Automatické přepínání grafik.

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

badghost
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Automatické přepínání grafik.

Příspěvekod badghost » 10 kvě 2017 21:22

Dobrý den, chtěl bych se zeptat dneska jsem vyzvednul nový pc nainstaloval Windows 10, ovladače, aktualizace a pak pár her a mám problém když zapnu třeba Battlefield 1 tak vidím že to beží na integrované grafike Intel HD Graphics 630 a ne na RX 580.
Nevíte co s tím ono se to po chvilce přepne na tu výkonější ale až po nějaké době.. Nejde nějak zablokovat ta externí? či jen nastavit aby se to nepřepínalo? A ještě menší problém při hře rocket league mě to napíše při spouštění: Your video card does not support alpha blending with floating point render targets (D3DFMT_A16B16G16R16F), which is required to run this game. Exiting. A ještě k tomu mi některé hry nejdou ve Fullscreenu ,ale jenom v okně někdy to třeba zčerná a občas když zaškrtnu fullscreen a dám potvrdit tak se to pak přepne zase na okno.. Nemůže to být ovladačema? Že by jen stačilo je přeinstalovat?

GPU: Sapphire Nitro+ RX 580 LE
CPU: Intel core i5 7500
MB: MSI Mortar B250M

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Automatické přepínání grafik.

Příspěvekod petr22 » 10 kvě 2017 21:26

Zadne automaticke prepinani fungovat nemuze, neni to notebook, graficke karty jsou zcela oddelene.

Funguje vzdy pouze ta grafika, do ktere mas zapojeny monitor.

Pokud mas monitor zapojeny do zakladni desky, vse bezi na Intelu, pokud do Radeonu, funguje pouze ten Radeon.

V BIOSu pocitace jde vypnout Intel grafika, ale je to k nicemu, kdyz nemas monitor zapojeny do zakladni desky, nepouziva se.

badghost
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Automatické přepínání grafik.

Příspěvekod badghost » 10 kvě 2017 21:38

petr22 píše:Zadne automaticke prepinani fungovat nemuze, neni to notebook, graficke karty jsou zcela oddelene.

Funguje vzdy pouze ta grafika, do ktere mas zapojeny monitor.

Pokud mas monitor zapojeny do zakladni desky, vse bezi na Intelu, pokud do Radeonu, funguje pouze ten Radeon.

V BIOSu pocitace jde vypnout Intel grafika, ale je to k nicemu, kdyz nemas monitor zapojeny do zakladni desky, nepouziva se.

Tak mi vysvětli proč mi GPU-Z ukazuje rx 580 a AfterBurner integrovanou.. Já už teda fakt nevím..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Automatické přepínání grafik.

Příspěvekod petr22 » 10 kvě 2017 21:39

Kam mas zapojeny monitor?

Uživatelský avatar
Shiftyyyy
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 115
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Automatické přepínání grafik.

Příspěvekod Shiftyyyy » 11 kvě 2017 12:11

Souhlas s Petrem, koukni se, kde máš grafiku a tam zapoj HDMI. Občas se člověk překoukne a zapojí to jinam :).


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Automatické přehrávání videa Příloha(y)
    od fafejt » 09 úno 2024 13:59 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    533
    od fafejt Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 17:30
  • Windows 11 OneDrive automatické odstranění
    od ArtisPier » 26 zář 2023 11:41 » v Programy ke stažení
    4
    4291
    od ArtisPier Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 12:29

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů