PC pro Architekta

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

HonzaK
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: srpen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

PC pro Architekta

Příspěvekod HonzaK » 28 kvě 2017 18:55

Dobrý den,
mám tady návrh PC pro architekta, můžete se mi na to kouknout, jestli je to dobré PC?
(limit 30 000Kč)
A jinak potřebuje používat programy typu CAD, CAM (AutoCAD, GstarCAD, Autodesk Revit....)
a mít otevřeno hodně oken zároveň.

Dodatečně přidáno po 36 vteřinách:
Link:
https://www.czc.cz/83ttecuucegav972qeierhn4k7/seznam

Dodatečně přidáno po 26 minutách 2 vteřinách:
A co byste řekli na kombinaci Ryzen + Win 7?

Dodatečně přidáno po 1 hodině 6 minutách 52 vteřinách:
A bude to všechno kompatibilní?

Reklama
Uživatelský avatar
mydlin
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: únor 16
Bydliště: Opava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC pro Architekta

Příspěvekod mydlin » 28 kvě 2017 23:01

Dobrý den.
Neuvažoval jste spíš nad koupí pracovní stanice, která je stavěná na CAD aplikace?
Mám doma architektku a nakonec jsem zvolil DELL Precision T5500 + SSD a výkon i na jeden procesor je super.
Limit 30tis. Kč splňuje např. toto:
https://www.technimax.cz/pocitac-dell-p ... dows-7-pro
Akorát bych doporučil zvýšit RAM. Dá se sehnat přes EBay mnohem levněji, než nabízí tento prodejce v rozšíření sestavy.
Taky určitě dodat SSD :).

S pozdravem
mydlin

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC pro Architekta

Příspěvekod Zakk » 29 kvě 2017 00:16

Já bych si vždycky radši pc sestavil sám, než abych kupoval už něco na tenhle způsob.

Uživatelský avatar
Eldan
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 691
Registrován: leden 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC pro Architekta

Příspěvekod Eldan » 29 kvě 2017 01:33

Jediné co získá tím workstationem je certifikace kompatibility a podpora. Ale vsadím se, že podstatnější bude výkon, než to, že spolehlivost bude jen 99.9%...
Nebral bych windows z czc ale z aukra, čímž se uvolní rozpočet pro R7 1600, který má dvě jádra navíc, což se tady velmi hodí.
Případně, pokud jde spíše o grafický výkon, tak by zbylo na Quadro P2000, které je taky podstatně jinde od toho Keplera co tam je teď :)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC pro Architekta

Příspěvekod petr22 » 29 kvě 2017 06:02

Certifikace kompatibility je dulezita - bez jejiho predlozeni nelze ziskat mnoho zakazek, ktere ji vyzaduji. CAD podpora po zjisteni ze je soft provozovan na necertifikovanem zarizenim se se mnou obvykle odmita bavit, a to jak ceska, tak americka.

Profesionalni prace na nejakem home made bastlu? Do toho bych nesel, z toho koukaji problemy.

Ryzen + Windows 7 = nepodporovany OS, Ryzen vyzaduje Windowsn 10.

Pokud jde o Ryzen, pochybuju, ze cokoliv od AMD bude mit certifikaci pro AutoCAD a podpobne softy optimalizovane pro Intel.

Pokud to musi byt nove, shanel bych neco jako HP Z420 ktera tu certifikaci ma. Pokud pouzite, neni lepsi volba nez ten Dell T5500/T5600.

Limit 30.000 Kc je pomerne maly vzhledem k hodnotam obvykle zakazky pro architekta.


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 18 hostů