Nový stolní PC pro windows 7, práce, grafika, video, vyjímečně hry

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový stolní PC pro windows 7, práce, grafika, video, vyjímečně hry

Příspěvekod ITCrowd » 25 čer 2017 11:21

Díky všem za návrhy.
Do podzimu to nechám uležet, pak uvidím, jak moc se pohnou ceny. Možná se rozhodnu připlatit a vezmu i7 SkyLake a bude to bez problémů.

ISO "nových" sedmiček stažené mám, v tom není problém.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nový stolní PC pro windows 7, práce, grafika, video, vyjímečně hry

Příspěvekod satik » 25 čer 2017 11:26

Jelikož jsi na můj dotaz neodpověděl, tak předpokládám, že tvůj důvod pro Win7 je osobní - předsudky - podobně, jako má spousta lidí názor třeba na Ryzen ve stylu "Nebudu kupovat AMD, hrozně topí a je to slabý", kterej někde zaslechli a držej se ho, je to tak?
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový stolní PC pro windows 7, práce, grafika, video, vyjímečně hry

Příspěvekod Martab » 25 čer 2017 11:33

Nevím přesně jaké je teď nejnovější ISO W7, ale když jsme to řešil kdysy, tak ani nejnovější ISO W7 od MS na Skyllake nefungovalo přes USB...

Jinak do podzimu se toho může ještě hodně změnit, tak uvidíme, jak to bude, hlavně by se mohli trochu ustálit ceny snad :-)
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový stolní PC pro windows 7, práce, grafika, video, vyjímečně hry

Příspěvekod ITCrowd » 25 čer 2017 11:44

satik: jak bylo řečeno - několikrát - toto není diskuze o tom, zda W10, nebo W7. Zjednodušeně řečeno, používám SW, který na W7 funguje a vím, že na W10 ne, přičemž investice do nového na W10 je cca 26.000, a to nehodlám dát. To, že se mi nelíbí xicht W10, je druhotná záležitost.
Ryzen vypadá dobře, ale není prověřený, ostatně můj první processor byl od AMD, takže mě i inteláctví těžko nařkneš. Abych řekl pravdu, mírně mě znervózňují sem tam články o objevených chybách, nebo třeba: viewtopic.php?f=40&t=189082&p=1471093
prostě preferuji spolehlivost a ověřenost.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový stolní PC pro windows 7, práce, grafika, video, vyjímečně hry

Příspěvekod petr22 » 25 čer 2017 11:50

Nejnovejsi ISO od Microsoftu je z roku 2011, v kazdem pripade je nutne pouzit upravene ISO, treba to z uloz.to co davame vsem odkaz.

Vsak i Skylake ma svoje chybky - Ryzen zcela urcite neposunes narazem v socketu tak, ze se ulomi roh procesoru. A heatspreader u Ryzenu je letovany.

Do podzimu budou vsechny stavajici problemy Ryzenu davno vyresene. V tuhle chvili me nenapada procesor s lepsim pomerem cena/vykon nez Ryzen 1600.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6476
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový stolní PC pro windows 7, práce, grafika, video, vyjímečně hry

Příspěvekod RIKI22 » 25 čer 2017 11:58

Nepotrebuješ žiadné upravené ISO z uložto.Výrobcovia dosiek ponúkajú svoje utilitky, aby si nainštaloval Win7.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový stolní PC pro windows 7, práce, grafika, video, vyjímečně hry

Příspěvekod Martab » 25 čer 2017 12:01

To že si někdo koupí CPU s nižším výkonem na jádro a používá to na aplikace které nejsou vícevláknové je ale chyba uživatele, né toho CPU...

A že by Intel neměl problémy? To se rozhodně říct nedá...
https://www.svethardware.cz/chyba-v-int ... roky/44389
http://svetaplikaci.tyden.cz/v-procesor ... o-systemu/
http://www.info.cz/inovace/v-intelu-je- ... -2910.html
A není to že by to bylo něco "jen moderní CPU" http://www.chip.cz/novinky/16-let-stara ... ech-intel/
A to nemluvím o pastě, která je u Intelu od dob Ivy Bridge a z dlouhodobého hlediska je to věc, která může vést až ke znehodnocení procesoru a v posledních generacích se to vlivem "menšího a menšího" výrobního procesu ukazuje jako v"větší a větší" problém a můžeš na ten CPU posadit chladič výkonný jak chceš...

Tím nechci říct Intel je špatný AMD je super, to rozhodně ne, jen chci říct, že každý má svoje a rozhodně neplatí "Intel = prověřenost"...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový stolní PC pro windows 7, práce, grafika, video, vyjímečně hry

Příspěvekod petr22 » 25 čer 2017 12:04

A ta utilita od vyrobce dela asi co ? Upravi obsah instalace pridanim ovladacu.

Prijde mi ponekud jednodussi si stahnout upravene ISO nez si ho vytvaret rucne.

To ISO z uloz.to obsahuje ale ponekud vic, nez jen DVD z roku 2011 ve kterem jsou vlozeny pouze ovladace na desku. Jsou tam i aktualizace Windows do roku 2017, takze odpada nekolik hodin aktualizaci Windows po instalaci.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový stolní PC pro windows 7, práce, grafika, video, vyjímečně hry

Příspěvekod ITCrowd » 25 čer 2017 12:29

nerad bych, aby se diskuze zase změnila z tématu W10/W7 na AMD/Intel :-)
Beru vaše připomínky a do podzimu je snad nějak zpracuji.
A to, že i intel dělá chyby vím taky. Konkrétně přímo u mě mi po aktualizaci BIOSu přestala fungovat grafická karta. Po návratu na předchozí verzi zase OK. Chtěl jsem do intelu napsat, ale zjistil jsem, že už tuto chybu zachycenu mají, takže jsem počkal na další BIOS, který už byl v pořádku :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový stolní PC pro windows 7, práce, grafika, video, vyjímečně hry

Příspěvekod Martab » 25 čer 2017 12:31

Jasně, do podzimu času dost, a ono ještě možná něco vyplave na povrch, nebo se něco ukáže. Já tím chtěl jen říct, že oboje to jsou jen kousky křemíku a ani jeden z nich si nemá co nalhávat a co se týče "problémů", tak je to tak nějak prašť jak uhoď...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový stolní PC pro windows 7, práce, grafika, video, vyjímečně hry

Příspěvekod petr22 » 25 čer 2017 12:32

Vypada to, ze na Ryzenu uz ani nepada Adobe Premiere, a to je po tech 15 letech kdy na AMD pocitac na strih videa by nikdo nesahl ani dlouhym klackem prijemna zmena.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový stolní PC pro windows 7, práce, grafika, video, vyjímečně hry

Příspěvekod ITCrowd » 25 čer 2017 12:59

Ještě bych dodal - pro lepší pochopení:
V roce 2004 jsem poskládal PC s Prescottem, MB od intelu (už nevím). Za celou dobu jsem akorát přihodil paměť, vyměnil chladič a grafiku. PC jede doteď, má ho babča na internet.
V r. 2010 - výše zmíněný PC, MB opět od intelu (Kingsberg), chladiš noctua, přidána paměť. Funguje doteď.
Užitná hodnota obou je tedy vysoká :-)
Nový stroj by měl taky vydržet delší dobu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů