je tato sestava OK Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: je tato sestava OK

Příspěvekod X » 20 úno 2017 00:57

Vyprdni se na ty důvěřivce, lidi jsou svině a zastávám názor, že situace je ještě horší, než si kdokoli umí představit. Plno těchto naivků nedokáže dohlédnout dále než za svůj nos. Proti Windows 10 hovoří nejen špiclování (které se snaží rozšiřovat i na Win 7, ...), ale i další faktory. Ten nejdůležitější je, že vše nasvědčuje tomu, že až MS dosáhne na Win 10 miliardu instalací, předělá systém na službu a uživatelé mu budou každý měsíc platit. Zrovna tak bych já (každý ať si dělá co uzná za vhodné) nešel do AMD ani v procesorech, ani v grafikách. Konkurence ať existuje, já si radši připlatím za Intel a Nvidii. DirectX 12 není v současné době tolik potřeba a kvůli Win 10 mi ani chybět nebude. Uvidíme jak se situace ještě v budoucnu vyvrbí, ale kvůli stádnímu chování uživatelů (ovce) nevidím situaci moc dobře, lidi skáčou na vějičky všemožným podvodníkům, ale i mafiím.

Reklama
NAJA
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: je tato sestava OK

Příspěvekod NAJA » 20 úno 2017 07:10

Nic není zadarmo a ani ty Win. 10 v konečném efektu nebudou .
ASUS Z77M-Pro , I5-3570K , 16GB CORSAIR Venegance 1866MHz , MSI GTX770 , SAMSUNG 256GB SSD 840-Pro , WD 750GB , WD-Green 1TB , WD-My Book 2TB , SEASONIC SSR-550RM , CORSAIR H100i , CORSAIR 350D Obsidian , BENQ GW2750HM , LOGITECH Z-3 .

Uživatelský avatar
Adys301
člen HW spec týmu
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8461
Registrován: říjen 12
Bydliště: Ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: je tato sestava OK

Příspěvekod Adys301 » 20 úno 2017 16:04

Něco jste si tu zapomněli

Obrázek

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: je tato sestava OK

Příspěvekod Michael850 » 20 úno 2017 17:13

Být tebou, tak pomlouvat lidi o tom, jaké jsou ovce, bych raději pomlčel, když jsi sám schopný si připlácet 3000,- za...NIC! Akorát matete lidi a s těmi svými konspiračními teoriemi můžete jít tak akorát do off-topicu nebo odkoupit stránku blbec.cz a přispívat si tam do aleluja, protože tohle beru už jen jako trolling. Ty vaše W7 to stejně mají taky a jestli si myslíte, že jste tak slavní, aby se o vás Microsoft měl důvod zajímat, tak si nakrájím to vaše vysoké ego a budu ho prodávat po kouskách za deset korun a ještě na tom aspoň zbohatnu. Hlavně, že je každý měl, nikomu nic nevadilo až do té doby, než se na internetu objevili takoví magoři, kteří všem vymleli mozek z hlavy a najednou s tím má každý veliký problém a věří všemu. Když vám to tak strašně vadí, můžete přejít na Linux, ten je zcela zadarmo, snad možná i to špiclování bude menší, akorát jsem zvědav, jaké na tom rozjedete hry a provozovat na tom herní PC, tak to si jít raději hodit provaz a dávám vám tak měsíc, než budete utíkat zpátky ke zlým W7, otázkou je, kolik procent takových hvězd bude mít vůbec takové odhodlání to udělat anebo jen rozjíždí provokativně flame, jen jak se naskytne příležitost, aby vypadal zajímavě. Na DX12 už běží každá slušnější hra, co vyjde, toď k tomu jak není DX12 potřeba.

Končím s OT na toto téma, už je to přežitek, jakdyby už jednou toho nebylo dost.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: je tato sestava OK

Příspěvekod dom324 » 20 úno 2017 20:29

Souhlasím s tím, že RX 480 by byla obrovských výkonostní skok, ale já bych vzal kombinaci SSD + RX 470.
K těm tvým minulým grafikám.....r5 230 je ultra low end, který nikdy neměl šanci rozjet jakoukoliv novou hru. Tyhle "grafiky" jsou možná tak konkurencí pro integrované grafiky v Intel procesorech. r5 250x by se už grafikou nazvat dala, ale žádný zázrak to není. V době vydání mohla stát max 2k (pokud se vůbec dala koupit jako samostatná grafika, takhle (ne)výkonné grafiky se často prodávají jen v OEM počítačích). Jestli si myslíš, že by grafika za 2 000 měla rozjet Witchera na max detaily, tak tě zklamu, takhle to nefunguje...

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: je tato sestava OK

Příspěvekod X » 20 úno 2017 23:30

Naivky se prokázali a vybírají si jen to, co se jim hodí. Chtělo by to tak nechlastat, nehulit (no jo, češi jsou v tomhle kapacity) a tím nepřicházet o své už tak pofiderní kapacity IQ (pak by nemusel být i problém s porozuměním textu - v tomhle naše školy nyní naprosto selhávají).

SSD tam v sestavě má, já bych spíš nešetřil na grafice, pokud to bude především na hry. Ze silných grafik lze profitovat i na slabších procesorech (i když to samozřejmě není ideál), kdysi jsem v sestavě s Intel Pentium III Katmai 450 MHz vyměnil grafiku za Nvidia Asus GeForce 3 Ti Deluxe a nestačil jsem se divit, co všechno mi jelo na už tehdy slabém procesoru.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: je tato sestava OK

Příspěvekod Michael850 » 21 úno 2017 00:06

i5 7400 bude úplně v pohodě stačit. Psal, že bude brát RX 480. Dál už je jen GTX 1070 a ta už je cenou trochu zas jinde a na to už z GTX 1050 Ti asi nedošáhne...
To SSD bych jinak nebral kvůli TLC.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

stuartik
Level 2
Level 2
Příspěvky: 214
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: je tato sestava OK

Příspěvekod stuartik » 24 úno 2017 19:15

Ohldně SSD ,jsem velkej amater v kompech ,ale za mě SSD vyhozené prachy ,komp SSD nepořebuje,mám nove pc a windows nacte za 20 sekund,myslim že radsi si vem lepsi grafiku než vyhazovat prychy za věc co zas tak nepotřebuješ pokud tedy ti vadí ,že windows ti bude asi o 10 sekund načítat pomaleji

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: je tato sestava OK

Příspěvekod Karrex » 24 úno 2017 19:18

Pokud se dá místo SSD pořídit lepší komponenta, která ovlivní hrubý výkon, tak samozřejmě.

Ale když SSD vyzkoušíš, nechceš nikdy zpět na HDD, to je prostě fakt. Nejde jen o načtení windows, ale o práci v něm, kde je to rozdíl asi jako jet v Dacii a Mercedesu.

Nehledě na to, že když si dáš na SSD nějaké další aplikace, které denně používáš...
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: je tato sestava OK

Příspěvekod X » 25 úno 2017 00:13

Při velikosti SSD 400 - 512 GB se nechá používat na vše, multimédia, data, downloady přesouvat na nějaký harddisk či NAS. O startu to tak není, tam platí čim méně zařízení (mechanik, ...) tím rychlejší start a také čím novější OS, tím také větší optimalizace rychlosti startu. Takže mi nové nabušené PC (SSD 400 GB, U.2, 2200 / 900 MB/s - Win 7 SP1 Ultimate CZ - 32 GB RAM, BLU-Ray Plextor) startuje asi 20 - 25 sekund a asi rok starý tablet (SSD 256 GB, SATA, 500 / 300 MB/s - Win 8.1 Home CZ - 8 GB RAM, bez mechanik) do 5 sekund. Na PC mám start snad každého programu do maximálně 2 sekund, na tabletu i 8 - 10 sekund - a docela to štve, spíš jsem klidně čekal na starém PC 5 minut jako nic, náběh programu tam byl 17 sekund první start Firefoxu s mnoha doplňky, GIMP či Jdownloader klidně i kolem půl minuty - harddisk 7200 ot., Intel Pentium 4 Prescott 3 GHz, 3 GB RAM, Win XP SP3 Pro CZ 32bit.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Alferi a 32 hostů