Sluchátka pro hry/hudba

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

nitpicker90
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Sluchátka pro hry/hudba

Příspěvekod nitpicker90 » 02 srp 2017 22:01

Ahoj,

potřeboval bych poradit s výběrem nových sluchátek. Do současné doby jsem používal sluchátka od Creative https://sluchatka.heureka.cz/creative-t ... a/#section. Upřímně? Moje nejlepší sluchátka :D . Když jsem je dal poprvé na hlavu, byla to bomba! Především pak při hraní jsem slyšel zvuky, které tam předtím nebyly.
Mým hlavním požadavkem tak je, aby sluchátka byla na stejné či vyšší úrovni než tato předešlá ;) a musí obklopit celé ucho.

Stále mi leželo na mysli headset vs. klasická sluchátka. Jelikož vlastním tento mikrofon https://mikrofony.heureka.cz/blue-micro ... wball-ice/, šel bych i do klasických sluchátek. Často čtu, že kvalitní headset se sežene jen těžko.

Požadavky tedy následující:

Cena: max. 2000, ideálně cca. 1500,-.
Použití: hraní + hudba, hudbu si dopřávám často.
Zvuková karta: integrovaná zvukovka na základní desce msi b85 g43 (od creative mi zůstala externí USB zvuková karta, bude mi k něčemu? https://regmedia.co.uk/2011/05/19/creat ... igma_3.png)
Můj tip: HyperX Cloud a Audio-Technica ATH-M20x vs. Audio-Technica ATH-M30x.

Pokud porovnám oba produkty od Audio T, nevím zda mají M30x smysl. Tedy alespoň dle parametrů nevidím rozdíl. M30x se dají navíc akorát složit a to mě zas tolik netrápí.

Předem díky za odpověď,

Reklama
Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sluchátka pro hry/hudba

Příspěvekod Donald64 » 03 srp 2017 06:46

Z levnějších sluchátek hrají dobře Superlux a Samson. Pak je taková velká trojka AKG, AudioTechnica a Sennheiser, kde se zvukově nespleteš, ale samozřejmě platíš i za značku. HyperX Cloud jsou rebrand TakstarPro 80, takže se v nich zvukově také nespálíš. Z hlediska zvuku se tedy dá doporučit spousta dobrých modelů, ale každá značka a každý model má své specifické podání, které nemusí každému vyhovovat, ale to musíš samozřejmě vyzkoušet.

Z hlediska konstrukce je to však trochu složitější. V této ceně mívá AKG potíže s mělkými náušníky, Sennheiserům je často vyčítána levnější plastová konstrukce a v uzavřené AudioTechnice se ti budou potit uši. Každý máme jinak velkou hlavu, uši, a každý jsme citliví na něco jiného. Když je máš denně nasazená 1-2 hodiny jistě budeš k nižší pohodlnosti tolerantnější, než když je budeš mít celý den. Někomu pocení uší vadí, jinému ne. Někdo potřebuje izolovat od okolí, jiný ocení větší prostorovost otevřených sluchátek. Bylo by fajn, kdybys tyto informace doplnil. Každopádně pokud je možnost, je vždy lepší si sluchátka napřed vyzkoušet.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Sluchátka k PC cca 2,5K
    od Faster1 » 18 pro 2023 18:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    581
    od Faster1 Zobrazit poslední příspěvek
    18 pro 2023 18:25
  • Sluchátka
    od Monty19 » 09 led 2024 17:16 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    744
    od Monty19 Zobrazit poslední příspěvek
    09 led 2024 17:16
  • Problém s USB - C (sluchátka)
    od ml3rax » 06 črc 2023 14:43 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    1667
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    06 črc 2023 15:33
  • Herní sluchátka
    od DifiCZ » 22 zář 2023 14:39 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1646
    od falco_dee Zobrazit poslední příspěvek
    28 zář 2023 10:59
  • Bezdrátová sluchátka
    od Myerina » 24 říj 2023 19:06 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    1524
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 09:50

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů