8GB RAM + 4GB RAM - pujdou k sobe?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

8GB RAM + 4GB RAM - pujdou k sobe?

Příspěvekod beather » 06 čer 2017 21:02

Ahoj,

chtel bych jeste otazku ohledne pameti... Nejsem si uplne jisty, takze se radsi zeptam, nez abych narazil na nejake problemy...

Aktualne v pocitaci mam v jednom slotu tuto pamet: https://www.czc.cz/kingston-hyperx-blu- ... 57/produkt osazenou na desce: https://www.czc.cz/gigabyte-ga-z77-d3h- ... 50/produkt

Chtel bych se zeptat, jestli muzu prikoupit k tomu https://www.alza.sk/kingston-4gb-ddr3-1 ... d=18842853, co mi da 12 GB, ktere mi budou stacit. Nejak mi nejde o odpovedi typu, prikup radsi dalsi 8GB modul, to bych mohl udelat i bez tohoto tematu.. K prikoupeni dalsiho 8GB pristoupim, jen kdyz se tu vyjadrite, ze to dokupy nepujde... Jak to bude s dual-chanelem? Ten tuto kombinaci nepodporuje? Pripadne jsou nejake jine technologie na tuto kombinaci?

Diky moc za rady :)

PS: i kdyz na CZC je fotka moji ramky bez chladice, tak v skutecnosti tam chladic mam a vypadaji uplne stejne jako 4GB model na alze...

PS2: Moje aktualni RAM ma casovani 10-10-10-24 a ta nova 10-10-10-30.. to nejak vadi?

Diky,

TM
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Reklama
Uživatelský avatar
Jarous
Level 2
Level 2
Příspěvky: 189
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: 8GB RAM + 4GB RAM - pujdou k sobe?

Příspěvekod Jarous » 06 čer 2017 21:05

Půjdou normálně. Já to mám také tak pořešené. Zda si vemeš 4 nebo lépe 8GB už je na tobě, ale desce to vadit nebude.
Zdroj - EVOLVEO 550W, Skříň - Zalman Z3 Plus, ASUS H81M-K, Intel Core i5-4590, 12GB RAM DDR3, Geforce 1050 TI 4GB, 120ssd, 2tb hdd

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: 8GB RAM + 4GB RAM - pujdou k sobe?

Příspěvekod beather » 06 čer 2017 21:07

Jarous píše:Půjdou normálně. Já to mám také tak pořešené. Zda si vemeš 4 nebo lépe 8GB už je na tobě, ale desce to vadit nebude.


takze to casovani nebude nejak vadit? 16 GB ciste pro herni pc mi prijde moc, kdyz na tom nic jineho nedelam a prece jen je tam 30e rozdil
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: 8GB RAM + 4GB RAM - pujdou k sobe?

Příspěvekod X » 06 čer 2017 21:42

16 GB RAM je pro PC už nějakou dobu (pouhý) průměr ... A některé hry 16 GB RAM už přímo vyžadují, pokud nechceš cukat ve složitějších scénách, například GTA 5, ...

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: 8GB RAM + 4GB RAM - pujdou k sobe?

Příspěvekod beather » 06 čer 2017 21:46

X píše:16 GB RAM je pro PC už nějakou dobu (pouhý) průměr ... A některé hry 16 GB RAM už přímo vyžadují, pokud nechceš cukat ve složitějších scénách, například GTA 5, ...


zrovna u GTA V vidim recommended 8GB, mas ale pravdu, ze u ostatnich vidim tech 16.. mozna rovnou vezmu at je klid..

co to casovani? na to hlavne miri moje otazka
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: 8GB RAM + 4GB RAM - pujdou k sobe?

Příspěvekod X » 06 čer 2017 22:38

Co vím, tak časování pojede podle nejpomalejší RAMky, ale jestli to platí i pro jinou dvojici (u dvoukanálových řadičů) paměťových slotů netuším. Zkus svůj výběr konzultovat s konkrétním e-shopem a případně do 14 dnů vyměníš, pokud přesto nastanou problémy, které zcela vyloučit teoreticky nepůjdou. U časování platí, že nižší je lepší, ale to asi víš ... Četl jsem, že paměti a SSD mají příští rok klesnout až o polovinu na původní hladinu cen.

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: 8GB RAM + 4GB RAM - pujdou k sobe?

Příspěvekod beather » 07 čer 2017 16:45

nekdo znalejsi s odpovedi na moji otazku?
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: 8GB RAM + 4GB RAM - pujdou k sobe?

Příspěvekod Clorky » 07 čer 2017 17:09

Normálně to půjde, jen nebudeš mít dual-channel, což není problém. Časování a takt můžeš měnit v biosu, ale nebude to třeba. Ten rozdíl je v desetinách FPS ve hrách.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2446
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: 8GB RAM + 4GB RAM - pujdou k sobe?

Příspěvekod Zivan » 07 čer 2017 21:46

Mam pocit, ze bude mit asymetricky dual channel, tj. 8GB pameti pojede o fous rychleji a 4GB pomaleji. Realne to stejne ale nepozna.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: 8GB RAM + 4GB RAM - pujdou k sobe?

Příspěvekod beather » 08 čer 2017 08:20

Clorky píše:Normálně to půjde, jen nebudeš mít dual-channel, což není problém. Časování a takt můžeš měnit v biosu, ale nebude to třeba. Ten rozdíl je v desetinách FPS ve hrách.


pokud koupim tyto, tak dual channelu dosahnu ano? https://www.alza.sk/kingston-8gb-kit-dd ... d=18842853

je tam potom poznat nejak rozdil v rychlosti / vykonu? Realne zpozorovatelny.
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů