Klávesnice do 1000 Kč

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Klávesnice do 1000 Kč

Příspěvekod Blitzkrieg » 05 úno 2017 13:26

Ahoj, sice se to tu už několikrát rozebíralo, ale chtěl bych se ještě přeci jen zeptat přímo já.

Vybírám si novou klávesnici k počítači (stávající je nedostatečná - bezdrátová) a protože odmítám dávat šílené peníze za mechanickou, tak se budu muset spokojit s membránovkou. Samozřejmě, pokud možno, tak co nejkvalitnější. Hranici jsem nastavil na 1 000 Kč (více za membránovku dávat nebudu), ale samozřejmě čím menší cena, tím lepší.

Požadavky:
Do 1000 Kč
Podsvícená s možností měnit intenzitu + možnost úplně vypnout podsvícení
České znaky
Příjemná na psaní (primárně), ale vhodná i na hry (GTA V, Witcher III, Battlefield,...)

Hodně se tu na fóru vychvaluje značka A4 Tech - konkrétně klávesnice Bloody B120 a já ji vyzkoušel a musím uznat, že není vyloženě špatná. Na druhou stranu - za nějakých 7 stovek toho moc nenabízí a určitě by jí nějaká multimediální klávesa slušela a červená není jako podsvícení zrovna nejlepší barva...

U téhle klávesnice mě ale především mě zklamala kvalita provedení. Jsem celkem perfekcionista, ale s tímhle by neměl být spokojen nikdo, kdo do toho investuje peníze. Vystřídal jsem celkem 5 kusů (i u jiných prodejců) této klávesnice, a stejně jsem nebyl spokojený :-D - abych to upřesnil: První klávesnici jsem měl asi 2 dny a fakt se mi líbila - krásně se na ní psalo, štvalo mě akorát ne moc silné podsvícení a někdy se ozývající pružinka z mezerníku. Klávesnice ale jinak byla fajn a určitě bych si ji nechal. Bohužel tahle klávesnice přestala po 2 dnech fungovat, takže výměna za jinou a od té doby, už to byl pouze jeden kus horší než druhý.... Vyměněný kus se kýval -> výměna za jiný kus - ještě slabší podsvícení oproti prvním 2 kusům a ke všemu strašně nerovnoměrné (Všiml jsem si, že je to dáno tím, že na prvních 2 kusech byly potisky méně bílé, takže když jsem pár písmenek z těchto dvou klávesnic prohodil, tak na jedné zářila více a na druhé oproti zbytku kláves zase méně). To už jsem si nechal vrátit v Alze peníze a dal klávesnici šanci ještě v CZC. První kus byl celkem OK, ale strašně se ozývala pružinka ve space (i při běžném psaní) a nebyl jsem schopen to nijak fixnout, tak jsem opět zkusil výměnu a ta byla poslední - nejhorší kus ze všech. Klávesnice se kývala, space se zadrhával a podsvícení bylo ještě slabší než u předchozích). Následovalo vrácení peněz a tuhle klávesnici už opravdu nechci ani vidět, je sice možné, že jsem měl jen smůlu, ale aby byl OK 1 kus z 5 se mi nezdá úplně v pořádku a tuhle loterii odmítám dál hrát...

Každopádně nad značkou A4 Tech jsem úplně nezanevřel, protože jsem s klávesnicí zakoupil i myš A4 Tech V7 a ta je skutečně skvělá - nejlepší myš (ergonomicky) jakou jsem kdy měl (a to i mnohem dražší) a zdá se mi zcela dostačující, takže se téhle značce nijak nebráním.

Díval jsem se ještě na jiné klávesnice A4 tech, ale to už jsou pouze hybridy mezi mechanickou a membránovou klávesnicí, kdy nabízí několik mechanických tlačítek a zbytek je klasika. No a to si tedy nejsem jistý, že by bylo na psaní to pravé ořechové, protože přeci jen rozdíl mezi stiskem mechanické a klasické klávesnice je sakra velký (alespoň dle mé zkušenosti). Navíc jsou ta mechanická tlačítka dle recenzí dost problémová (vržou, zasekávají se), takže tohle asi také nebude ono...

Jinak co říkáte na značku Connect IT? Každopádně pokud máte nějaký zajímavý tip splňující požadavky i od jiného výrobce, tak sem s ním! :-D


PS: Promiňte mi ten sloh, ale chci předejít případným dotazům, proč mi tahle klávesnice nevyhovala a jestli to nebyl jen špatný kus atd...

Reklama
Uživatelský avatar
Spartak1991
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7589
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klávesnice do 1000 Kč

Příspěvekod Spartak1991 » 05 úno 2017 15:25

Zdravím,
v této ceně doporučuji:
https://www.czc.cz/a4tech-bloody-b120/147969/produkt

pokud se ti nelíbí červená, tak dále za zmínku stojí:
https://www.czc.cz/connect-it-ci-1129-b ... 97/produkt
https://www.czc.cz/a4tech-b254-cz/178418/produkt
https://www.czc.cz/a4tech-bloody-b328-cz/185927/produkt

sám si u každé z nich ověř, zda disponuje vším co chceš - normálně bych to ověřil sám, ale píšu sem narychlo..
ale všechny tyto klávesnice od a4tech jsou kvalitní a ta connect it je novinka, ale také nevypadá špatně..
IT (Zaměření SW a HW)

PC: Case:Fractal Design Define R5, MB:MSI B470 Gaming Plus, CPU:Ryzen 5 2600+Fera 3, GPU:MSI GTX1060 6GB, RAM:Kingston 2x8GB 3200MHz, SSD:Crucial 1TB (1x500GB, 2x250GB), PSU:Corsair RM750x, externí HDD:Samsung 1TB a Seagate 1TB, OS:Windows 10 HP 64bit, LCD:1) Samsung S24E510C, 2) Samsung C24F396, Myš:Razer, Klávesnice:Asus

NTB: Lenovo Thinkpad E530

Mobil: Huawei P smart 2019

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klávesnice do 1000 Kč

Příspěvekod Blitzkrieg » 05 úno 2017 16:35

Jo, tohle je víceméně to, co jsem našel, když jsem se díval co doporučujete. A právě mě by zajímaly spíše alternativy nebo nějaká zkušenost s hybridními A4 Tech klávesnicemi. Každý akorát vychvaluje B120 (Jak jsem psal, tu už nechci) a pak maximálně doporučí jiné ve stylu: kdyžtak vezmi A4 Tech B254 nebo B328...

Ta Connect IT ve mě nevzbuzuje moc důvěru - je až podezřele levná a navíc je to barevný kolotoč (už jsem si tak nějak zvykl, že věci, co hrdě hlásají GAMING, atd nebo se snaží zaujmout designem, světýlkama, tak za moc nestojí - zejména v levnějším segmentu)

Každopádně díky za alespoň nějaký komentář.

BTW dost mě překvapilo, že zas až tolik podsvícených klávesnic v segmentu do tisíce korun není. Natož pak nějakých, co nevypadají jako dětská hračka...

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klávesnice do 1000 Kč

Příspěvekod Michael850 » 05 úno 2017 16:42

Buď si zaplatíš za kvalitu alespoň v podobě 6Gv2 nebo vem kreroukoliv membránovku do 1000,-. Akorát u těch dražších jako Bloody B120 a jiným podobným dostaneš oproti klávesnici za pár korun jen pár barviček navíc a u toho to tak +- skončí.
Naposledy upravil(a) Michael850 dne 05 úno 2017 16:49, celkem upraveno 1 x.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klávesnice do 1000 Kč

Příspěvekod dom324 » 05 úno 2017 16:44

Já mám od Connect it https://www.czc.cz/connect-it-ci-553-al ... 78/produkt a za tu cenu je to podle mě dobrý kup. Jediné mínusy jsou - kvůli tomu patvarnímu mezerníku je mezerník hlučnější než ostatní klávesy. A podsvícení je trochu slabší, takže pokud chceš, aby ti klávesnice osvítila celý stůl tak tuhle neber :D

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klávesnice do 1000 Kč

Příspěvekod faraon » 05 úno 2017 16:47

Kdybys netrval na tom podsvícení, poradil bych ti jít do obchodu a vyzkoušet si pár úplně nejlevnějších membránovek za stovku. Některá by ti určitě sedla. Já jsem takhle před pár lety náhodou narazil na Genius i220, a doufám že mi ještě dlouho vydrží.

Klávesnice obecně jsou problém, holt IBM model M už se nevyrábí strašně dlouho :lol:
A máš pravdu s tím "GAMING", to je akorát reklamní zmrdspík.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Klávesnice do 1000 Kč

Příspěvekod CZechBoY » 05 úno 2017 18:37

Já mám Evolveo 642 a nemůžu si moc stěžovat. Kupoval jsem ji s tím, že nesnáším podsvícení (do té doby jsem podsvícení neměl...) a teď ho používám velmi často. Má asi 4 úrovně i s možností vypnutí. Chtěl jsem sice klávesnicí co bude tichá, ale tahle teda moc není... Oproti notebooku je znatelně hlasitější, ale to asi každá.
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klávesnice do 1000 Kč

Příspěvekod Blitzkrieg » 05 úno 2017 18:48

No, asi koupím A4 Tech B328 a uvidím - se slevou v CZC za necelých 900 Kč to není tak hrozné...

Jen se bojím toho přechodu mezi membránovými a mechanickými tlačítky...

Dodatečně přidáno po 1 hodině 28 minutách 11 vteřinách:
Už jsem sice objednal tu A4Tech, ale ještě mě zaujaly tyto 2 klávesnice:

https://www.czc.cz/cougar-200k-cz/203591/produkt

https://www.czc.cz/c-tech-scorpia-cz/165416/produkt

Ale o značce Cougar jsem nikdy neslyšel a navíc si nejsem jistý, jestli to ,,notebookové provedení" nebude spíše na škodu (na druhou stranu jsem dost zvyklí psát na notebooku, i když na hodně levném, Thinpadu E440). No a o pokud si dobře vybavuji, tak tu o C-tech (stejně jako o Genius) zde na fóru nepanuje zrovna vysoké mínění, takže té bych se měl asi raději vyhnout?

Neměl někdo čest dvojici těchto klávesnic (nebo nějakou v předchozích komentářích) vyzkoušet? :-)

Noob123
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klávesnice do 1000 Kč

Příspěvekod Noob123 » 05 úno 2017 20:27

Rozhodně ne Genius - některé produkty jako repráky a sluchátka mají slušná ale klávesnice jsou dnes děs. Ctech už je lepší ale o moc taky ne. Osobně bych šel do jakékoliv zmíněné A4 tech a nebo si připlatil na mechanickou. Bohužel je dneska sehnat kvalitní podsvícenou klávesnici za rozumný peníz problém. Ještě jsou tu samozřejmě Connect IT - Biohazard, Alien, apod ale u nich jsou také dost často rozlišné reakce, kdy jedni říkají, že jsou super a druhý zase něco úplně jiného. Faktem ale je, že znám pár lidí, co si tyhle klávesnice koupilo, byli celkem nadšení ale po pár měsících se na nich něco rozbilo nebo přestaly úplně fungovat. Takže za mě A4 tech > Connect IT > nic > C tech > hooodně dloho nic > Genius

Cougar taky neznám ale na internetu nemá špatné recenze, ty popisky ale vypadají (u qwertz) strašně

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klávesnice do 1000 Kč

Příspěvekod dom324 » 05 úno 2017 20:39

Blitzkrieg píše:No, asi koupím A4 Tech B328 a uvidím - se slevou v CZC za necelých 900 Kč to není tak hrozné...

Jen se bojím toho přechodu mezi membránovými a mechanickými tlačítky...

Dodatečně přidáno po 1 hodině 28 minutách 11 vteřinách:
Už jsem sice objednal tu A4Tech, ale ještě mě zaujaly tyto 2 klávesnice:

https://www.czc.cz/cougar-200k-cz/203591/produkt

https://www.czc.cz/c-tech-scorpia-cz/165416/produkt

Ale o značce Cougar jsem nikdy neslyšel a navíc si nejsem jistý, jestli to ,,notebookové provedení" nebude spíše na škodu (na druhou stranu jsem dost zvyklí psát na notebooku, i když na hodně levném, Thinpadu E440). No a o pokud si dobře vybavuji, tak tu o C-tech (stejně jako o Genius) zde na fóru nepanuje zrovna vysoké mínění, takže té bych se měl asi raději vyhnout?

Neměl někdo čest dvojici těchto klávesnic (nebo nějakou v předchozích komentářích) vyzkoušet? :-)

C-tech scorpia rozhodně nebrat. Na živo jsem ji viděl jen letmo, ale dvě věci mi utkvěly v hlavě - fuj plasty a to, že je Obrovská s velkým O. Na prodejně jsem pak zkoušel C-tech Chiron - už nepůsobila tak obrovsky, ale tak levné plasty jsem v životě neviděl :shock:

xname
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klávesnice do 1000 Kč

Příspěvekod xname » 05 úno 2017 20:51

Membránový vs. mechanický spínače sou jako nebe a dudy - ten rozdíl mezi tím mačkat kus gumy a mechanismus s pérkem je fakt nepopsatelnej. Teprve rozšíření mechanik ukázalo jak byli "herní" membrány dřív předražený. Upřímně bych už za sebelepší membránu s podsvícením a anti-ghostingem nedal víc než 500, když to je v zahraničí cena kde ve slevě začínaj nejlevnější čínský mechaniky. U nás je takovej jednorožec jen http://klavesnice.heureka.cz/zalman-zm-k500/ (sakra, ještě před pár týdny byla za 999,-), ostatní začínaj na 1500, ale na amazonu nebo líp aliexpressu (čínskej "amazon") je toho pod litr s "free shipping" hodně, i s podsvícením. Ten přechod může bejt prvních pár dní "problematickej" jen v případě lineárních switchů (red, black) který nekladou v místě kde se klávesa "aktivuje" větší odpor jako to maj membrány a ostatní switche. Jinak to co si objednal není plnohodná mechanika, jen těch 8 kláves je, což si upřímě nedovedu představit jak se na tom píše když jsou zbytek membrány, a osobně bych do toho nešel.

Uživatelský avatar
nixxis
Level 2
Level 2
Příspěvky: 214
Registrován: únor 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klávesnice do 1000 Kč

Příspěvekod nixxis » 05 úno 2017 21:10

Já mám už asi 7 let Sidewinder X4 od Microsoftu a dokud funguje tak se ji nechci vzdát! Až uvidím nějakou ve slušným stavu na bazaru tak ji koupím a budu mít do zásoby :-) :lol:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Airen, GrandTheftAuto29 a 29 hostů