Výběr bílé klávesnice

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výběr bílé klávesnice

Příspěvekod vlazy » 18 bře 2017 00:50

Rozhodl jsem se koupit novou klávesnici. Chtěl bych nějakou bílou obyčejnou spíše levnější která by byla alespoň trochu odolná a nějaký rok mi bezproblémově sloužila. Ta kterou mám nyní mi slouží už 19 let. Požaduji aby měla české klávesy a byla funkční s Windows 10. Nepotřebuji aby měla nějaké speciální klávesy a funkce a také nechci nějakou herní a různě speciálně tvarovanou. Rád bych něco podobného jak je vidět na přiloženém obrázku. Vím, že v bílých klávesnicích není příliš velký výběr, ale snad mi něco někdo dokážete poradit. Uvádějte prosím i odkazy kde se to dá sehnat.
Obrázek

Reklama
Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr bílé klávesnice

Příspěvekod cervcek » 18 bře 2017 00:58

https://www.mall.cz/klavesnice/apple-wi ... z-mb110czb
Vzhledově pěkná je tato, pokud nevadí tlačítko CMD místo WIN loga, pod windows samozřejmě funguje.
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr bílé klávesnice

Příspěvekod vlazy » 18 bře 2017 01:17

cervcek:
Ta klávesnice není celá bílá. Na obrázku to není až tak dobře vidět, ale je asi v barvě hliníku a bílé jsou na ní pouze klávesy. To by mi asi až tolik nevadilo, ale bohužel nemá české písmena což by mi docela dost vadilo. Jinak bych také raději něco levnějšího.

Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr bílé klávesnice

Příspěvekod cervcek » 18 bře 2017 02:16

V diskuzi se někdo ptal, mají tam jen ilustrační foto, ale jinak české znaky má. Nevšiml jsem si toho hliníkového těla, pravda. Když jsi psal, že má vydržet v řádu několika let, tak jsem si netroufnul doporučit klávesnici za 300, která vrže už od výroby.
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr bílé klávesnice

Příspěvekod vlazy » 18 bře 2017 10:21

cervcek:
Ano, máš pravdu v diskuzi tento dotaz je a i v parametrech uvádějí jazykovou verzi CZ. Toho jsem si nevšiml. V diskuzi tam i na Heurece jsem si ale všimnul, že táto klávesnice bohužel nemá klávesy Windows a Ctrl což by mi asi dost vadilo. Takže i z tohoto důvodů tuto klávesnici nechci.
Snad se ještě něco bílého najde i když v těch bílých bude asi dost problém najít něco co by mi vyhovovalo.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr bílé klávesnice

Příspěvekod Martab » 18 bře 2017 10:29

CTRL tam je, "Windows" taky, jen je na ní napsané CMD (a je prohozená s levým ALTem). CZ verze vypadá takto:
Obrázek

Jsi si jistý že chceš bílou klávesnici? Ono to sice vypadá pěkně, ale jen tak měsíc, než se "ošmatlá" a zašpiní...

Dodatečně přidáno po 2 minutách 47 vteřinách:
A nebo pak tu co máš v prvním příspěvku: http://accessories.euro.dell.com/sna/pr ... u=580-adht
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr bílé klávesnice

Příspěvekod vlazy » 18 bře 2017 13:17

Martab:
Ano, podle obrázku vyplývá, že Ctrl tam asi je. Já jsem vycházel z poradny na Heurece. Je ale otázkou jestli ta klávesa CMD funguje stejně jako klávesa Windows a jiné klávesy stejně jako u Windowsovských klávesnic. Je to klávesnice určená především pro Apple a i když asi funguje i s Windows tak tam nemusí být zaručená plná 100% kompatibilita a stejná funkčnost jako u klávesnic určených přímo pro Windows. Navíc táto klávesnice má údajně písmena a popisky na klávesách vypsané šedou barvou což mi nepřipadá jako zrovna příliš dobrá kombinace barev (šedé písmo na bílých klávesách) a asi by mi to jako člověku se slabším zrakem vadilo.

Klávesnici Apple MB110CZ nechci a proto mi ji už prosím dále nenabízejte.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr bílé klávesnice

Příspěvekod Martab » 18 bře 2017 13:24

Problém je, že je to asi jediná relativně kvalitní klávesnice... Ano, je určená pro Apple, ale stejně tak jako klávesnice pro Windoes fungují s Applem nebo Linuxem, tak i tato funguje s Windows. Šedé popisky má i ten DELL (dával jsem ti tam odkaz, díval ses?), takže to nikdo z nás moc nerozlišoval.

Pokud jde o popisky, tak bych preferoval černou klávesnici s bílými popisky a ještě podsvícenou (pro inspiraci obrázek níže), ale s bílýma je trochu problém no :/ popisky jsou téměř vždy nějaké "našedlé", ještě jsme asi neviděl čistě bílou klávesnici s vyloženě černýma popiskama :/

Obrázek
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2444
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr bílé klávesnice

Příspěvekod Zivan » 18 bře 2017 14:14

Co Cherry Stream 3.0 v bile variante?
https://www.czc.cz/cherry-stream-3-0-cz ... 94/produkt
http://diit.cz/clanek/cherry-stream-30- ... ce-v-testu

Edit:
A jen podle obrazku by mohla jit i Fujitsu KB521
https://www.alza.cz/fujitsu-kb521-d529505.htm
- jinde jí mají i levněji, ale Alza má fotky české varianty
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr bílé klávesnice

Příspěvekod vlazy » 18 bře 2017 21:55

Martab:
Já tu klávesnici bych chtěl bílou proto, že jsem po tolika létech na bílou už zvyknutý a navíc mám bílou počítačovou skříň a bílo šedou tiskárnu. Jinak i když nejsem jednoznačně alergický na černou a červenou barvu čehokoliv (nejen klávesnice) tak tyto barvy nemám příliš v oblibě a tam kde je to možné raději vybírám z jiných barev.
Ta podsvícená klávesnice z tvého obrázku až na tu černou barvu vypadá docela dobře. S podsvícenými klávesnicemi nemám žádné zkušenosti a ani jsem ještě žádnou takovou v reálu neviděl.
V těch bílých klávesnicích není příliš velký výběr a tak možná nakonec skončím u nějaké černé. Přednostně bych ale chtěl hledat nějakou bílou. Kdybych hledal černou tak bych si ji asi našel sám, ale s bílými je dost problém něco vhodného najít a tak se ohledně toho radím zde.
Nyní mám MITSUMI KPQEA4ZA. Není to sice čistě bílá, ale spíše béžová s některými světle šedými klávesami, ale to mi nevadí.

Obrázek
Nepotřebuji klávesnici co nejmenší, tak aby na ní byly klávesy namačkané těsně na sebe. Pokud to nebude nějaká obrovská klávesnice tak raději něco většího.
Na ten DELL jsem se díval, ale proč mne odkazuješ na stránku od DELL kde je ta klávesnice abnormálně předražená. Asi bez problému se ta stejná klávesnice dá sehnat za +/- 330 Kč, např. zde. Kdyby táto klávesnice měla česky popsané klávesy tak bych si ji možná i vybral, ale bohužel nemá.


Zivan:
Ty klávesnice které mi navrhuješ nevypadají špatně. Vidím na nich nahoře nějaké klávesy asi na ovládání multimediálních funkcí. To by mi asi nevadilo, ale proč si připlácet za něco co nepotřebuji a co bych asi příliš nevyužil a klidně bych se bez toho obešel.

Asi jsem v tom výběru klávesnice příliš vybíravý, ale nekupuji si ji na několik málo měsíců a tak bych rád vybral něco s čím budu pokud možno co nejvíce spokojený. Rád se ve všem řídím hesla "dvakrát měř, jednou řež".

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr bílé klávesnice

Příspěvekod Martab » 18 bře 2017 21:58

Na stránky Dellu tě odkazuju proto, protože je to jediné kde jsem našel tu Dell s CZ popisky.

Jinak ano, pokud jsi už bílou klávesnici měl, tak s tím máš zkušenosti a když ti vyhovuje tak posledním problémem je už jen ten omezený výběr no :/
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr bílé klávesnice

Příspěvekod vlazy » 18 bře 2017 22:21

Martab:
Jak jsi zjistil, že ta klávesnice na stránkách Dell je s CZ popisky? Já tam žádnou takovou informaci nevidím a z obrázků to poznat nejde. Jinak co je na těch CZ popiscích až tak hodně drahého, že je tak ta klávesnice až tolik předražená? Za takovou předraženou cenu by se mi tu asi obyčejnou klávesnici příliš nechtělo kupovat.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr klávesnice
    od Mladkov204 » 07 úno 2024 16:16 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    616
    od Mladkov204 Zobrazit poslední příspěvek
    07 úno 2024 16:16
  • Vyvážení bílé ve Photoshopu.
    od Kopusek » 11 bře 2024 08:54 » v Design a grafické editory
    5
    740
    od Kopusek Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 11:08
  • Klavesnice a Myš
    od Derik » 30 říj 2023 18:00 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1233
    od Derik Zobrazit poslední příspěvek
    30 říj 2023 18:00
  • Klávesnice a myš
    od Torrman » 26 lis 2023 09:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    856
    od Torrman Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 19:36
  • Zaseklá Klávesnice
    od Lebedil » 14 úno 2024 21:23 » v Problémy s hardwarem
    5
    782
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 úno 2024 22:06

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů