GTX 1070 x 1080 na hrani ve WQHD? Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Faster1
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 776
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: GTX 1070 x 1080 na hrani v 2K?

Příspěvekod Faster1 » 29 kvě 2017 01:00

No bottleneck tam ještě neni, protoze je to tak akorát na hraně. Ale s tou i5 co mas by tam už urcite byl celkem dost.
MB: ASROCK Fatal1ty Z370 Gaming K6 CPU: Intel Core i7-8700K @ 5,1GHz/4,9 AVX/4,6 cache; 1,41V Delid FAN: NZXT Kraken X62 RAM: G.SKILL 2x8GB DDR4 3800MHz @ CL16 TridentZ 1,5V GPU: Zotac GTX 1080Ti AMP Extreme Core Edition (11GB) SSD: Samsung 960 EVO 500GB, 850 EVO 500GB, 840 EVO 120GB HDD: WD Blue 2x4TB PSU: Corsair RM850i Case: Fractal Design Define R6 Black TG Monitor: BenQ XL2411Z

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: GTX 1070 x 1080 na hrani v 2K?

Příspěvekod X » 29 kvě 2017 01:37

I kdyby procesor nestíhal, tak grafika pomůže hodně. Já si kdysi na již stárnoucí procesor Intel Pentium III Katmai 450 MHz pořídil o několik generací mladší grafiku Asus Nvidia GeForce 3 Ti Deluxe a moje sestava začala zvládat i to, co by spíš už neměla. Takže slabšího (staršího) procesoru a silné (nové) grafiky bych se rozhodně nebál ...

Uživatelský avatar
Adys301
člen HW spec týmu
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8461
Registrován: říjen 12
Bydliště: Ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: GTX 1070 x 1080 na hrani v 2K?

Příspěvekod Adys301 » 29 kvě 2017 02:03

Taky se mi ta i5 moc nelíbí... Ale když později seženeš i7 3770K, tak to bude OK.

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: GTX 1070 x 1080 na hrani v 2K?

Příspěvekod beather » 29 kvě 2017 08:45

Diky za odpovedi, ovsem mam k nim porad par pripominek..

Celkove me to prijde jako takove vareni z vody... Nikdo se tu neoprel o konkretni vysledky / zkusenosti a prijde mi to, ze vetsina z vas drbla do googlu 3470 + 1080, koukla dva odkazy a napsala ze nahovno procesor :D Tim samozrejme nechci urazet alespon vasi snahu, ta mi je ovsem celkem k nicemu a neni validni tomu, ze na jejim zaklade bych mel utratit cca 600 dolaru.

Ja osobne jsem si samozrejme dal tu praci, projel desitky diskuzi a for / zkusenosti majitelu a dosel jsem k zaveru, ze procesor na tu grafiku samozrejme neni zadne delo, ale ze by ji vylozene omezoval, na to jsem teda nenarazil... Hrat s ni pujde a samozrejme v nejakych hrach bude trochu problem (2 - 3 hry, u kterych muzu snizit detaily)... to ovsem neni relativni k tomu, ze v ostatnich hrach to pujde bez problemu na MAX...

Nikde jsem nenapsal, ze upgrade CPU neplanuji (rovnou asi vezmu novou generaci = CPU, Deska, Pameti), ale ptal jsem se jeste jednou na to, jestli hrani v teto kombinaci bude mozne.. Neplanuji zadne benchmarky, machrovinky atd.

Navic podle toho, co jsem nastudoval, jsem zjistil, ze pri hrani na Full HD bych mohl mit vetsi problem nez pri hrani ve 2K. Melo by to byt tak, ze grafika na sebe v tomto rozliseni vezme "vic prace", cili bych mel dosahnout lepsiho performance (opravte me, pokud se mylim).

Jeste jednou diky za relativni kritiku a hlavne odpovedi podeprene nejakym faktem, na zaklade kterych muzu neco stavet :-)
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: GTX 1070 x 1080 na hrani v 2K?

Příspěvekod petr22 » 29 kvě 2017 09:19

Jaka myslis ze je pravdepodobnost, ze nekdo jiny vlastni zrovna tu kombinaci procesoru a graficke karty? Rekl bych ze pomerne mala, takze nic jineho nez benchmarky nam nezbyva.

Ta I5 ma passmark score 6200 bodu, takze ve vsech hrach ktere jsou narocne na cpu bude vyuzita na 100% a bude tvorit bottleneck. Na to neni treba vlastnit tuhle kombinaci karty a procesoru. Spousta her je navic mizerne naprogramovana, treba Battlefield 1 dokaze vyuzit temer kazde CPU na 100%.

Jestli chces levne upgradovat, muzes poridit Ryzen 1600, jehoz vykon je dvojnasobny proti te I5.

Mezi Full HD a 2K nebude zadny zadny rozdil, protoze 2K = Full HD. Predpokladam, ze jsi myslel 4K, kde je treba vykreslit presne 4x vice pixelu nez ve Full HD.

Hrani ve 2K samozrejmne bude mozne, pouze bude cpu zatizene na 100% a budes mit treba o par fps mene nez bys mel s vykonnejsim procesorem. U GTX 1080 bude samozrejmne rozdil vetsi nez u 1070.
Naposledy upravil(a) petr22 dne 29 kvě 2017 09:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: GTX 1070 x 1080 na hrani v 2K?

Příspěvekod beather » 29 kvě 2017 09:25

petr22 píše:Jaka myslis ze je pravdepodobnost, ze nekdo jiny vlastni zrovna tu kombinaci procesoru a graficke karty? Rekl bych ze pomerne mala, takze nic jineho nez benchmarky nezbyva.

Ta I5 ma passmark score 6200 bodu, takze ve vsech hrach ktere jsou narocne na cpu bude vyuzita na 100% a bude tvorit bottleneck. Na to neni treba vlastnit tuhle kombinaci karty a procesoru.

Jestli chces levne upgradovat, muzes poridit Ryzen 1600, jehoz vykon je dvojnasobny proti te I5.


ja pri 10 minutovem hledani narazil na 6 lidi s touto kombinaci co psalo, ze pri hrani neciti problem :) dokonce 2 z nich meli i stejnou desku (JFYI).

Ovsem tvuj prispevek mi prijde absolutne irelevantni k memu dotazu. Neodpovida na zadnou z mych otazek, opiras se o nejaky benchmark, ktery tu uvedl jenom jeden user a ten navic nebyl relevantni. Za nazor s Ryzenem dekuji, asi tak nakonec i dopadnu :-)

Dodatečně přidáno po 5 minutách 5 vteřinách:
petr22 píše:Hrani ve 2K samozrejmne bude mozne, pouze bude cpu zatizene na 100% a budes mit treba o par fps mene nez bys mel s vykonnejsim procesorem. U GTX 1080 bude samozrejmne rozdil vetsi nez u 1070.


Dobre, takze z vasich rad chapu to, ze byste davali prednost koupe 1070 s tim, ze az si nekdy upgradnu procesor, tak mam koupit novejsi kartu? To mi prijde trochu zvlastni.. Muj selsky rozum mi stale radi to, ze ted radsi budu myslet na budoucnost a koupim vykonnejsi kartu s tim, ze treba do konce tohoto roku upgradnu i CPU, RAM a MB.
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: GTX 1070 x 1080 na hrani v 2K?

Příspěvekod samotarrk » 29 kvě 2017 09:36

Když nemůžeš nalézt svůj procesor (vzhledem k stáří) hledej porovnání s novým procesorem obdobného výkonu. Tam už bude třeba pravděpodobnost větší.

Není lepší místo koumání to na internetu si tu grafiku koupit a během 14 dnů ji pořádně vyzkoušet?
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: GTX 1070 x 1080 na hrani v 2K?

Příspěvekod petr22 » 29 kvě 2017 09:38

Znovu upozornuji na fakt, ze 2K rozliseni je 1920x1080, takze mezi 2K a FHD neni zadny rozdil. Mam pocit, ze se ptas na neco jineho, nez pises, protoze ten monitor na ktery davas odkaz podporuje vyssi rozliseni nez 2K, a to WQHD. Ja odpovidam na dotaz jak bylo polozen, kde 2K = 1920x1080.

Irelevantni ? Me to zacina pripadat ze chces aby nekdo z nas rozhodl za tebe jestli si mas tu grafiku koupit a zaroven ze nechces slyset tu odpoved, ktera je podle nas pravdiva - ze ta I5 je malo vykonna na plne vyuziti GTX 1070/1080. Bottleneck bude cpu tvorit ve spouste her i v FHD, natoz ve vyssim rozliseni.

V podstate v kazde Ackove hre pujde nastavit uroven grafiky tak, ze ta I5 bude tvorit bottleneck. Zalezi pak na kazde hre, jak se to bude projevovat - kdyz mas 65 fps misto 75 fps, tak to nepoznas, ale kdyz ti budou padat fps na 20 tak si toho uz urcite vsimnes. I5 s passmark score 6200 bodu je na GTX 1070 a hlavne 1080 slaby procesor, na to neni potreba zadny benchmark, zalezi ale na tvem nastaveni ve hre jak se to bude projevovat. Kazda hra pujde nastavit tak, aby byla plne hratelna a procesor nebyl zatizen na 100%. S vykonnejsim cpu budes mit ale vice fps nebo budes moci nastavit vyssi uroven grafiky. Cim vyssi rozliseni, tim vice bude procesor grafiku brzdit.

Ryzen 1600 ma podle me v soucasne dobe nejlepsi pomer cena/vykon - passmark score 13500 bodu za nejakych 6300 Kc.

Pokud chces odpoved pouze ano/ne, tak ja rikam ano. Stejne to dopadne tak, ze si koupis vykonnejsi grafiku i procesor, ono je to jedine mozne reseni.

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: GTX 1070 x 1080 na hrani v 2K?

Příspěvekod beather » 29 kvě 2017 09:52

petr22 píše:Znovu upozornuji na fakt, ze 2K rozliseni je 1920x1080, takze mezi 2K a FHD neni zadny rozdil.

Mam pocit, ze se ptas na neco jineho, nez pises, protoze ten monitor na ktery davas odkaz podporuje vyssi rozliseni nez 2K, a to WQHD. Ja odpovidam na dotaz jak bylo polozen, kde 2K = 1920x1080.


Ok, to se omlouvam za moji neznalost, zrejme jsem to mylne prebral z nejakeho webu.. Takze ano, jedna se o WQHD.. Meni se tam tedy nejak ten pomer "prace" grafiky a procesoru?

petr22 píše:Irelevantni ? Me to zacina pripadat ze chces aby nekdo z nas rozhodl za tebe a zaroven ze nechces od slyset tu odpoved, ktera je podle nas pravdiva - ze ta I5 je malo vykonna na plne vyuziti GTX 1070/1080.


ne, ja se pouze snazim dopracovat k schudnemu reseni. Samozrejme budu rad, kdyz usetrim 100e a klidne koupim 1070 ale dopredu rikam, ze upgrade CPU, RAM a MB nejak brzo neplanuji. Jde mi jenom o to, abych poradne vyuzil ten WQHD monitor, kdyz uz ho mam a pokud by me k tomu mela ta 1080 pomoci, tak proc ne? Klidne si na tech par mesicu snizim detaily s vedomim, ze az provedu upgrade, vydrzi mi ta karta delat svoji praci jeste o nejaky ten cas navic, jak ta 1070ka (myslim samozrejme uroven detailu)

petr22 píše: ale kdyz ti budou padat fps na 20 tak si toho uz urcite vsimnes.


To uz jsi myslim poradne prehnal, cekal bych drop maximalne tak k 45+-


petr22 píše:Ryzen 1600 ma podle me v soucasne dobe nejlepsi pomer cena/vykon - passmark score 13500 bodu za nejakych 6300 Kc.


To mas sice pravdu, ale zapomnel jsi na desku a pamet, cili misto 6,3K rovnou pres 10K :-)
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: GTX 1070 x 1080 na hrani v 2K?

Příspěvekod satik » 29 kvě 2017 10:12

Přihodím můj pohled.

X píše:I kdyby procesor nestíhal, tak grafika pomůže hodně.

Přesně tak, i když by někde procák úplně nestíhal, tak lepší grafika ty fps zvýší.
Troufám si tvrdit, že i třeba se starým E8400 bys na ultra detaily v WQHD v 95% her poznal rozdíl mezi GTX 1080 a GTX 1070.

beather píše:Navic podle toho, co jsem nastudoval, jsem zjistil, ze pri hrani na Full HD bych mohl mit vetsi problem nez pri hrani ve 2K. Melo by to byt tak, ze grafika na sebe v tomto rozliseni vezme "vic prace", cili bych mel dosahnout lepsiho performance (opravte me, pokud se mylim).

Opravuji, mýlíš :) .
Procák dělá pořád stejnou práci a ta se na použitým rozlišení nemění, pořád dělá to samý.
Grafika toho ve vyšším rozlišení musí dělat víc než by dělala v nízkým, protože je větší plocha.

S velkým rozlišením se mění poměr práce pro GPU a CPU, takže to procesoru přímo nijak neuleví, ale grafika se bude počítat dýl, takže procesor bude muset počítat míň framů, čímž mu trochu ulehčíš, takže třeba nebude využitej tak moc. Ale fps v vyšším rozlišení budou nižší.

petr22 píše:Ta I5 ma passmark score 6200 bodu, takze ve vsech hrach ktere jsou narocne na cpu bude vyuzita na 100% a bude tvorit bottleneck. Na to neni treba vlastnit tuhle kombinaci karty a procesoru. Spousta her je navic mizerne naprogramovana, treba Battlefield 1 dokaze vyuzit temer kazde CPU na 100%.

Právě naopak, BF1 je ukázka skvěle naprogramovaný hry, je skvěle optimalizovanej na 4jádrový procesory, to je ideální stav, když máš grafiku i procesor vytížený obojí na 95+% - pak ani jeden nebrzdí druhýho.

petr22 píše:Jestli chces levne upgradovat, muzes poridit Ryzen 1600, jehoz vykon je dvojnasobny proti te I5.

Tady souhlas.

petr22 píše:V podstate v kazde Ackove hre pujde nastavit uroven grafiky tak, ze ta I5 bude tvorit bottleneck. Zalezi pak na kazde hre, jak se to bude projevovat - kdyz mas 65 fps misto 75 fps, tak to nepoznas, ale kdyz ti budou padat fps na 20 tak si toho uz urcite vsimnes. I5 s passmark score 6200 bodu je na GTX 1070 a hlavne 1080 slaby procesor, na to neni potreba zadny benchmark, zalezi ale na tvem nastaveni ve hre jak se to bude projevovat. Kazda hra pujde nastavit tak, aby byla plne hratelna a procesor nebyl zatizen na 100%. S vykonnejsim cpu budes mit ale vice fps nebo budes moci nastavit vyssi uroven grafiky. Cim vyssi rozliseni, tim vice bude procesor grafiku brzdit.

Tahle i5 má pořád dostatek výkonu, aby rozjela všechny hry na slušný fps, samozřejmě s novým procákem by měl těch fps o trochu víc, ale to nepovažuju za bottleneck, to je běžnej stav, hlavně v nižších rozlišeních.

Já mám pocit, že slovo bottleneck je dneska přeužívaný.
Vždycky jsem to chápal jako situaci, kdy nějaká komponenta opravdu výrazně brzdila PC - třeba CPU bottleneck by bylo, když bys skoro nepoznal rozdíl mezi jednou grafikou a 2x výkonější grafikou, což v tomhle případě (WQHD a ta i5) neplatí.
V tomhle rozlišení na ultra pořád bude grafika v takovým zápřahu, že ten procesor tam tolik rozdíl neudělá.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: GTX 1070 x 1080 na hrani ve WQHD?

Příspěvekod beather » 29 kvě 2017 10:26

potrebuju si nejak ujasnit to, jestli je proste ted lepsi pro toto rozliseni vzit tu 1080 s tim, ze sice ta i5 nebude takova rovnocenna partacka, ale pri naslednym upgradu se z toho stane stroj, ktery mi jeste alespon 3-4 roky vydrzi na toto hrani bez problemu. Prece jenom GK je nejdrazsi komponent herniho pocitace a pokud to vylozene nebude tak, ze si ty dva nebudou rozumnet, tak radsi zainvestuji.
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: GTX 1070 x 1080 na hrani ve WQHD?

Příspěvekod satik » 29 kvě 2017 10:39

Ja bych na to WQHD do ty 1080 sel, s tou starou i5 sice budes mit nizsi fps, nez bys mel s nejakym novejsim i5/i7/Ryzenem, ale porad ty fps budou znatelne vyssi, nez bys mel s GTX 1070.

3-4 roky jo, ale je otazkou, jak dlouho bude davat na ultra. Presnejc ti to nikdo nerekne, muzem jen odhadovat.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů