Supermicro X6DHR-IG2 MB a bezejmený Xeon

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

SPolygon
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 127
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Supermicro X6DHR-IG2 MB a bezejmený Xeon

Příspěvekod SPolygon » 22 srp 2017 17:59

Takže, nedávno jsem měl menší aféru se serverovou základní deskou, protože jsem jako obvykle jednal unáhleně a objednal jsem něco u čeho jsem neměl šanci to rozfungovat. Nyní se chci pro jistotu zeptat předem :D
Supermicro X6DHR-IG2 - je to normální deska? Nebo serverová věc ke které potřebuji další periferie aby fungovala? Podle obrázků usuzuji že by měla fungovat jako normální desktopová deska, a podle stránky Supermicro by měla mít zabudovanou ATI RageXL 8MB, což by mi stačilo vzhledem k tomu že na tom chci provozovat nenáročné dedikované servery které jako grafické rozhraní používají příkazový řádek.
Mám k tomu dva 3.4GHz Xeony, podle toho co jsem dohledal by měli být 64-bitové, ale na procesorech samotných není uvedn typ, pouze "Intel Xeon '04", takže jsem vycházel z jejich popisu od člověka co mi je prodal, proto bych byl rád jestli někdo neví zda jde dohledat přesný typ procesoru podle toho (asi) výrobního čísla co mají na sobě.
Díky.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Supermicro X6DHR-IG2 MB a bezejmený Xeon

Příspěvekod petr22 » 22 srp 2017 18:30

Je to standardni E-ATX zakladni deska, takze k ni staci pripojit ATX zdroj.

Procesory budou nejspis tyto:
http://ark.intel.com/products/28018/64- ... 00-MHz-FSB

Pocitej ale s tim, ze ten procesor ma v passmarku pouhych 478 bodu. Takze pri passmark skore pouhych 950 bodu (oba procesory), coz je 6x mene nez ma I3-7100 to bude mit spotrebu 300 Wattu, coz je ctyrnasobek I3-7100. Takze za cenu ctyrnasobne spotreby budes mit sestkrat mensi vykon.

SPolygon
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 127
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Supermicro X6DHR-IG2 MB a bezejmený Xeon

Příspěvekod SPolygon » 22 srp 2017 18:46

Aha, takže klasicky...
Každopádně mám v záloze ještě čtyři 32-bit Xeony 5150 2.66GHz na socket 771, nevím jestli by s nimi šlo spáchat něco lepšího? 32-bit by v mém případě snad ani nebyl problém. Ale jak to tak vypadá tak koupím nějakou starou pracovní stanici z bazaru no :)

EDIT: získal jsem je zadarmo od místí školy která vyhazovala svůj server, takže na nich nic neprodělám


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů