GTX 970 SLI

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

laco1993
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

GTX 970 SLI

Příspěvekod laco1993 » 17 úno 2017 09:02

Zdravím.

Mám takú dilemu ohľadne upgrade PC. Pôvodne som mal v pláne čakať až na ďalšiu sériu kariet a potom kúpiť nejakú GTX 1170 alebo GTX 1180 (neviem ako sa budú volať). No našiel som ponuku na presne tú istú kartu čo mám momentálne doma v PC. Jej cena je 200 eur. S tým že by som ju bol prebrať osobne a aj by som ju vyskúšal u neho doma. Výkon v SLI je niekde medzi GTX 1070 a GTX 1080.

https://www.youtube.com/watch?v=sb2nw6Sz4kY
https://www.youtube.com/watch?v=8TJZsbeQWk0

Moja otázka je teda či to má aspoň trošku zmysel alebo nie. Samozrejme či to môj PC zvládne. Môj názor je že zdroj by to zvládnuť mal v pohode no neviem čo základná doska. Druhý PCI expres konektor je len 8 pin. Spotreba PC ma nezaujíma ide mi skôr o to aby som fungovalo a aby sa to oplatilo. Poprípade aká cena by musela byť za tú GTX 970 aby sa to mohlo vyplatiť.

Čo si o tom teda myslíte vy? Ďakujem za každú odpoveď.

Dodatečně přidáno po 3 hodinách 28 minutách 18 vteřinách:
Nikto nič? Ale noták :) Je to fakt taká blbosť? Ak hej tak ju kupovať nejdem. No čo som poprezeral rôzne testy teraz tak ten pomer výkon/cena nieje najhorší. Dajme tomu že jedna karta GTX970 má teraz hodnotu 180-200 eur čiže spolu 2 karty 360-400 eur. Výkon 2 kariet je zhruba 0-15 fps naviac oproti GTX 1070 ktorá stojí zhruba 450-500 eur. Čo sa teplôt týka tak jedna s dvoch kariet mala len o cca. 5-10 stupňov viac ako tá druhá čo je celkom ok vzhľadom na to že moja karta samotná má teploty do 75 stupňov max. Teda viac ako 80-85 by snáď v SLI mať nemala. No to je teória takže ktovie ako to bude v praxi. V bedni mám celkom 5x 120mm ventilátorov čo by na chladenie malo stačiť. Keď tak môžem vymeniť predné 2 za nejaké 140mm. Spotreba je mi ukradnutá jediné čo ma zaujíma je aby to zvládol zdroj. No podľa videí by taká zostava mala žrať nejakých 450-500W maximálne takže problém by tam nemal byť. Tak isto mám aj zo zdroja 4x 6+2 PCI konektory. Čo ma ale trápi je či nebude problém práve to že moja doska v SLI funguje len ako 8+8 PCI liniek. Je tam veľký rozdiel oproti 16+16? Moc tomu nerozumiem tak sa radšej pýtam. Ďalej ako je to s SLI mostíkom? Stačí ten základný ktorý je dodávaný spolu s doskou alebo by bolo lepšie kúpiť ten pevný rýchlejší ( neviem ako sa volá ). No ten už stojí dosť a to už by sa asi nevyplatilo. Neviem no som hrozne va vážkach či do toho ísť alebo sa na to vykašlať a držať sa pôvodného plánu a vydržať na novú sériu. Prosím poraďte mi. Ak poviete že je to kravina tak do toho nejdem.
CPU: i5 8600K @4,8 MB: asus strix z370 g gaming CPU fan: Noctua NH-U12S Ram: 16GB DDR4 3200 GPU: GEFORCE GTX 1080 TI DUKE 11G OC Zdroj: Corsair RM 750x 2018 SSD: Samsung 750 evo 250GB HDD: 1TB case: Zalman Z9 neo Monitor: 24" ASUS VG248QE

Reklama
Uživatelský avatar
Ornádo
Level 3
Level 3
Příspěvky: 511
Registrován: srpen 15
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: GTX 970 SLI

Příspěvekod Ornádo » 18 úno 2017 19:18

Up
Nikdo není tak bohatý aby mohl kupovat nové levné notebooky


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů