Zrychleni, pretaktovani pc

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

shockwave
Level 3
Level 3
Příspěvky: 459
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zrychleni, pretaktovani pc

Příspěvekod shockwave » 01 úno 2017 07:07

Ahoj, dalo by se zrychlit amd cpu 1,6ghz, 2,6gb ram? Neda se na tom delat, seka se to desive. Myslite, ze by pomohlo zvyseni ram o 1gb ram? Kdyz dam pryc antivir, tak se to jeste da, ale kdo dnes muze byt bez antiviru... Dekuji

Reklama
Uživatelský avatar
kropovez
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1540
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zrychleni, pretaktovani pc

Příspěvekod kropovez » 01 úno 2017 08:21

Co je to přesně za procesor? Jestli je to nějaký Sempron, nebo Athlon, tak by v dnešní době nějaké taktování už moc nepomohlo :/
Já jsem já a ty jseš ty.
"Milan Hvězda"

shockwave
Level 3
Level 3
Příspěvky: 459
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zrychleni, pretaktovani pc

Příspěvekod shockwave » 01 úno 2017 09:14

Je to amd E 350, vim podle benchmarku docela hruza

Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zrychleni, pretaktovani pc

Příspěvekod iDkcz » 01 úno 2017 09:33

Odpověděl sis sám - je to hrůza.

Kdo dnes muže být bez antiviru ? Kazdy ! Stačí jen použit mozek předtim, než na něco kliknes / stahnes - fuj.
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

DJ_Mike
Level 2
Level 2
Příspěvky: 177
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zrychleni, pretaktovani pc

Příspěvekod DJ_Mike » 01 dub 2017 18:38

iDkcz píše:Stačí jen použit mozek předtim, než na něco kliknes / stahnes - fuj.



A taky než nějakého hackera pěkně naštveš :D
CPU: AMD FX-6300 (OC 3700MHz)

GPU: Sapphire Nitro Radeon R7 360

HDD: Seagate Barracuda 1TB

SSD: AMD Radeon R3 120GB

RAM: Vengeance Dual Channel DDR3 1600MHz (2x4GB kit)

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zrychleni, pretaktovani pc

Příspěvekod Turion » 01 dub 2017 20:00

Tak dlouho jsem se bál mít xp bez antiviru, že jsem zmařil x let výkonu o který jsem antivirem přišel, ale teď jsem dlouho už spokojen bez něj. Hlavně mi nezabírá ram (1GB celkem). Ovšem chce to zkušenosti a dřív bych si tolik pozor na nákazu nedával jak teď.
Jak se ti povedlo mít 2,6GB RAM?
Seká se ti to z nedostatku výkonu CPU nebo z nedostatku RAM? Kdy se to seká? Screeny ze správce úloh při tom sekání by to chtělo.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zrychleni, pretaktovani pc

Příspěvekod petr22 » 01 dub 2017 20:12

Viry se ovsem nesiri jen tim, ze uzivatel spusti soubor. Na XP neni absolutne nic, co by branilo viru po siti se dostat do systemu - zadne UAC, opravneni, nic.

Kdyz jsme to zkouseli naposledy, trvalo presne 30 minut od pripojeni k netu s verejnou IP aby pocitac s XP byl zavirovan, aniz by uzivatel na nej sahl. Ten system je deravy jako cednik a dostane se tam prvni virus ktery se tam dostat zkusi. Kdyz jsme jeste pouzivali na firemni siti XP klienty, musely byt pri instalaci odpojene od site, protoze pri pripojeni v prubehu instalace byl system po dokonceni instalace jiz zavirovany, jen chvili pote co zacala fungovat sit (!!!!).

Jedina vec, co na XP krome antiviru funguje je Integrity Control, ktere po instalaci nedovoli zmenit zadny systemovy soubor na disku. A ze je ten log pokusu o pripojeni zvenku plny.

Jediny zpusob, jak bezpecne zrychlit podobny stary pocitac je nainstalovat Xubuntu.

Od borcu kteri si mysli ze nepotrebuji antivir je radost neco kopirovat - ten system je obvykle zavirovany, jenze majitel, nemaje antiviru, o tom nevi a siri virus dal.

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zrychleni, pretaktovani pc

Příspěvekod Turion » 01 dub 2017 20:25

Já si dělám občas scan mbam nebo eset online scanner a nic to nenajde. Kontroluju dost podrobně procesy a nikdy nic. Samozřejmě jsem mimo obor, takže nejsem odborník, ale viditelné problémy nemám a neměl jsem nikdy co mám XP asi od 2002 nebo už nevím, ale nikdy problém s virem. A to surfuju téměř všechno, jelikož jsem všeuměl a všechno mě zajímá, takže prohlížím kde co a stahuju kde jaké programy. K tomu používá moje XP na můj admin účet i jedna stará bába co klikne na cokoliv co jí druhá pošle. Nikdy žádný problém.

nyní něco zkopírovaného jen tak k vyprovokování:
GNU/Linux je z hlediska virů velmi bezpečný, dokonce se říká, že nejlepším antivirem je Linux. Má to hned několik důvodů. Jako první - na osobních počítačích používá GNU/Linux zhruba 2% populace. To znamená, že se opravdu nevyplatí vyvíjet virus pro Linux, protože by se téměř neměl kam rozšířit. Další věcí je, že samotný způsob nákazy by byl velmi obtížný. Zatímco uživatelé Windows si stále stahují aplikace a hry z internetu (a často z velmi pochybných zdrojů), GNU/Linux používá k instalaci téměř výhradně repozitáře. Do repozitářů se dostává pouze prověřený ozkoušený kód.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zrychleni, pretaktovani pc

Příspěvekod X » 02 dub 2017 06:47

Stroj bez antiviru = ideální oběť. I Linux má díry, jako ostatně všechno.

O výkon se připravuješ sám, protože 32bit OS nedovolí adresovat všechnu RAM co máš. Nejdříve si zjisti, kolik GB RAM máš, 2,6 GB to rozhodně není a gb už vůbec ne! Taková jednotka neexistuje! Jen GB nebo 8x menší Gb.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • zrychlení starého ntb
    od sabrik » 07 led 2024 12:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    20
    1528
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 led 2024 19:57
  • přetaktování intel pentium e5200
    od Mladkov204 » 15 črc 2023 17:28 » v Vše ostatní (hw)
    22
    2350
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    17 črc 2023 09:16

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů