kontrola sestavy

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Queb
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

kontrola sestavy

Příspěvekod Queb » 07 zář 2017 20:18

prosím o zkouknutí a kontrolu… Případně nějaký rady, co by šlo vyměnit, nebo vzít lepší… počítač má mít zaměření takové, že prostě potřebuju vyměnit starej „domácí-částečně herní“ počítač, takže dá se říct by to měl být „domácí“ počítač na dalších X let s tím že by měl být „trochu herní“,tak že bych si na něm chtěl zahrát nějaký hry, typu třeba Zaklínač 3, Far Cry 4, fallouty 4, HoMaM 7… s tím že nijak extra nepočítám s nějakým velkým hraním do budoucna za X let a ani nejsem člověk co si potrpí na velký rozlišení a super vysoký nastavení grafiky… nejvíc mě asi zajímá jestli to vše půjde dohromady a bude v pohodě spolu „fungovat“… případně doporučit nějaký alternativy k jednotlivým komponentům- hlavně třeba zdroj, základní deska, tam jsem myslím tak nějak nejvíc mimo… díky za jakýkoliv odpovědi, vyjádření a návrhy...

Reklama
Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: kontrola sestavy

Příspěvekod Donald64 » 07 zář 2017 20:38

Kontrolu čeho? Jaký máme rozpočet?

Queb
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: kontrola sestavy

Příspěvekod Queb » 07 zář 2017 20:43

rozpočet je tak nějak takový v jakém je celá sestava udělaná... +- litr třeba... zaměření PC jsem tak nějak psal pro představu k čemu bude sloužit.... a kontrola je myšlneá hlavně ve smyslu toho, jestli vše, tzn. jednotlivé komponenty, budou dohromady "fungovat"....? nebo kdyby případně někdo měl k nějakému koponentu jinou "lepší/kvalitnější" alternetivu, tak napsat doporučení....

Uživatelský avatar
Manoust
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1153
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: kontrola sestavy

Příspěvekod Manoust » 07 zář 2017 20:46

Ale my nemame z ceho soudit, zadny link jsi tu nedal.

Queb
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: kontrola sestavy

Příspěvekod Queb » 07 zář 2017 20:49

jejda, tak to se omlouvám, sem zapomněl na odkaz.... :-) https://www.czc.cz/bsf6tbed48k0cbodqld3frskie/seznam

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: kontrola sestavy

Příspěvekod Michael850 » 07 zář 2017 20:54

Ryzen 1300X bych vyměnil za Ryzen 1200. A GTX 1060 jen s 3GB VRAM bych taky ještě promyslel, minimum jsou dnes 4GB a 3GB už bývají dost omezením, pokud GTX 1060, tak jedině s 6GB.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Queb
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: kontrola sestavy

Příspěvekod Queb » 07 zář 2017 21:08

minimum na co...? brácha má 2 roky starej počítač, má tam nějakou 2Gb nevidi 960.... a zaklínač 3 mu valí na full HD na Ultra nastavení a to ta 1060 3Gb verze je ve všech parametrech výkonější... prvně jsem přemýšlel i jen o otm postavit to jen na nějaký 1050 ti.... ale našel jsem si nějaký srovnávací videa na výkon.... a mezi tou kartou 1050ti a 1060 3Gb byly docela rozdíly ve výkonu dost velký.... ale když sem si to samí video našel ve srovnání 1060 3Gb a 6Gb verzi a tam ty rozdíly nebyly zase tak velký, skoro minimální, tkaže z tohodle hledika mi přišlo ještě únosný přidat si nějakých 1500,- z 1050ti na tu 1060 3Gb.... ale cenovej skok z 3Gb verze na 6Gb je další nějaký 2-3 litry, což mi přidje pro mě a moje potřeby prostě zbytečný.... jak jsem psal, má to být počítač jakoby "domácí"... jeho hlavní účel je internet, filmy, představa že vydrží na tyhle účely šlapat X let.. a to že by měl sloužit částečně jako "herní", je spíš tkaový že bych si na něm chtěl zahrát ty hry co jsem psal, tzn. i 2 roky starý, nebo max současný.... do budoucna vůbec nevím jeslti budu nějaký hry hry, navíc jak jsem psal, nejsem člověk co si potrpí na vysoký rozlišení a detaili....

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: kontrola sestavy

Příspěvekod Donald64 » 07 zář 2017 21:17

2TB HDD a mechanika jsou základní požadavky? Pokud ano, byl bys ochotný jít až ke 21k? Jestli ne, tak ti to prostě navrhnu s 3GB kartou, ale už dnes to začíná být málo, natož za několik let. Zde na fóru na to nedávno dělal Adys recenzi, tak můžeš juknout viewtopic.php?f=40&t=190416 Někdy se to řeší tak, že se místo té 3GB 1060 sáhne po bazarové 970 s 3,5GB VRAM. Další možností je prostě koupit silnější CPU s 1050 Ti, což by byl pc spíše na všeobecnou činnost a jen příležitostné hraní.

Queb
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: kontrola sestavy

Příspěvekod Queb » 07 zář 2017 22:04

mechanika proto, protože mám doma ještě pár věcí na DVD, nějaký ty hry, a hlavně asi proto že mám orginální verzi windovsů 8,1, který jsou právě na DVD... a DVDčka a CD mylsím jsou ještě médium, který občas prostě člověk může potřebovat, třeba zrovna nadávno jsem musel používat, protože jsem potřeboval vypálit 2 hudební CD.... a 2TB disk, proto, protože mi to prostě přijde ekonomicky "výhodný".... 1TB stojí 1300-1400.... 2Tb 1900-2000... prostě dám o 6 stovek (o 40% víc z ceny) víc mám dvakrát tolik místa, se kterým nechci moc bojovat, což občas bojuju u současnýho PC... taky jsem měl chvilkový nutkání postavit si kompl s tou 1060 6Gb... ale prostě dát skoro 8,5 9 litrů jen za kartu, když skoro ani nevím jestli to má pro mě smysl, když ani nevím jeslti krom výše zmíněných her budu chtít v budoucnu ještě něco hrát.... a navíc mi přijde, že když už tam dám kartu za skoro 9 litrů... tak b to chtělo i k tomu úměrnej procesor a taky SSDko, relativně i víc ramek, lepší zdroj... a takhle jsem to zkusil poskládat a byl jsem skoro někde u 26-27 litrů třeba.... taky mě napadlo nějaký bazarový řešení... rád kupuju věci přes bazar, ale věci buď kterým alespoň trochu rozumím, nebo u nich nehrozí nějaký komplikace, poruchovost atd.... a ohledně PC komponentů se mi do toho moc jít nechce, právě z hlediska rizika...

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: kontrola sestavy

Příspěvekod Donald64 » 07 zář 2017 23:22

Proti mechanice nic nemám, když ji využiješ, není problém. 2TB HDD je samozřejmě cenou výhodnější, opět nemám co namítat. S grafikami je teď kvůli těžařský krizi problém no. Dříve jsi sehnal 6GB verzi i pod 7 000Kč a spíše se osazovala RX 480 s cenou okolo 6 000Kč a k tomu ti není blbý dát ani CPU za 1 600Kč, protože se to vyplatí. Jenže Intel pohřbil G4560, krize zdražila grafiky a teď už ti začíná být líto dávat 2,2k za Pentium, když za 2,8k můžeš mít 4 jádrový Ryzen i s lepším chladičem a stejně tak utrácet 9k za blbou grafiku střední třídy. Za poslední roky je to nejhorší doba na stavbu pc, já tě do ničeho nutit nebudu ani nechci. 3GB VRAM není ideální, ale třeba s tím nějak vystačíš, když někde stáhneš detaily. S kabely pro monitor jistě víš, co potřebuješ a sám si je doplníš. Tebou vybraná grafika je nejspíše nedostupná. Tady je můj návrh toho, co si přeješ.

https://www.czc.cz/8p07jb5he4j3c9p4h54be835sc/seznam
- Mezi Ryzen 1200 a 1300x je rozdíl pouze v základních taktech, raději vezmi tu 1200 a časem ji přetaktuj, výsledek bude výkonnější CPU za méně peněz. Pro low-end Ryzen nemá význam připlácet za vysokou frekvenci pamětí. Je zde tišší zdroj s dostatečně dlouhými kabely a lépe chlazená case, což si tato sestava již zaslouží.

Queb
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: kontrola sestavy

Příspěvekod Queb » 08 zář 2017 15:37

o tom že je teď jedna z nejhorších dob na pořizování PC jsem něco slyšel no... bohužel... bohužel už moc dlouho čekat nemůžu a ani nechci... ale dík za odkaz na článek o té 1060 3Gb verzi... i s těma příspěckama co tam psalo víc lidí.... tak je pravda, že dát 6,5-7 litrů za kartu, která může být teoreticky dost limitují z hlediska tý paměti... takže rvát do ní tkaový prachy může být trošku "zbytečný".... a do tý 6Gb verze která se pohybuje okolo 9 litrů fakt nejdu... jak jsem psal, vůbec nevím jestli něco budu chtít vůbec hrát do budoucna... tak proč kvůli tomu "kdyby" solit "zbytečně" prachy, navíc v době kdy jsou ty grafiky cenově přepálený... tak jsem to promyslel a rozhodl se pro obrázený řešení.... vrítím se k původní myšlence a to je 1050 ti... sem tak koukal, tak výkonostně na tom není tak hrozně.... všechny ty hry co jsem psal by měla rozjet úplně v pohodě, asi i na "vysoký" detaily a víc asi ani moc zatím nepotřebuju a ještě na tý grafice 2 litry ušetřím... :-)
K těm ramkám, někde jsem četů že procesory Ryzen "potřebují" pro lepší chod/výkon právě ramky o co nejvyšší frekvenci, tak jsem tam dal ty 3200... ale pokud budou stačit ty 2400 tak proč né...
je mi jasný že ten Ryzen 1200 a 1300 jsou prakticky to samý, už jsem to četl někde vícekrát, že to je fyzicky úplně stejnej hardware, jen že ta 1300x už je nataktovaná.... jenže je jsem jinak docela IT amatér, takže představa, že někde něco taktuju, zyvšuju tomu výkon je pro mě skoro jak sciece-fiction... :-) fakt do toho vůbec nevidím, nevím jak a asi nerad bych se do toho pouštěl... proto jsem si tam dal radši hend tu 1300x...

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: kontrola sestavy

Příspěvekod Donald64 » 08 zář 2017 20:04

Pokud se nechceš do taktování pouštět ani v budoucnu, tak bys měl lepší i5-7400.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Kontrola sestavy
    od Kohus » 05 zář 2023 06:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    20
    2363
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    07 zář 2023 10:17
  • Kontrola sestavy 60K
    od jan.sabo » 04 pro 2023 19:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1200
    od jan.sabo Zobrazit poslední příspěvek
    05 pro 2023 18:27
  • Kontrola PC sestavy cca 40 tis.
    od JacbBalboa » 14 pro 2023 10:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1479
    od JacbBalboa Zobrazit poslední příspěvek
    20 pro 2023 12:07
  • Kontrola sestavy
    od Kohus » 19 dub 2023 18:52 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    769
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    19 dub 2023 20:31
  • Kontrola sestavy
    od Imas » 23 dub 2023 20:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    914
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    25 dub 2023 19:12

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů