Vyhořel zdroj, jaký koupit nový?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Spartak1991
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7589
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyhořel zdroj, jaký koupit nový?

Příspěvekod Spartak1991 » 17 dub 2017 11:30

Petrkiller píše:Za 10 let už budou zase 650W zdroje přežitek a buude potřeba 1500W .. :/

Trollíš nebo jsi fakt tak neznalý? Už tu i máš, že spotřeba CPU a GPU jde dolu..
Tvoje současná sestava bude žrát po přetaktování a v zátěži nejvíc 350-400W, čili bude stařit 520W+ zdroj..

Pokud chceš něco okolo 1500Kč, vezmi jeden z těch zdrojů co jsem doporučoval..
Samozřejmě pokud si můžeš připlatit nějakou tu stovku, kup ještě lepší..
IT (Zaměření SW a HW)

PC: Case:Fractal Design Define R5, MB:MSI B470 Gaming Plus, CPU:Ryzen 5 2600+Fera 3, GPU:MSI GTX1060 6GB, RAM:Kingston 2x8GB 3200MHz, SSD:Crucial 1TB (1x500GB, 2x250GB), PSU:Corsair RM750x, externí HDD:Samsung 1TB a Seagate 1TB, OS:Windows 10 HP 64bit, LCD:1) Samsung S24E510C, 2) Samsung C24F396, Myš:Razer, Klávesnice:Asus

NTB: Lenovo Thinkpad E530

Mobil: Huawei P smart 2019

Reklama
Petrkiller
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyhořel zdroj, jaký koupit nový?

Příspěvekod Petrkiller » 17 dub 2017 12:24

Děkuji za rady. Já to ss tou spotřebou myslel hlavně ke grafice. Tam co jsem naposled před těmi 4 roky objednával tak spotřeba byla větší a větší a tím i potřeba většího zdroje .. Ale ten seasonic co jsem vybral je šmejd? :(

Uživatelský avatar
HappyMental
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1414
Registrován: září 11
Bydliště: Nýdnol, Bulharsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyhořel zdroj, jaký koupit nový?

Příspěvekod HappyMental » 17 dub 2017 13:05

K tomu ventilátoru:
Pokud je tohle tvoje skříň (našel jsem ji podle názvu LOGIC B37), je na ní vidět, že má vpředu dole pozici pro přední ventilátor. Ventilátor přiděláš buď tak, že odděláš přední plastový panel a dáš ho tam, nebo podle obrázku by se možná mohl ventilátor dávat zevnitř. Takže by jsi musel oddělat koš na disky i přední panel, ventilátor vložit zevnitř a zašroubovat jej z pozice předního panelu.
Obrázek

Zdroj vyber nejlépe z ověřených, doporučených.
Dřív jsem neměl úplný šmejd, měl jsem zdroj na úrovni těch seasoniců nebo CXM, ale jak jsem si koupil RMx bylo mi jasné, že do levnějšího zdroje už nikdy nejspíš nepůjdu. Záruka 10 let (!!!) a je semipasivní. Ještě ani jednou, co jej mám, se mi nesepl ventilátor. Můžu ti zaručit, že když si koupíš takový zdroj, budeš mít mnohem klidnější spaní a zdroj ti minimálně kvůli desetileté záruce přežije několik sestav. Už jen to, že na něj výrobce dává záruku 10 let myslím svědčí o kvalitě toho zdroje a důvěru výrobce ve kvalitní produkt.
I use Arch BTW

Petrkiller
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyhořel zdroj, jaký koupit nový?

Příspěvekod Petrkiller » 17 dub 2017 13:45

Ten ventilátor dole už mám.. 120mm ventilátor. Ale rád bych ještě další. Jsem chtěl ventilátor v těch krytkách plastových na HDD co tam jsou venku jsem chtěl vyřezat otvor a vyvrtat dírky a dát tam 80mm ventilátor .. Budu tam mít ještě i tak možnost napojit další HDD panely a i mechaniku kdybych chtěl.

Dodatečně přidáno po 10 minutách 36 vteřinách:
Na ten zdroj RMX jsem koukal .. všude mají max 5 let záruku :( A zase nemůžu dát 3000 za zdroj.. Já zkusím ten seasonic s certifikací 80P GOLD a snad to bude dobré.. Má 3 roky záruku. Ten evolve stál 895kč když jsem ho kupoval a to už jsem si myslel že je dost .. :) Teď ten nový má stát 2200kč..

Dodatečně přidáno po 16 minutách 49 vteřinách:
Našel jsem ho!!!! https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514508O0V40003RFS CO TENTO??

Uživatelský avatar
HappyMental
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1414
Registrován: září 11
Bydliště: Nýdnol, Bulharsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyhořel zdroj, jaký koupit nový?

Příspěvekod HappyMental » 17 dub 2017 14:07

Záruku 10 let najdeš třeba na tsbohemia: https://www.tsbohemia.cz/corsair-rm650x ... r%20rm650x

Ten, co jsi poslal taky může být.
I use Arch BTW

Petrkiller
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyhořel zdroj, jaký koupit nový?

Příspěvekod Petrkiller » 17 dub 2017 14:09

To je už moc peněz :/ taady mám porovnání.. poradí někdo jaký z nich?

https://www.alfa.cz/basket.php?comparei ... 891SDO3RFS

Ten seasoonic má přes 90% účinnost to jiný nemá zase..

Dodatečně přidáno po 3 hodinách 26 minutách 53 vteřinách:
Tak nakonec změna :D dám do toho více .. Koupím ten Corsair RM650x 650W s 10 let zárukou a modulárním systémem kabelů.. Mám málo místa v bedně takže nakonec to rozhodlo..

Dodatečně přidáno po 8 hodinách 29 minutách 33 vteřinách:
A ventilátor vepředu taky už mám připravený :) Pasuje tam dokonale.. Už mám vše objednáno tak snad bude vše vpohodě. Děkuji moc za rady všem a snad to zítra spolehlivě zapojím :(

Petrkiller
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyhořel zdroj, jaký koupit nový?

Příspěvekod Petrkiller » 18 dub 2017 20:44

Tak ukončil bych téma .. Vše běží pěrfektne, poprvé v životě jsem zapojil zdroj do pc a k tomu jsem musel půlku věcí z pc vyndat takže jsem si ho v podstatě téměř složil. Vše funguje a taky nový ventilátor jede :) Jen vím, že až budu dělat upgrade PC, musím objednat big tower.. tahleta je malá :/ Už nemůžu přidat HDD ani ventilátor protože není kam .. :( Ale děkuji všem za pomoc :) snad zdroj bude perfektně sloužit nadále..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový Zdroj
    od Pedrossos » 15 lis 2023 14:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    982
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    15 lis 2023 17:38
  • Nový zdroj? Počítač se vypíná.
    od exactlytheBen » 23 črc 2023 21:46 » v Problémy s hardwarem
    3
    1148
    od exactlytheBen Zobrazit poslední příspěvek
    24 črc 2023 15:33
  • nový zdroj pro kancelářský PC - Fujitsu Příloha(y)
    od Sigmaczek » 27 srp 2023 15:09 » v Problémy s hardwarem
    3
    1456
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    19 lis 2023 18:31
  • Nový poskytovatel internetu - nový modem
    od HarryS21 » včera, 19:07 » v Sítě - hardware
    2
    125
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    včera, 19:55
  • Kde koupit 80W SuperVooc nabíječku
    od Baader » 05 srp 2023 13:15 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    6
    1758
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    05 srp 2023 20:53

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů