Nové PC - sestavit nebo koupit hotové

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

UltraGeek
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nové PC - sestavit nebo koupit hotové

Příspěvekod UltraGeek » 14 dub 2017 21:10

Dobrý den,

Rád bych se už konečně oprostil od hraní na low detaily na noťasi a pořídil herní PC. Ale mám s tím nulové zkušenosti, maximálně rozpoznám co je procesor, základní deska atd., prostě úplný nováček. Takže řeším, zda koupit hotové PC nebo si ho sestavit. Všude čtu že nejlepší je si PC sestavit pro dosažení nejlepší kvality a výkonu atd. Na druhou stranu, kamarád, co se v tom vyzná a co by mi se sestavením pomohl říká, že po zkušenostech co už PC sestavoval je nakonec nejlepší radši si koupit hotové. Říkal, že neměl nouzi o vzájemnou nekompatibilitu i když v popisech všechno sedělo, že by problém být neměl, prostě že u hotového PC tento problém nenastane, případně jde reklamovat bez problémů. Pro hotové PC také hraje fakt že tomu skutečně moc nerozumím.

Měl bych zájem o klasickou nepředraženou sestavu, na který si na FullHD ale zahraju cokoliv, myslím, že do těch 25000 CZK se dá sehnat. Z hotových mě zaujalo např.: https://www.czc.cz/hal3000-iem-certifie ... 07/produkt

Kdybych sestavoval, tak jsem se řídil hodně podle doporučení co je tu na foru, vybral jsem toto (HDD už mám co by šlo použít):
https://www.czc.cz/7l4upmivdkhbrainn1g9ari6n1/seznam

Jako ideální bych viděl střední cestu, tj vybrat hotovou sestavu a změnit např. Grafiku, HDD, SSD... má nějaký obchod takovéto možnosti, napadá mě to CZC ale tam jsem našel, že to sestaví zdarma, ale tím zaručují i 100% kompatibilitu?

Díky za odpověď :)

Reklama
Exie_
Level 2
Level 2
Příspěvky: 228
Registrován: duben 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nové PC - sestavit nebo koupit hotové

Příspěvekod Exie_ » 14 dub 2017 21:13

Kupovat hotovou sestavu je největší hloupost. Je to pouze dobrý marketingový tah jak obrat lidi o peníze, a přitom dostat hovno, co se týče výkonu.

UltraGeek
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nové PC - sestavit nebo koupit hotové

Příspěvekod UltraGeek » 14 dub 2017 21:34

Ano, tuto odpověď se dočítám naprosto všude ale absolutně neřeší můj problém :(....

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nové PC - sestavit nebo koupit hotové

Příspěvekod petr22 » 14 dub 2017 21:36

HAL 3000 zcela urcite. Ale koukam ze vyrobce sestav HAL uz upustil ze skladani z elektrodpadu, nyni se zameril na skladani aby mel marzi alespon 30%. Sestava za 30.000 Kc s pouhou Geforce 1050 Ti?

Sam vidis, ze mas za 20.000 Kc slozeny lepsi pocitac, nez je ten HAL za 30 tisic.

8 GB RAM je malo, dej chtej 16 GB.

Uprava hotove sestavy nema smysl - vyber komponenty z CZC ti to zadarmo posklada tak, jak ty chces. WIndows jde koupit za 70 Kc na Ebay.

UltraGeek
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nové PC - sestavit nebo koupit hotové

Příspěvekod UltraGeek » 14 dub 2017 21:52

njn taky se mi zdá. A ohledně toho sestavení od CZC - to mi sestavěj cokoliv? Myslím tím, když bych seskládal i úplnou blbost (např k tomu mému vžběru pouze 200 W zdroj atd.) nebo na to upozorněj. Jde mi o to, abych pak nedostal prostě PC, který ale obsahuje nekompatibilní prvky atd...

A ještě edit - když bych si nechal sestavit pc u CZC bez Ramek např. (koupim později, už mám...), taky to sestavěj a otestujou nebo musím zakoupit komplet funkční?

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nové PC - sestavit nebo koupit hotové

Příspěvekod drobino » 14 dub 2017 22:26

Sestavu i testuji takze pokud je nekompatibilni tak sestavu neprovedou. Co moc neresi tak je umysteni kabelu. Zalezi kdo to sklada. Vetsinou na to nemaji cas tak to udelaji nejrychlejsi cestou.

UltraGeek
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nové PC - sestavit nebo koupit hotové

Příspěvekod UltraGeek » 15 dub 2017 20:19

Tak konečná sestava:

https://www.czc.cz/4spc0d6m7girt8fuu3emq8dpb8/seznam

Strop - 19000 CZK

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nové PC - sestavit nebo koupit hotové

Příspěvekod vuLva » 15 dub 2017 20:31

Proč máš v prvním příspěvku strop 25k? Tak kolik?

G4560 = výkonem dohání i3-7100 akorát stojí 1600 Kč. No máš tam víc věcí co bych udělal jinak.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

Uživatelský avatar
Jarous
Level 2
Level 2
Příspěvky: 189
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nové PC - sestavit nebo koupit hotové

Příspěvekod Jarous » 15 dub 2017 20:54

Proč jsi snížil strop? najednou. Jakto, že jsi neuposlechl peťu když psal že chtěl 16Gb ram a zase chceš jen 8. Když Ram je to nejlevnější.
Zdroj - EVOLVEO 550W, Skříň - Zalman Z3 Plus, ASUS H81M-K, Intel Core i5-4590, 12GB RAM DDR3, Geforce 1050 TI 4GB, 120ssd, 2tb hdd

UltraGeek
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nové PC - sestavit nebo koupit hotové

Příspěvekod UltraGeek » 15 dub 2017 21:48

Strop jsem snížil kvůli obměně periférií a trošku změně priorit atd. Vycházel jsem hodně ze zdejší doporučené sestavy za 17000 CZK (viewtopic.php?f=123&t=184575#herni_16zaklad), s tím aby to byl dobrý základ pro upgrade.

1) Zajímá mě, zda ta i3 (nebo by byla lepší i ta G4560) je dostatečná pro tu grafickou kartu, zda ji nebude omezovat. Grafiku bych obměňoval za pár let a rovnou s tím i CPU tedy nejspíš. Je nutný chladič CPU u tohoto méně výkonného?
2) RAM chci prozatím 8 GB, pokud skutečně nebude stačit, dokoupím (to je to nejmenší, alespoň využiji získané body, případně bych radši sehnal od někoho či novou až zase klesnou ceny, těch 8 GB by mi mělo ještě chvíli stačit...).
3) Základní deska - ještě v úvahu mě zaujala https://www.czc.cz/msi-b150m-mortar-int ... 10/produkt, ale podporuje pouze 6. generaci procesorů...
4) Uvítám případné změny a rady :)
Naposledy upravil(a) UltraGeek dne 15 dub 2017 22:05, celkem upraveno 2 x.

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nové PC - sestavit nebo koupit hotové

Příspěvekod vuLva » 15 dub 2017 22:02

Mrkni na tohle. To budeš mít lepší.

https://www.czc.cz/cn2fftup6qgnbb64oc2f0h3que/seznam

1) V některých hrát tě může trochu brzdit, ale nic co by si musel nějak extra hrotit. Na i5-7500 stejně nemáš rozpočet. Chladič není vyloženě nutný, ale ty dvě stovky za Alpinu ještě nikoho nezabili. :-)

2) Ceny klesat moc nebudou, spíše naopak. Aby ses pak nedivil.

3) Ničemu to nevadí. CPU normálně pojede, jen je potřeba udělat update biosu. Pokud to necháš skládat v CZC, tak to udělají za tebe.

Nech si vyměnit původní ventilátory (2), které nejsou moc kvalitní za ty 4ks F12 Silent z košíku.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

UltraGeek
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nové PC - sestavit nebo koupit hotové

Příspěvekod UltraGeek » 15 dub 2017 22:15

Jo to vypadá super, ale ještě pár změn/otázek.

1) SSD mi stačí 120 GB, HDD mám vlastní 2,5 palcový 1 TB, na SSD bude pouze Win a instalačky. Řešil jsem to a stačí mi, dokud nebudou mít normální hry nad 80 GB, což ještě nějaký rok potrvá...
2) Case co doporučuješ má dost málo slotů, to HDD ani nemám kam dát a je i dražší než tu co jsem vybral. Je v této nějaký problém, že bych ji neměl brát? - https://www.czc.cz/silentiumpc-gladius- ... 36/produkt. Nechtěl jsem právě hodně volenou https://www.czc.cz/silentiumpc-regnum-r ... UQodT_cHaQ kvůli málo větrákům a místu...

Jinak se mi to líbí, drahý CPU větrák nahradit za levnější a 4 velké pro odvod, to by mělo fungovat asi dobře :)
Naposledy upravil(a) UltraGeek dne 15 dub 2017 22:29, celkem upraveno 2 x.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů