měsícem, je to fajn, akorád ten plast jde strasne snadno poskrabat, i prachovkou, ale nastesti to neni videt kdyz se na to primo nesviti, zavity jsou zmrvene, ale jinak je to hodne dobra case, akorad je mi lito tech zavitu, klidne bych si priplatil a nemuseli je odflaknout

Reklama
Uživatelský avatar
Fiba
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1436
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr case

Příspěvekod Fiba » 26 pro 2016 16:53

Asi jsem se rozhodl pro tu S340 Elite.. Je zepredu trochu udusena, ale min nez jsem si puvodne myslel. Moje Z11 Neo je na tom asi podobne. Jde mi hodne o proskleni a jednoduchost, coz ta S340 splnuje.

Potreboval bych vedet, jestli ma ta case dostatecne silny plechy a jestli neni papirova.
Napriklad ta Z11 je ma docela slaby a celkove je zpracovana dost bidne.
CPU: Intel Core i7 7700K 4.8 GHz DELID, GPU: Asus Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB, RAM: Kingston HyperX Savage 16GB DDR4 3000 MHz, MB: Asus ROG Maximus VIII Hero, SSD 1: Samsung 980 PRO 1TB Heatsink, SSD 2: Intel SSD 540s 480GB, HDD: Seagate BarraCuda 2TB, PSU: Evga SuperNOVA 750 G2, Case: Corsair Carbide Series 400C

Uživatelský avatar
Fiba
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1436
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr case

Příspěvekod Fiba » 01 led 2017 21:54

Co rikate na tuhle case? Podle me hodne luxusni :)

https://www.czc.cz/be-quiet-silent-base ... 06/produkt

Dost se mi libi jak je vyresena, ten prostor pod zdrojem, vydechy pro chlazeni nahore, atd.. Mohla by byt dobre chlazena si myslim. Hlavne ma pozice pro mechaniku a display, kterej jsem tak hrozne chtel. :D
CPU: Intel Core i7 7700K 4.8 GHz DELID, GPU: Asus Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB, RAM: Kingston HyperX Savage 16GB DDR4 3000 MHz, MB: Asus ROG Maximus VIII Hero, SSD 1: Samsung 980 PRO 1TB Heatsink, SSD 2: Intel SSD 540s 480GB, HDD: Seagate BarraCuda 2TB, PSU: Evga SuperNOVA 750 G2, Case: Corsair Carbide Series 400C

Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr case

Příspěvekod iDkcz » 01 led 2017 22:21

Proč nevezmeš na jistotu třeba R4/R5 ? Kvalitní ověřené skříně téměř bez konkurence v jejich cenové relaci. Osobně se mi tahle Tebou vybraná case nelíbí. Přední ventilátory podle mě sají přes ty dirky po stranách bez prachovách filtrů, pod zdrojem je možná pár cm navíc, ale prach to bude zespod sát tak i tak. Nehledě na to prapodivný přední otevírání. Kvalitu plechů 0,7mm oceli SECC a váží 9,31 kg je 2/3 toho, co R4.. Na nějakej "dyzajn" se každej vyprdne, hlavní je co je uvnitř a v jakých podmínkách to "dýchá". Kdybych byl detailista tak se pozasměju nad Power tlačítkem, to má velikost pomeranče ne ? :) Jinak displej myslíš ty na otáčky ventilátorů ? Fractal na to má tlačítko hotový ( 5V 7V 12V ), tady budeš muset pokaždé nepohodlně otevírat ty dvířka ( který bůhví jak jsou pohodlné na otevření ) a zjistíš v podstatě to, co si můžeš sledovat v pohodlí na monitoru softwarově,.. Osobně na tyhle "parádičky" nejsem jako jsou neony, panely pro sledování atd. Ano, líbí se mi to u sestav, ale sestav s velkým "S" tzn. 2-3 grafiky, custom vodní chlazení ( ne ty levné "vodníky" za pár šlupek bez špetky účinku ), kvalitní a drahé komponenty - pak ano.

Teď jsem dohledal toto z ddworld recenze: Co se týče omezení, pak procesorový chladič může být vysoký maximálně 170 mm, zdroj hluboký 290 mm.
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

sedestrax
Level 1
Level 1
Příspěvky: 82
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr case

Příspěvekod sedestrax » 01 led 2017 22:33

Co tahle? https://www.czc.cz/silentiumpc-aquarius ... 38/produkt
Podle mě je oproti té elite ještě hezčí a líp splní účel. Jestli je pro tebe vzhled hlavní tak bych radil oddělený zdroj od základovky, možná se to nezdá ale dost to ulehčí práci a je to taky mnohem hezčí takové "clean". Pokud by jsi chtěl nějakou dražší nemohu doporučit nic jiného než PHANTEKS, neříkám že NZXT je špatné to vůbec ne dokonce jsem do S340 stavěl pc (6700k se uchladí v pohodě i nataktovaný na levném vzduchu), ale phantenks je pro mě prostě lepšíco se týče zpracování tak i designu. Horší je že budešmuset kupovat z http://www.tiphardware.cz nikde jinde bohužel nemají myslím že ještě alza ale jak je tak znám tak to budou mít předražené, třeba ne nevím nechce se mi koukat.
http://www.tiphardware.cz/komponenty-a- ... indow.html
http://www.tiphardware.cz/komponenty-a- ... black.html
něco extravagantního: http://www.tiphardware.cz/komponenty-a- ... re-p3.html

Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr case

Příspěvekod iDkcz » 01 led 2017 22:36

Co je na tiphardware horšího ? Objednával jsem z té stránky mnohokrát a nikdy nic "horšího" jsem nezpozoroval.

U mě jsou "dyzajnofky" jedině Lian-Li, ale to už je jiná pohádka i cenově.
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

Uživatelský avatar
Fiba
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1436
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr case

Příspěvekod Fiba » 01 led 2017 22:39

iDkcz: Misto na chladic mi nevadi, protoze mam toho levnyho vodnika a fractal design je hnusna podle me.
Premyslel jsem o ni, ale proste se mi vubec nelibi. Kvalitni komponenty mam, jen mi staci vymenit grafiku.

sedestrax: ta Thermaltake Core P3 vypada urcite zajimave, ale neni to uplne to co bych chtel (kvuli airflow, hluku, prachu, mistu a celkove netradicnimu reseni). Spis me zajimal nazor na tu Be Quiet.

Chtel bych nejakou ne moc prehnanou case, aby byla decentni, ale prosklena. A samozrejme kvalitni.
Zatim se mi nejvic libi ta Silent Base 800.

Jeste lepsi by byla Dark Base 900, ale tam uz se mi zas nelibi cena.

Dodatečně přidáno po 3 minutách 54 vteřinách:
Stale je tu moznost vzit H440, ale vadi mi mensi okno a nejvic mi vadi to, ze ji ma kazdej.
CPU: Intel Core i7 7700K 4.8 GHz DELID, GPU: Asus Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB, RAM: Kingston HyperX Savage 16GB DDR4 3000 MHz, MB: Asus ROG Maximus VIII Hero, SSD 1: Samsung 980 PRO 1TB Heatsink, SSD 2: Intel SSD 540s 480GB, HDD: Seagate BarraCuda 2TB, PSU: Evga SuperNOVA 750 G2, Case: Corsair Carbide Series 400C

Uživatelský avatar
ChrisTaylor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 161
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr case

Příspěvekod ChrisTaylor » 02 led 2017 09:48

Silent Base 800 jsem měl měsíc a musel jsem ji vyměnit, poněvadž některá řešení této skříně byla opravdu žalostná.
Mohl bych tu jmenovat spoustu věcí, například:

  • Žalostné umístění pro vodní chlazení, pro 280 mm radiátor pouze jedna pozice, pro 240 mm je jich o trošku více, ale pořád bída, díky tomu už to kolidovalo se základní deskou.
  • Horní výfuk ze skříně má otvor pouze pro jeden ventilátor, nikoliv pro dva, což je jedna z největších nevýhod.
  • Skříň je zbytečně moc úzká, ale i zbytečně moc vysoká - horní i dolní plastový kryt mají v sobě prázdné místo, které nijak nevyužiješ, takže je to tam vlastně zbytečně.
Silent Base 800 už bych si nejspíše nekoupil, za tu cenu je spousta lepších skříní.
Pokud chceš skříň, které plní funkci jak vzhledu, tak i funkčnosti, tak se musíš poohlédnout po značkách jako - Phanteks, Lian-Li a podobně. Sám nyní používám Phanteks Enthoo Evolv ATX, sice jsem si připlatil, ale zato jsem spokojen. Musíš se rozhodnout, jakou cestou půjdeš.

sedestrax
Level 1
Level 1
Příspěvky: 82
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr case

Příspěvekod sedestrax » 02 led 2017 10:36

Můj názor na silent base je takový že je to obyčejná case které se vyrovná zalman za tisícovku. Malé průduchy ve předu, horní výfuk jen jeden. Ani ten zdroj není oddělen od zbytku.

Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr case

Příspěvekod iDkcz » 02 led 2017 11:38

A přesto lidi do toho chtějí poslat takové peníze, které ani z části nepokryjou její "funkčnost", ale mnou si ruce jak budou kůl s průhlednou bočnicí a všelijakejma blikátkama :) to je byznys.
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

Uživatelský avatar
nixxis
Level 2
Level 2
Příspěvky: 214
Registrován: únor 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr case

Příspěvekod nixxis » 02 led 2017 13:37

A co takový Corsair?
Corsair Carbide 400C

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr case

Příspěvekod Karrex » 02 led 2017 14:46

Phanteks jsou nejlepší skříně, proto jsou dražší. Každý kus je originál a perfektně zpracovaný, jak design, tak vnitřek.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC CASE - rada výběru
    od showpayne » 07 srp 2023 16:06 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1436
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 09:47
  • Sháním case NZXT S340
    od Ryo » 05 říj 2023 09:23 » v K: Hardware
    1
    4066
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    05 říj 2023 09:54
  • CZC.Gaming Lantern Case - pomoc
    od showpayne » 18 srp 2023 02:16 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    995
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    18 srp 2023 12:58
  • výběr her
    od Mladkov204 » 03 kvě 2023 21:31 » v Hry
    9
    3097
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 10:16
  • Výběr SSD Příloha(y)
    od volvo1971 » 01 zář 2023 01:58 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1426
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    01 zář 2023 13:31

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 29 hostů