Vylepšení Airflow v PC

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

X
Tvůrce článků
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Pohlaví: Muž

Re: Vylepšení Airflow v PC

Příspěvekod X » 14 zář 2017 00:51

Tuhle otázku (airflow) je potřeba řešit už při koupi PC. První na ráně je case. Při koupi dobré a velké máš dost problémů vyřešeno. Já osobně kupuji jen BigTowery, v dnešní době se inovovalo na FullTowery s odseklou původní horní částí a zdroj je neprakticky namačkán na spodku, kde supluje vysavač. Ty perforace (proděravění) bych ucpal, nebo aspoň většinu z nich (myslím především v zadní části case). Nabízí se černá izolační lepící páska. Jaká je teplota mimo case (v pokoji)?

Hmm, mám 13°C na procáku, asi je nejvyšší čas zavřít v serverovně okno, no možná obě. A také bych mohl snížit větrákový profil z 1 000 ot./m u všech (kromě SSD který reaguje na teplotní čidlo) na 500 ot./m u procesoru, zbytek nechám ...

KATEGORIE:​SYSTÉM​NET​DATA​EMULACE​HRY​VIDEO​AUDIO​GRAFIKA​TEXT‌​‌​ ‌​‌​APP‌‌‌‌​Brigády‌​Filmy‌​Firefox​​●‌​FormátHlavolam‌​●‌​Hra‌​●‌​Hry‌​​Ikony‌​Klipy‌​Knihy‌​●‌​KomixyKoš‌​Melodrama‌​NákupyOdkazy‌​OS‌​Plné hry‌​●‌​RubikSam CoupéSoftware‌​●‌​Šedá zónaTV‌​‌​TV‌​Úložiště‌​VideoNovinky‌​Zajímavosti‌​Znaky

Reklama
behavioralista
Level 4
Level 4

Příspěvekod behavioralista » 14 zář 2017 07:04

Tak jestli máš na procesoru 13 stupňů,tak to máš doma tak na nule nebo pod nulou.

donnyczech
Level 1
Level 1

Příspěvekod donnyczech » 14 zář 2017 08:08

Okno na Antarktidě? :-)

X
Tvůrce článků
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5

Příspěvekod X » 14 zář 2017 15:24

Jak jsem psal, mám v serverovně otevřené okna, takže je tam docela chladno + výkonné vzduchové chlazení + dobrou BigTower case se snadným průtokem vzduchu = takže moje teploty se drží jen pár °C nad teplotou vzduchu. V parném létě když jsem měl v serverovně opravdu vedro se moje teploty procesoru drželi do 35°C, jen jsem upravil ventilátorový profil na 1 000 ot./m na všech (mohu jít až na 3 000 ot./m). Jestli bude zase taková zima jako minule, tak budu muset do case snad pořídit topení, minule jsem měl na procáku i 8°C (i v plné zátěži procesoru při testech i7-6700K jsem neměl víc jak 41°C, v recenzích mají běžně s tímto procesorem 70°C) ...
KATEGORIE:​SYSTÉM​NET​DATA​EMULACE​HRY​VIDEO​AUDIO​GRAFIKA​TEXT‌​‌​ ‌​‌​APP‌‌‌‌​Brigády‌​Filmy‌​Firefox​​●‌​FormátHlavolam‌​●‌​Hra‌​●‌​Hry‌​​Ikony‌​Klipy‌​Knihy‌​●‌​KomixyKoš‌​Melodrama‌​NákupyOdkazy‌​OS‌​Plné hry‌​●‌​RubikSam CoupéSoftware‌​●‌​Šedá zónaTV‌​‌​TV‌​Úložiště‌​VideoNovinky‌​Zajímavosti‌​Znaky

KingGustavo
Level 3.5
Level 3.5

Příspěvekod KingGustavo » 14 zář 2017 20:58

X a máš na tom CPU delid nebo ne?
CPU:AMD Vishera FX-8350@4,7Ghz
GK:GIGABYTE HD 7850 WINDFORCE 2GB
MB:GIGABYTE GA-990FXA-D3 - AMD 990FX
RAM:Corsair Vengeance Black 16GB (2x8GB) DDR3 1866 CL9
PSU:Fortron AURUM 600W
HDD:WD Caviar Blue EX - 1TB SSD:KINGSTON HYPER X FURY 120GB
CASE:CoolerMaster Storm Scout (SGC-2000-KKN1-GP)

Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5

Příspěvekod Martab » 14 zář 2017 21:00

Xův PC prosím řešte v příslušném tématu, tím že má dost nestandardní podmínky je to zajímavý a účinný, ale povětšinou okrajový případ chlazení. Díky za pochopení.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

X
Tvůrce článků
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5

Příspěvekod X » 14 zář 2017 21:30

Dávám sem poslední příspěvek o svém PC, protože jsem tam dal i tip na ventilátory, můžete se inspirovat pro solidní výběr. Noctua je drahá, ale kvalitní a má 6 let záruku (kromě toho že dává ke každému ventilátoru krabičku a příslušenství na odhlučnění - to ale záleží na modelu). Případné dotazy k mému PC sem >>> viewtopic.php?f=40&t=175558&start=108 - vlákno nechávám otevřené, protože občas ještě něco do PC dokupuji a vylepšuji ...

KingGustavo: ne, nemám. Ale musíte vzít i v úvahu, že když napíšu 13°C na procesoru, tak se jedná o minimální teplotu, co jsem zahlédl na chvíli a díky měnící se frekvenci (skocích) se jistě jednalo i o minimální chvilkové zatížení, moje běžná teplota procesoru v tomto období je: 15 - 25°C - což si myslím je i tak pěkné.

Ještě to o nějaký ° spadne, protože mě nic nenutilo vyčistit prachové filtry (při tak dobrých teplotách), teprve se nyní po roce k tomu chystám, budu si nechávat zamontovávat Samsung SSD Pro 960 2 TB + pasiv (Aqua Computer kryoM.2 EVO PCIe 3.0 x4 adapter for M.2 NGFF PCIe SSD with passive heatsink >>> http://www.jscomputers.cz/produkt/Aqua_ ... =001078001 - nebo: Alphacool Eisblock HDX-2 PCIe 3.0 x4 adapter for M.2 NGFF PCIe SSD with passive cooler - Black >>> http://www.jscomputers.cz/produkt/Alpha ... =001078001 ) + teplotní čidlo + nějaký menší a asi tenčí Noctua ventilátor, jen tak pro jistotu, můj dosavadní Intel SSD 750 400 GB je také v pouzdře se žebrováním a občas se ventilátor zapne.

Počítám že mi teploty narostou, až dokoupím plnohodnotnou grafiku, mám políčeno na Nvidii GTX 2080, která se nakonec odložila z Vánoc doufám jen na jaro 2018. Rád bych na grafiku dal vlastní ventilátory, aby se také lépe chladila. Nový PC jsem si perfektně naplánoval a investice (něco kolem 4 500 Kč) do mohutného kvalitního vzduchového chlazení dělá s teplotami také své ... mám velmi výkonné Noctua IndustrialPPC 3000 PWM ventilátory nejen v case, ale i na chladiči procesoru Noctua NH-D15, původní jsem zatím šoupl do krabice.

Tady můžete porovnat s ostatními, co to zvládne přečerpat m3/h :lol: Ale pouštět je na plný výkon není moc dobrý nápad, hlavně v noci ... nejen že je pak slyším i za 10 cm zeď (jako bych měl case u sebe v pokoji, tedy se to zvládnout hlukově dá, ale nejsem na to zvyklý), ale jsou slyšet i přes patro dolů. Ale i na menší otáčky mají velmi solidní výkon.

Obrázek

• Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Airflow
    od Lukesso » 29 lis 2016 23:59 » v Vše ostatní (hw)
    6
    284
    od Lukesso
    04 pro 2016 14:04
  • Airflow
    od pdezert » 22 led 2017 11:38 » v Problémy s hardwarem
    7
    219
    od pdezert
    22 led 2017 12:31
  • Vylepšení PC
    od thomas147 » 05 pro 2016 20:02 » v Rady s výběrem hardwaru a sestavením PC
    5
    202
    od thomas147
    06 pro 2016 09:11
  • Vylepšení PC
    od iMichal » 14 led 2017 11:55 » v Rady s výběrem hardwaru a sestavením PC
    2
    153
    od iMichal
    14 led 2017 14:56
  • vylepšení pc
    od jurajicek » 12 kvě 2017 17:56 » v Rady s výběrem hardwaru a sestavením PC
    7
    332
    od jurajicek
    04 črc 2017 22:15

Zpět na “Rady s výběrem hardwaru a sestavením PC”