Lehký notebook ( ultrabook) na vysokou

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Lehký notebook ( ultrabook) na vysokou

Příspěvekod Zakk » 05 říj 2017 17:26

Ahoj.
Nikdy jsem neměl potřebu vlastnit notebook a zajímal jsme se jen o desktop, teď jsem ale nastoupil na vejšku a je načase si nějaký pořídit.
Moje požadavky jsou:
Chci ho na každodenní nošení takže velikost displaye by byla myslím ideální tak 13-14" ?
Priorita číslo jedna je co nejnižší váha.
Dobré zpracování (ideálně hliníková konstrukce).
Co nejlepší výdrž baterie.
Procesor by mi mohl stačit i5, ideální by byla i7.
Ram minimálně 8GB.
Minimálně 256GB SSD u stroje, kde to nejde vyměnit, a pokud by disk šel vyměnit tak je mi to fuk protože bych si tam stejně koupil samostatně nějaké velké SSD.
Důležitá je pro mě i kvalita displaye.
Taky bych chtěl aby zvuk nestál uplně za prd.

Líbil by se mi i dotykový display(+ možnost přetočení a používání jako tablet) a slušnější grafika abych si na něm mohl i něco zahrát, ale to už bych toho chtěl možná moc, takže to bych bral spíš jako "bonus" a uplně na tom netrvám. Hlavně aby mi notebook dobře posloužil na studijní účely, tzn. i programování Java atd.. ( budu studovat informatiku) a nemám moc představu, jak až výkonný stroj na to potřebuju.

Spolužáci, kteří se věnují informatice už delší dobu si všichni pořídili Macbooky Pro https://www.iwant.cz/Apple-MacBook-Pro- ... 17--p18092.
Vypadají hodně pěkně a něco takhle "malýho, pěknýho, lehkýho a kvalitního" bych přesně chtěl. Ta cena už je ale opravdu dost vysoká hlavně, když bych si chtěl ještě připlatit za větší SSD (256) a nemám možnost disk vyměnit za vlastní ještě větší. A taky bych měl obavy z operačního systému, že nebude kompatibilní s nějakými aplikacemi, co budu potřebovat atd.. a ani se mi moc nechce učit s novým systémem, i když bude určitě intuitivní a jednoduchý, tak sem prostě zvyklý na "wokna" a vyhovují mi.

Takže se nabízí https://www.alza.cz/microsoft-surface-l ... 003644&o=2 je to taková hodně povedená kopie Macu s windows a jako bonus má kvalitní dotykový display, problém je, že i cena je stejně přemrštěná jak u toho Macu :D a opět nejde vyměnit SSD. Taky má "jen" i5, což by údajně u pc s windows nemuselo na všechno stačit a za takovou cenu už by tam slušela i7.

Takže je těžké říct, jaký mám cenový limit, protože bych byl MOŽNÁ ochotný dát okolo těch 40k za ten Macbook či Surface, ale zase nechci zbytečně vyhazovat peníze, když by pro moje účely mohlo třeba posloužit něco ve stylu https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-710s ... dq=4399616
??

Co byste mi doporučili ? :)

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Kancelářský lehký notebook do 25k
    od bradto » 29 zář 2023 19:55 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    1981
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    30 zář 2023 22:32
  • Notebook do 20 000 Kč
    od Be-Happy » 11 dub 2023 09:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1381
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    24 dub 2023 12:25
  • Notebook za 15-20k
    od Kuba5 » 15 dub 2023 15:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    743
    od Kuba5 Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2023 15:43
  • Notebook 2v1
    od lokhy » 25 kvě 2023 19:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    561
    od lokhy Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 19:40
  • Notebook do 10.000
    od klimA. » 31 črc 2023 14:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1313
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 15:32

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů