Pomoc s výběrem - stolní pc či notebook

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Al_Capone
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pomoc s výběrem - stolní pc či notebook

Příspěvekod Al_Capone » 11 dub 2017 09:02

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu.

Řeším, do čeho investovat obměnu hardwaru. V současné době mám Lenovo t420s v nejvyšší konfiguraci co se prodával. Nedávno jsem se přestěhoval do vlastního bytu a zařídil si domácí kino - pořídil jsem projektor Optoma hd141x (FullHD, promítám na plátno 135 palců) + nějaké repro. Počítal jsem, že notebook bude centrální stanice pro připojení periférií, ale nestačí. Pro obyčejné surfování či filmy je ideální, ale na hraní her skutečně ne :). Uvažoval jsem o pořízení konzole, ale raději bych zůstal u PC. Moje představa je investice do 20000 CZK.

Řeším, zda stanici složit z komponentů jako stolní PC (určitě lepší cena za lepší výbavu) a z jakých. Rád bych si zahrál hry jako Zaklínač 3 či Dark Souls 3 a další novější hry (což na notebooku nerozjedu ani na nejnižší detaily). Nepotřebuju high-end výbavu, ale rád bych, abych hardware v novém PC nemusel zase za 2-3 roky měnit, protože je situace stejná jako teď u notebooku. Notebook bych využíval pro správu PC přes vzdálenou plochu či domácí síť, to určitě nějak půjde, zkušenosti zatím nemám (abych při každé blbosti na novém PC nemusel zapínat projektor, monitor navíc kupovat nechci).

Nebo zda nekoupit herní/výkonnější notebook. Stávající notebook by už potřeboval vyměnit, protože v současné době už moc neplní funkci notebooku, kvůli závadě na základní desce sice funguje, ale nejde vypnout/režim spánku, prostě je stále spuštěn - tj. výdrž na baterii minimální (oprava jedině výměna základní desky - tj +10000 CZK do starého železa), naštěstí ho přenášet často nepotřebuji, takže mě to až tak nepálí, ale ideální to rozhodně není.

Pokud stolní PC tak moje požadavky: cena do 20000 CZK (stačí mi hrát na střední/vyšší detaily, ultra nepotřebuju), možnost připojení k domácí síti/internetu přes Wifi, není možné připojení kabelem k routeru bohužel.

Pokud herní/výkonnější notebook: cena do 25000 CZK, velikost do 14 palců (jestli vůbec něco takové jde sehnat v tak malym provedení...)

Díky moc za rady :)

Reklama
zralocak
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s výběrem - stolní pc či notebook

Příspěvekod zralocak » 11 dub 2017 10:25

Ahoj tahle sestava by byla na to co říkáš ideální.. + s rozumným nastavením se dá nastavit i to nepožadovaný ultra a je to dost budget jen to chce později dokoupit ramky na 16gb ale 8gb bohatě stačí i do budoucna dýl.....
https://www.czc.cz/bbif07kp8uihlborests4ouq02/seznam
23065 kč

SleepyHollow
Level 1
Level 1
Příspěvky: 84
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s výběrem - stolní pc či notebook

Příspěvekod SleepyHollow » 11 dub 2017 12:31

500W mi přijde celkem málo :// možná bych bral rovnou 16GB RAM.. ale jinak dobrý za ty peníze

Uživatelský avatar
xXxHackerxXx
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s výběrem - stolní pc či notebook

Příspěvekod xXxHackerxXx » 11 dub 2017 21:59

Spíše bych to viděl takto: https://www.czc.cz/204097,204469,197694 ... 87660/kody
Je to o necelé 4 tisíce více, než jsi říkal, ale budeš mít vystaráno na několik let a zahraješ všechno na co jen pomyslíš, v případě, že je to hodně tak mi napiš a na něčem by se určitě dalo zlevnit.
Jak jezdí normální člověk výtahem do třináctého patra?
No přece zmáčkne 13.
A jak jezdí do třináctky programátor?
Zmáčkne 1, pak 3 a zuřivě hledá enter

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Pomoc s výběrem - stolní pc či notebook

Příspěvekod petr22 » 11 dub 2017 22:14

Zakladni deska do Lenova T420s nestoji 10.000 Kc, to je cena tri tehle notebooku. Bezna cena zakladni desky je 800-1500 Kc.

Pripojeni kabelem je mozne vzdy - pouzij Powerline, elektricky rozvod v byte urcite mas. Je to lepsi, nez sobecky omezovat prenosovou rychlost vsem okolo v okruhu nekolika stovek metru u zarizeni, ktere bezdratove pripojeni k netu nepotrebuje. Pomoci Powerline muzes spojit i vice nez 2 zarizeni. Prenosova rychlost je vyssi nez WIFI a hlavne Powerline nikdo nebude rusit.

Co se tyce ceny, za 20.000 Kc mas bud slusne herni PC, nebo notebook ktery bude vykonove horsi nez tvoje Lenovo T420s ktere stalo nove 35.000 Kc a bude mit i mnohem horsi konstrukci.

Uživatelský avatar
xXxHackerxXx
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s výběrem - stolní pc či notebook

Příspěvekod xXxHackerxXx » 11 dub 2017 22:44

Souhlasím s petr22 a je vidět, že né nadarmo má pod jménem guru, lépe bych to říci nedokázal.
Jak jezdí normální člověk výtahem do třináctého patra?
No přece zmáčkne 13.
A jak jezdí do třináctky programátor?
Zmáčkne 1, pak 3 a zuřivě hledá enter

Al_Capone
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s výběrem - stolní pc či notebook

Příspěvekod Al_Capone » 12 dub 2017 15:14

Díky za podněty a výběr sestavy, ušetřit bych mohl na pevném disku, kdybych použil ten, co mám navíc v noťasi, pokud to jde dát do PC - https://www.czc.cz/seagate-barracuda-1tb/200379/produkt. Nepotřebuju mechaniku a o té powerline se podívám, jak říkám, se sestavováním domácí sítě zkušenosti nemám žádné. Ohledně opravy toho mého notebooku to už jsem řešil se dvěma servisy a u obou mi nabídli cenovku několik tisíc, takže jsem do toho nešel. Důvod závady totiž je, že jsem idiot a zlil jsem si do něj colu, tak kdoví kde to je šlehlí :(.
Naposledy upravil(a) Al_Capone dne 12 dub 2017 15:24, celkem upraveno 1 x.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Pomoc s výběrem - stolní pc či notebook

Příspěvekod petr22 » 12 dub 2017 15:18

Kdyz to budes resit se servisem, tak se nedoplatis. Kup zakladni desku na Ebay a vymenu proved sam. Je to jen a pouze o sroubovani sroubku a pamatovat si kde ktery byl. Ten notebook za to rozhodne stoji.

http://www.ebay.com/itm/LENOVO-T420s-MO ... Sw241Yc2vq

Al_Capone
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s výběrem - stolní pc či notebook

Příspěvekod Al_Capone » 13 dub 2017 10:49

Ještě k tomu stolnímu PC - jaký operační systém? Já jsem osobně pro Win 7, mám je i na notebooku, asi by úplně stačily Home, Profesional tam potřebovat nebudu, ten systém mi vyhovuje a jeho podpora ještě pár let určitě bude. Jo, a lze do toho stolního PC dát tento HDD - https://www.czc.cz/seagate-barracuda-1tb/200379/produkt?

Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Ornádo
Level 3
Level 3
Příspěvky: 511
Registrován: srpen 15
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s výběrem - stolní pc či notebook

Příspěvekod Ornádo » 13 dub 2017 10:52

Ano lze ale musíš mít redukci z dvou a půl palcové pozice na 3,5(A nebo tam bude jen tak pohozený)
Nikdo není tak bohatý aby mohl kupovat nové levné notebooky

Al_Capone
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s výběrem - stolní pc či notebook

Příspěvekod Al_Capone » 13 dub 2017 14:48

xXxHackerxXx píše:Spíše bych to viděl takto: https://www.czc.cz/204097,204469,197694 ... 87660/kody
Je to o necelé 4 tisíce více, než jsi říkal, ale budeš mít vystaráno na několik let a zahraješ všechno na co jen pomyslíš, v případě, že je to hodně tak mi napiš a na něčem by se určitě dalo zlevnit.


Rozhodně souhlasím: Grafika, CPU, Deska, Zdroj, Skříň
Mechanika a HDD není třeba.

Větrák: Bude stačit ten https://www.czc.cz/silentiumpc-spartan- ... 60/produkt, není lepší už rovnou pořídit tohle za stovku navíc? - https://www.czc.cz/silentiumpc-spartan- ... 61/produkt

Nevím co ta RAM a SSD. SSD bych spíše asi zvolil toto: https://www.czc.cz/samsung-ssd-850-evo- ... 60/produkt, 250 GB rozhodně bude stačit, asi je nejlepší mít systém a veškeré instalované programy na SSD a těch 120 GB co je v seznamu by možná nemuselo stačit za chvíli...

RAM - 8 GB Ram by mělo stačit, na co bych využil víc, nestačilo by - https://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury ... /produkt???

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s výběrem - stolní pc či notebook

Příspěvekod vuLva » 13 dub 2017 15:02

Řešíš nějak hluk toho PC nebo je to jedno?

Ten 2.5" disk z ntb můžeš bez problému použít. 850 EVO bych nechal spát. 8GB RAM na hry je málo. 16GB = optimum.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pomoc s výběrem HW
    od adelafridrichova » 13 dub 2023 20:41 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    2109
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    14 dub 2023 14:09
  • Pomoc s výběrem SSD disku
    od eli125 » 25 dub 2023 12:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    1179
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    25 dub 2023 15:07
  • Pomoc s výběrem Linuxu
    od Luis » 02 pro 2023 14:33 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    5
    3946
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    20 úno 2024 11:05
  • Pomoc s výběrem přepěťové ochrany
    od geekercz » 28 srp 2023 21:20 » v Vše ostatní (hw)
    6
    2175
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    30 srp 2023 21:45
  • Pomoc s výběrem ntb pro grafickou práci do 30tis
    od janaxsynkova » 31 led 2024 10:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    624
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    31 led 2024 19:14

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů