Výběr pracovního notebooku Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Mrazivec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výběr pracovního notebooku

Příspěvekod Mrazivec » 03 říj 2017 22:09

Zdravím všechny,

prosím o radu. Zaměstnavatel mne chce do práce trochu vybavit, ale bohužel nabízí pouze tři možnosti a z těch si prostě musím vybrat. Jsou to:
https://www.czc.cz/dell-latitude-14-548 ... 97/produkt
https://www.czc.cz/hp-probook-650-g2-ce ... 94/produkt
https://www.czc.cz/hp-elitebook-x360-10 ... 70/produkt

U toho Della můžu změnit displej na full HD, vyměnit disk za 256/512 SSD M2, přidat NVIDIA GeForce 930MX Discrete Graphics (ale to asi fakt ne), rozšířit RAM až na 16 GB a vyměnit CPU za 7th Generation Intel Core i7-7600U. Toť vše.

Moje požadavky jsou jednoduché - mobilita (každodenní nošení/"skladnost"/hmotnost), dostatečný prostor na data, svižný chod převážně v kancelářských aplikacích a plánovacím softu a maximálně občas video, solidní výdrž baterie, konektivita. Nevím, jestli je výhodou ten dotykový displej, ale stejně je u všech tuším W10, což bych ihned reinstaloval na W7, protože 10 nechci - nevidím důvod.

Děkuji moc za jakoukoli reakci

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Výběr pracovního notebooku

Příspěvekod petr22 » 03 říj 2017 22:25

Osobne bych vzal ten prvni Dell s SSD diskem a nechal tam Windows 10 (uz proto ze je to Dell a ne HP).

Bez dotykoveho displeje a bez dedikovane grafiky.

Instalovat Windows 7 nedoporucuju, krome toho ze je tam nepodporovany procesor tak Windows 7 na tom nikdy nebudou fungovat spolehlive - veskera podpora USB 3 a dalsich technologii je dodelana pouze pomoci ovladacu tretich stran, ktere zpusobuji problemy - modre smrti pri vlozeni notebooku do dokovaci stanice, pri vyndani z dokovaci stanice, nahodne prestavaji fungovat porty, aby fungovaly porty v dokovaci stanici je nutny restart, nahodne vypinani monitoru a podobne problemy - zpusobuji to ovladace, potvrzuji to memory dumpy. Ve Windows 10 zadny podobny problem neni.

Uživatelský avatar
Mrazivec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr pracovního notebooku

Příspěvekod Mrazivec » 03 říj 2017 22:49

Díky. Proč je lepší Dell než HP? Myslel jsem, že obě značky jsou v pohodě. To s procesorem mne nenapadlo kontrolovat, ale dokovačku k tomu zřejmě mít nebudu. Myslíš tedy, že W7 budou mít problémy i tak? Ty W10 mi prostě vadí tím automatickým sdílením všeho možného, předpokladem cloudů u většiny programů apod. Prostě trochu moc zvědavý systém na můj vkus.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Výběr pracovního notebooku

Příspěvekod petr22 » 03 říj 2017 22:52

Dokovaci stanice k notebooku je nutnost, nemusis neustale odpojovat klavesnici, monitory, mys a dalsi periferie kdyz chces notebook odnest - jen ho vycvaknes a jdes. Samotny notebook mas zaklapnuty nekde pod stolem na skrince nebo na suplatech.

HP - vetsina tech problemu se resi neustaleou aktualzaci BIOSu pocitace, EliteBooky maji napriklad takovou hloupou chybu ze nekdy bezi ventilator na 100% dokud neni aktualizovan BIOS (?).

W10 jde osekat o spionazni cast, jsou na to ruzne aplikace. Me osobne uz nebavi, kdyz USB 3.0 ovladac od Intelu sestreli Windows kdyz se notebook zacnvakne do dokiny - ne vzdycky, ale az moc casto.

Voky0077
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr pracovního notebooku

Příspěvekod Voky0077 » 03 říj 2017 23:12

Ze zvědavosti jsem na ty ntb kouknul, a podle popisu ten Dell nemá ani dokovací konektor, ale pokud si s ní ani nepočítal, tak bych ho také bral. ProBook od HP naopak konektor má..a jak píše petr výše, dokina je super věc :) Ale s HP nemám zkušenosti

Uživatelský avatar
Mrazivec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr pracovního notebooku

Příspěvekod Mrazivec » 03 říj 2017 23:19

petr22 píše:Dokovaci stanice k notebooku je nutnost, nemusis neustale odpojovat klavesnici, monitory, mys a dalsi periferie kdyz chces notebook odnest - jen ho vycvaknes a jdes. Samotny notebook mas zaklapnuty nekde pod stolem na skrince nebo na suplatech.

HP - vetsina tech problemu se resi neustaleou aktualzaci BIOSu pocitace, EliteBooky maji napriklad takovou hloupou chybu ze nekdy bezi ventilator na 100% dokud neni aktualizovan BIOS (?).

W10 jde osekat o spionazni cast, jsou na to ruzne aplikace. Me osobne uz nebavi, kdyz USB 3.0 ovladac od Intelu sestreli Windows kdyz se notebook zacnvakne do dokiny - ne vzdycky, ale az moc casto.


Dobrá, dokovačku si případně můžu zkusit vydupat. Nikdy jsem ji neměl, vždycky jsem kabeloval jak barevnej. Della mám teď (Vostro) a jsem s ním spokojen, jen je to hrozná cihla těžká, ale HP jsem považoval za slušný, tak mne to trochu překvapilo. Právě díky rozměrům a váze mne zaujal ten Elitebook, ale poradit si určitě nechám.
Systém ještě promyslím, protože ty ovladače jsem za problém nepovažoval, ale modrou smrt nemám rád a nerad řeším problémy s jakýmikoli pády systému nebo jakoukoli nefunkčností. Na to nemám čas.

Dodatečně přidáno po 2 minutách 24 vteřinách:
Voky0077 píše:Ze zvědavosti jsem na ty ntb kouknul, a podle popisu ten Dell nemá ani dokovací konektor, ale pokud si s ní ani nepočítal, tak bych ho také bral. ProBook od HP naopak konektor má..a jak píše petr výše, dokina je super věc :) Ale s HP nemám zkušenosti


Nepočítal, ale ten Probook je zase 15" a to už se mi moc nechce. Dlouhodobě se s jednou tahám a už mne to neba. Je sice samozřejmě lehčí než Vostro, ale stejně.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Výběr pracovního notebooku

Příspěvekod petr22 » 03 říj 2017 23:22

Tak muzes to vyzkouset a ty 10 tam vzdycky vratit, licence je zapsana v BIOSu, staci nainstalovat.

Na dokovaci stanici si rychle zvyknes a budes chtit jednu v praci a jednu doma.

Pokud se nepletu, tak k Probooku dokovaci stanice asi neni a ten convertible bude mit dokovaci stanici co se pripojuje na USB 3 a ma vlastni trafo, takze jedno trafo napaji notas a druhe dokovacku (!!!!).

Uživatelský avatar
Mrazivec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr pracovního notebooku

Příspěvekod Mrazivec » 03 říj 2017 23:32

petr22 píše:Tak muzes to vyzkouset a ty 10 tam vzdycky vratit, licence je zapsana v BIOSu, staci nainstalovat.

Na dokovaci stanici si rychle zvyknes a budes chtit jednu v praci a jednu doma.

Pokud se nepletu, tak k Probooku dokovaci stanice asi neni a ten convertible bude mit dokovaci stanici co se pripojuje na USB 3 a ma vlastni trafo, takze jedno trafo napaji notas a druhe dokovacku (!!!!).


No, zatím mám všude 7 a spokojenost. Takže jak říkáš - můžu vyzkoušet a uvidím.

Dokovačky vidím u kolegů, jsou samozřejmě spokojeni, čili pokud jsi v práci/doma, tak asi jednoznačná volba. Jenže mě je "všude plno" a nemám stabilní místo. Takže skoro spíš vede ta mobilita.

A proti tomu Elitebooku máš něco zásadního? I když na toho Della jsem četl velmi pozitivní recenzi v nějakém testu a o tolik větší není, to je fakt.

Uživatelský avatar
bl00dYstump
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr pracovního notebooku

Příspěvekod bl00dYstump » 04 říj 2017 08:18

Já mam obdobu toho Elitebooku od HP k tomu nějakou obyčejnou dokovačku od i-Tecu. Přes ní mám napojený monitor, periferie apod. a vše funguje správně. Když odcházím, tak odpojuji dva kabely, takže spokojenost.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Výběr pracovního notebooku

Příspěvekod petr22 » 04 říj 2017 08:28

To pak ale neni dokovacka, ale USB port replikator. Kdyz vyndavam notebook z dokovacky, tak nesmim odpojovat nic, protoze pak to cele postrada smysl.

Vsechny tyhle ultraplacate bazmeky maji udelane stejne spatne, protoze notebook nejde do dokovaci stanice zacvaknout, musi se propojovat kabely.

Obycejna dokovacka pochopitelne postrada vsechny funkce, ktere poskytuji ovladace od vyrobce a chova se jako obycejne USB 3 nebo TB zarizeni.

Uživatelský avatar
SALi
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: září 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr pracovního notebooku

Příspěvekod SALi » 04 říj 2017 08:30

Do hp bych nešel, ale dell doporučuju vynikající stroje na práci.
AMD A8-4500M 1.90 GHz, 4GB ram, AMD Radeon 7640G 7600M HDD 298 HDD Acer laptop

Uživatelský avatar
Mrazivec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr pracovního notebooku

Příspěvekod Mrazivec » 04 říj 2017 10:20

petr22 píše:To pak ale neni dokovacka, ale USB port replikator. Kdyz vyndavam notebook z dokovacky, tak nesmim odpojovat nic, protoze pak to cele postrada smysl.

Vsechny tyhle ultraplacate bazmeky maji udelane stejne spatne, protoze notebook nejde do dokovaci stanice zacvaknout, musi se propojovat kabely.

Obycejna dokovacka pochopitelne postrada vsechny funkce, ktere poskytuji ovladace od vyrobce a chova se jako obycejne USB 3 nebo TB zarizeni.


To chápu, ale čistě teoreticky ty výhody dokovačky asi opravdu nevyužiju vzhledem k tomu, že chvíli neposedím.. Možná je ten replikátor portů pro mne "přenosnější" (přínosnější). Ale koukám, že jsi tu placku úplně nezavrhl, tak se asi zkusím zastavit někde na prodejně, jestli by tam neměli oba (nebo aspoň typově), abych si je vyzkoušel včetně klávesnice apod., s čím by se mi mohlo líp pracovat.

Čili asi rozhodování Dell vs. Elitebook.

A kdyby Dell, tak kromě SSD asi i RAM (16, nebo stačí 2x4), full HD, ale co ten i7-7600U?

P. S. Jo a co ten dotyk v případě HP? Má smysl pro práci?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Upgrade herně-pracovního PC [60k]
    od Eldan » 28 čer 2023 17:57 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1062
    od Eldan Zobrazit poslední příspěvek
    05 črc 2023 23:04
  • Výběr notebooku do +-45K
    od Rádis » dnes, 10:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    54
    od Rádis Zobrazit poslední příspěvek
    dnes, 10:19
  • Výběr notebooku
    od Dusan96 » 29 srp 2023 14:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    927
    od Dusan96 Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 14:14
  • Výběr notebooku do 30K
    od Denis1 » 08 bře 2024 15:58 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    688
    od Denis1 Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 20:24
  • Výber PC/notebooku
    od mango35712 » 31 říj 2023 09:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1237
    od mango35712 Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 06:58

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů