Upgrade staršího herního pc

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Bestius01
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgrade staršího herního pc

Příspěvekod Bestius01 » 10 črc 2017 18:01

Dobře, tak já s tou grafikou počkám :) . Bohužel už tuhle zprávu píšu z tabletu, protože se situace zhoršila. Možná tomu udělám nový thread, ale nejdřív se chci zeptat tady, abych tam nespamoval.
V posledních týdnech jsem měl problém yi s tím, že mi hra spadla nebo jsem dostal freeze a musel jsem vypnout pc natvrdo.Při Dotě 2 mi dokonce po restartu kompu steam nabízel Dotu znova nainstalovat a potom hledal v systému data a dostahovával ty co chyběly. V posledním týdnu začal bejt problém i s hrama, který dřív byly uplně ok. Po vypnutí se občas objevila černá obrazovka a i když šel zvuk a alt+f4 fungoval (slyšel jsem znělku vypnutí programu na pozadí), tak pomohl jen restart.
Dneska jsem během hry dostal šedě modrou obrazovku a musel jsem restartovat počítač. Po restartu se mi normálně objevilo logo MSI, ale potom už jen černá obrazovka, takže jsem počítač musel vypnout natvrdo. Tohle se dělo pořád, pak jsem zkusil při vypnutí restartovat zdroj a při příštím spuštění se mi načte vždycky windows do safemode s tím, že je Windows poškozený. Když jsemse zkusil vrátit do bodu obnovy tak mi to nakonci řeklo, že se to nepovedlo. Když jsem zkusil obnovit počítač do továrního nastavení, tak vše probíhalo normálně, ale potom obrazovka zase zhasla (monitor správěn zapojený a d ovypnutí i podsvícená černá). Nevíte někdo jak postupovat? Díky.

Reklama
Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgrade staršího herního pc

Příspěvekod Donald64 » 10 črc 2017 18:38

Na první pohled to vypadá, jako že ti odchází HDD, zkus stáhnout CrystalDiskInfo co ti to napíše.
V pc máš nevhodně volený disk, určený pro provoz 24/7, takže pokud pc často vypínáš, ani bych se tomu nedivil.

Bestius01
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgrade staršího herního pc

Příspěvekod Bestius01 » 10 črc 2017 18:48

Aha tak to jsem doteď nevěděl. Předpokládám že vzhledem k tomu, že se do windows nedostanu, tak je potřeba disk zapojit na jiném pc a tam to zkontrolovat tím crystal disk info? Jak jsem psal uvažuju o koupi toho SSD, asi není možný tam nějak přenést windows co už jsem měl co?

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgrade staršího herního pc

Příspěvekod Donald64 » 10 črc 2017 19:21

Ano, lze to zkontrolovat i na jiném pc. Tento prográmek ukazuje jen stav disku, na hlubší kontrolu jsou zase jiné programy.

Pokud HDD není poškozený, tak se z něj ty windows dají přenést. Já však obvykle preferuji čistou instalaci.

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgrade staršího herního pc

Příspěvekod Blitzkrieg » 11 črc 2017 01:50

Donald64 píše:V pc máš nevhodně volený disk, určený pro provoz 24/7, takže pokud pc často vypínáš, ani bych se tomu nedivil.


Teď tak trochu OT. Z jakého důvodu je HDD určené pro 24/7 disk do PC nevhodné? Časté vypínání a zapínání elektronickým zařízením bezesporu nesvědčí a u HDD to platí dvojnásob. Nechápu ale, proč by měly být disky určené do NAS více háklivé na zapnutí/vypnutí (tzn. roztočení ploten/zaparkování)? IMHO na tom ty disky budou přinejhorším stejně jako "běžné" 3,5 HDD, respektive bych od nich naopak očekával (teoretickou) vêtší spolehlivost s vyšším počtem zapínacích/vypínacích cyklů...

Můžeš mi dát odkaz na nějaký článek/test, který potvrzuje tvé tvrzení? Byl bych také moc rád, kdyby se případně ozval někdo ze zdejších odborníků... ;-)

PS: Zrovna Seagate SV35 2 TB mám nově v PC (nahradil poruchové WD Blue) a důvodem pro jeho pořízení byly jak mé předešlé pozitivní zkušenosti s tímto HDD z jiných sestav, tak i různá doporučení. Navíc, pokud se nemýlím, tak byl tento plotnový disk do PC sestav často doporučován i na tomto fóru. :idea:

Bestius01
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Upgrade staršího herního pc

Příspěvekod Bestius01 » 17 črc 2017 21:12

Jenom chci dát konečný update. Pořídil jsem si SSD a dal tam Windows a problém pořád přetrvával (jednou se mi povedlo dostat se do Winu ale po zvýšení rozlišení zase černá obrazovka). Když jsem na integrované grafice, tak to jede OK, takže si patrně budu pořizovat novou grafiku a věřím, že problém to vyřeší. Děkuju za rady


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Upgrade herního PC 40 - 45 000
    od peno » 20 kvě 2023 02:36 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    805
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 19:49
  • Upgrade herního PC z roku 2017 - má to smysl ?
    od Margot » 24 kvě 2023 13:52 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    792
    od Margot Zobrazit poslední příspěvek
    29 kvě 2023 14:16
  • Zprovoznění staršího pc
    od Lukáš.v89 » 26 pro 2023 14:13 » v Problémy s hardwarem
    5
    1108
    od Lukáš.v89 Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 09:16
  • Drobné vylepšení staršího PC
    od mirbac » 10 črc 2023 16:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1018
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 črc 2023 16:28
  • Sestava herního pc do 25000
    od Pican » 27 říj 2023 00:52 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1085
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    27 říj 2023 22:21

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů