mITX

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

MartiusGray
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

mITX

Příspěvekod MartiusGray » 22 zář 2017 10:54

Poradíte mini itx základní desku? Našel jsem Gigabyte, Asrock, Biostar.... Zajímalo by mne, co by byla dobrá volba? Pro AM4,DDR4, mITX. Co doporučíte ze zkušeností? Na vše jsem slyšel kritiku, jen ten biostar (celkově jako značku) mi nedokázal nikdo ohodnotit. Jaký máte názor? Nebo doporučily byste mi něco jiného? Co jsem hledal zde tak docela omezený výběr na 2-3 desky. Díky za radu.

Reklama
Luking
Level 2
Level 2
Příspěvky: 230
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: mITX

Příspěvekod Luking » 22 zář 2017 10:57

Co takhle napsat, co od desky očekáváš, jaký máš rozpočet, co do ní chceš osadit.
Photoshop, AutoCAD, Excel - Kontingenční tabulky, WebDesign
Jestli potřebuješ poradit, neváhej napsat, když bude v mých silách ti pomoct? Rád pomůžu :evil:

MartiusGray
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: mITX

Příspěvekod MartiusGray » 22 zář 2017 11:31

Ryzen 3 1200, GTX 1050 Ti, 2 sloty na ramku stačí (2x 8 GB) ddr4. Cena do 3,5 k pokud stačí levnější, beru levnější, jak říkám, zde moc na výběr není. 1-2 USB. Jednou aspoň USB 3.... Budu to dávat do Bitfenix Prodigy.

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: mITX

Příspěvekod dom324 » 22 zář 2017 11:35

ITX desky pro Ryzen jsou celkem problém...

MartiusGray
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: mITX

Příspěvekod MartiusGray » 22 zář 2017 11:40

Já vím, už výše jsem mu psal pro podporu AM4, nevím jak mu pomůže, že jsem dopsal ryzen. Ale určitě něco půjde. Kdyby někdo měl otázky proč mITX. Máme málo prostoru pro tři počítače v bytě, do toho ještě stůl do L kde část zabírá právě ta část s policemi a do toho to je v místnosti zvané obývák. Takže potřebujeme sem narvat ještě gauč atp..... Jinak jak jsem psal....mITX jsen našel od gigabyte, asrock, biostar..... Ale všude samá kritika a na biostar nikde žádná recenze v češtině. ( Anglicky jsem se snažil, našel jsem jen pár lidí, že to tím osadilo ale nic víc)

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: mITX

Příspěvekod dom324 » 22 zář 2017 12:20

Biostar má někdy kvalitní desky, které zabíjí příšerným BIOSem, který se nedá používat a je plný chyb. Biostar je už dnes malý výrobce, a pokud existuje alternativa, tak bych se jeho deskám vyhnul.
Budeš taktovat?

MartiusGray
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: mITX

Příspěvekod MartiusGray » 22 zář 2017 13:24

Ano :)
Ale né nějak přehnaně, chci brát v potaz i jistou životnost. :)

Dodatečně přidáno po 2 minutách 10 vteřinách:
Jinak nabízí se co jsem jen našel Asrock a Gigabyte.... koukám na větší "překupníky" alza cz mironet tsbohemia atp

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: mITX

Příspěvekod dom324 » 22 zář 2017 13:37

Jasně, pro čip není nikdy dobré, když jede úplně na krev.
Asi bych šel radši s Asrockem. ATX B350 desky Gigabyte patří mezi ty nejhorší desky s B350 čipsetem, a myslím, že u mini ITX tomu nebude jinak. Napájecí kaskáda má stejný počet fází, ale Asrock podle mě používá lepší mosfety. Navíc Gigabyte má hnědé PCB, což je podle mě fuj.

MartiusGray
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: mITX

Příspěvekod MartiusGray » 22 zář 2017 14:04

Jasný, jinak jiná alternativa asi není. Tak díky

Dodatečně přidáno po 2 minutách 23 vteřinách:
Jinak ehm, mám možnost mít crucial ballistix elite 2x8 gb 2666 mhz za 3,3k myslíš, že to je potřeba až takový ramky? Zda to není zbytečně moc do mé sestavy

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: mITX

Příspěvekod dom324 » 22 zář 2017 14:23

Ryzen hodně benefituje z rychlých RAM, dá se získat 15-30% výkonu (záleží hodně na programu, ale takových 20% je ve většině programů reálných).
Taky záleží, co hodláš osadit. Pokud je to R7 1700, tak bych pod 3000MHz rozhodně nešel. To samé pro R5 1600. Ale u nižších modelů není benefit zas tak velký.

MartiusGray
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: mITX

Příspěvekod MartiusGray » 22 zář 2017 14:43

chci jen R3 O:) proto si říkám, zda je vzít nebo stačí levnější a slabší

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: mITX

Příspěvekod dom324 » 22 zář 2017 14:49

R3 1200?
Tak pro R3 by 2666MHz mělo být dostačující.
R3 je tak energeticky nenáročná, že ani lepší napájecí kaskádu od Asrock desky ani nevyužije, takže bych klidně vzal tu Gigabyte (co jsem se díval, tak je o pár set levnější).


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů