Dotaz na cenu starší PC sestavy

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

hosemi
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Dotaz na cenu starší PC sestavy

Příspěvekod hosemi » 30 bře 2017 11:56

Dobrý den,
mám možnost odkoupit PC od známého a rád bych se zeptal zda je cena za tuhle starší sestavu adekvátní.

Jedná se o:
Skříň: Cooler Master
Procesor: AMD Phenom II X4 955 3,2 GHz
Chladič procesoru: Corsair H50
Základní deska: Gigabyte GA-890XA-UD3
Zdroj: Corsair HX 620
Grafika: ATI Radeon HD 5870 1GB
Pamět: 12 GB 1600 MHz 2x Adata + 2x Kingstone
HDD: 64 GB SSD Intel 330 Series, 1TB WD 1002FAEX HDD 64 MB Cache

Sestavu prodává za 7000,-
Děkuji za odpověď. :thumbup:

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dotaz na cenu starší PC sestavy

Příspěvekod petr22 » 30 bře 2017 12:02

Nejde ani tak o cenu, ale o fakt ze cokoliv zalozene na historickych AMD procesorech nema smysl kupovat. Vykon na hry nedostatecny, vylepsit to nejde.

Pokud starsi pocitac, tak jedine Intel se socketem 1150.

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dotaz na cenu starší PC sestavy

Příspěvekod Turion » 30 bře 2017 12:43

petr22 napsal: V reakci na Turionovu rozšířenou úvahu v tématu. Otazka byla, jak nejlepe koupit licenci Windows. Nic vic, nic min. (V jiném vlákně)
petr22 napsal: Na otázku: "Dotaz na cenu starší PC sestavy." Nejde ani tak o cenu, ale o fakt ze cokoliv zalozene na historickych AMD procesorech nema smysl kupovat. Vykon na hry nedostatecny, vylepsit to nejde.
Pokud starsi pocitac, tak jedine Intel se socketem 1150.
Turion napsal: Tak jak by se líbilo petrovi22, kdyby ho každej osočoval za to, že se nedrží striktně tématu a nemohl si říct k tomu něco navíc. Panu Turionovi to zakazuje nabo vyčítá, abych byl přesnější a sám dělá to samé. Tady si ověřuju, že odborník na PC by něměl druhému kecat do toho jak on sám vyhodnotí otázku a šířku odpovědi, byť sám tu šířku nechápe a dávat pouze své komentáře na otázku tak jak vyhodnotí za nejlepší a ostatní má nechat na pokoji.

Odpověď na cenu sestavy: Cena odpovídá.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dotaz na cenu starší PC sestavy

Příspěvekod petr22 » 30 bře 2017 12:50

Skutecne delam to same? Ty jsi zaplacl DVE STRANKY neustalym opakovanim, jak je Linux lepsi nez Windows, jak te Windows omezuji a neustale jsi to opakoval stale dokola, prestoze jsi byl opakovane upozornen, ze se to netyka tematu. Kdybys pouze napsal, ze misto Windows lze pouzit Linux, tak ti na to nikdo nic nerekne - ale ty jsi resil minimalne 3 dalsi problemy v cizim tematu. A delas to znovu.

Cena sestavy podle me neodpovida, protoze podle me nema smysl tento pocitac dnes kupovat. Jakykoliv upgrade bude znamenat novy pocitac. Jak bylo to porekadlo? Lacino koupene, dvakrat koupene.

Takovyhle vyhodnych lacinych pocitacu jsem videl dost na to, abych vedel ze dalsi problem bude spocivat v tom, ze se na tom sekaji nove hry a co ze s tim ma majitel delat. Grafickou kartu vymenit lze, procesor nikoliv, je nutno vymenit i desku a pameti a uz to stoji dvojnasobek.

Prodejci by se to vyplatilo prodat na dily, dostal by za to vic.

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dotaz na cenu starší PC sestavy

Příspěvekod Turion » 30 bře 2017 13:04

Samozřejmě jsem nezaplácával stránky já, ale nějací lidé co se cítili poškozeni tím, že používají windows a já se zmínil o linuxu, tak jsem musel na ně reagovat, takže já to nezpůsobil, ale uražení windowsáci, kteří alternativní názor aspoň umlčeli tím, že znemožnili zamčením vlákna reagovat na to, že oni nechápou souvislosti s tématem, ikdyž jsem souvislost jednoznačně vysvětlil.
Zjednodušuješ to, že linux je lepší než windows jsem neřek, ale že vyhovuje z určitých důvodů co jsem řek. Kdybych napsal, že linux lze použít místo windows, tak bych kecal, protože jsi sám vyjmenoval případy, kdy nelze nebo blbě.
Cena odpovídá komponentám, jelikož nikdo neřekl důvod na co PC chce. Třeba dělá testy do HWBOTu na těchto konkrétních komponentách, ale ty myslíš za sebe, takže předpokládáš něco co je normální pro tebe.
Takže ano děláš přesně to samé. Rozšiřuješ otázku o tvé úvahy co nejsou otázkou.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Dotaz na cenu
    od spartane » 17 úno 2024 18:07 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    709
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    18 úno 2024 21:25
  • Výměna / Doplnění SSD do starší sestavy
    od Baski » 12 črc 2023 15:23 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    592
    od Baski Zobrazit poslední příspěvek
    12 črc 2023 17:38
  • Jakou zvukovou kartu - má-li to vůbec cenu
    od HarryS21 » 07 čer 2023 20:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    650
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    07 čer 2023 21:40
  • Starší MB = Nový CPU ?
    od ski1961 » 25 dub 2023 15:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    913
    od martin.100 Zobrazit poslední příspěvek
    26 dub 2023 16:38
  • vyvolani fotek online - starsi fotky nelze presunout do PC
    od p3v4x » 04 črc 2023 21:47 » v Vše ostatní (Off topic)
    1
    1692
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 črc 2023 13:12

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů