Upgrade komponentů??

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Miras96
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: únor 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Upgrade komponentů??

Příspěvekod Miras96 » 26 úno 2017 15:47

Ahoj,
posledních asi 8 let jsem byl jenom čistě konzolista. stačilo mi si vždycky večer na hoďku , dvě zahrát a nemusel jsem nic řešit. před asi 3 měsíci jsem byl donucen vyzkoušet to CS:GO a dost mě to chytlo. bohužel moje PC, které není upgradované stejnou dobu, jako jsem začal hrát na konzolích už to jaksi nestíhá a nejsem si úplně jistý, zda se jedná o nedostatečný výkon, nebo pouze nastavení v PC. napíšu vám rovnou moje HW komponenty:

grafika: Nvidia GTX 460
procesor: pentinum dual core 2,8GHz
RAM: 8GB
základní deska: asrock g41c-gs
OS: Win7

když jsem testoval svůj počítač na CanYouRunIt, nevyšel na tom zas tak zle. jediné, co zaostávalo byl procesor, který vyhovoval pouze z 12%. Je tedy nutný nový procesor? Pokud ano, mohl by sem rovnou někdo hodit nějaký úplně ten nejvíc basic základní procesor, za který nedám 10 000? Jde mi čistě pouze o Counter Strike a abych měl nějaké hratelné fps(ideálně 80+). Žádnou jinou hru na počítači hrát nehodlám.

Nejvíce mě udivuje, že před těmi třemi měsíci, kdy jsem začínal hru hrát, běžela úplně v pohodě. je možný že jsem si fps propadů a menšího snímkování nevšímal. teď je to už ale opravdu otřesný. na netu jsem se snažil o tom lecos načíst. jestli není nějaký boost fps, který by pomohl. upravil jsem si hru podle všech návodů, osekal ji ze všech stran(dokonce jsem zkusil přejít z fullHD na nejnižší rozlišení, v počtu snímků se to však vůbec nepromítlo), ale nic nepomohlo. spíš si říkám, že jsem to ještě zhoršil. vyčistil jsem si celý PC a při hraní hry jsem vypnul naprosto všechny programy, které byly nepotřebné, stále se nic ale nezlepšilo.

Jak dlouho počítač mám, tak dlouho nebyl přeinstalován. Myslíte že reinstalace počítače by mohla vést ke zlepšení? Počítač jsem nikdy nepřeinstalovával, proto jsem tuto variantu nezkusil. Jestli že je ale nějaká šance, že to hru udělá hratelnější, nechám svěřit svůj počítač do odbornějšcih rukou, kteří by PC přeinstalovali.

Zajímal by mě váš názor, jestli je upgrade jednoho(či více?) komponentů nezbytně nutný. samozřejmě, že bych byl raději, kdybych nemusel do jedné hry investovat tolik peněz, nicméně pokud nic nepomůže, nedá se nic dělat. Za všechny názory a rady předem děkuji. Pokud se toto vlákno zde objevuje často(čehož bych se nedivil), omlouvám se, ale IT jde jaksi mimo mě a ani z načtených diskuzí, které by vedly stejný problém bych nebyl 2x moudrý..

Reklama
Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgrade komponentů??

Příspěvekod Michael850 » 26 úno 2017 16:20

Jejej. Tak tady máme co dočinění s opravdu slabým počítačem. Na CSGO by to chtělo alespoň i5 7500. E5500 převálcuje i g4560 (zhruba 3x výkonnější), i5 7500 pak asi 5x.
Grafika je taky slabá, ač je CSGO nenáročné na grafiku (aspoň v porovnání s vlivem procesoru), GTX 460 už je jen zobrazovač a i nejlacinější GTX 1050 ji zadupe do země (asi 2x výkonnější).
Ten počítač je zkrátka slabý a jediné co pomůže, je koupit nový. Na soc. 775 už nedáš nic, co by se i5 vyrovnalo, potřebuješ tudíž nový procesor i s deskou. Grafiku vyměnit také za herní a nehrát na zobrazovači multimédií. Ještě napiš jaké máš RAM, aby se daly použít, musí být aspoň DDR3. Zdroj už bude mít svá nejlepší léta za sebou a raději bych ho vyměnil také, přesto ho sem zkus napsat (otevři case a opiš z něho štítek stačí značka, model a výkon). HDD projeď přes CDI a výsledek hoď sem.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Upgrade MB + CPU, sestavení druhé sestavy ze starých komponentů
    od rAAAtyy » 20 čer 2023 12:22 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    634
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    20 čer 2023 12:51
  • Obnova síť. komponentů v domě Příloha(y)
    od tuningrob » 23 dub 2023 10:35 » v Sítě - hardware
    27
    3487
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    04 kvě 2023 11:08
  • Upgrade PC
    od Kimkong » 21 lis 2023 19:54 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1039
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 02:04
  • Upgrade RAM Příloha(y)
    od DJAdam » 29 lis 2023 18:46 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1106
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 20:57
  • Upgrade do 30k
    od Nomad678 » 06 říj 2023 17:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    2962
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    07 říj 2023 18:18

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 27 hostů