Proč si (ne)koupit Macbook ?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
HappyMental
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1414
Registrován: září 11
Bydliště: Nýdnol, Bulharsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod HappyMental » 15 říj 2017 13:10

SALi: Počítače nejsou jen o hrách. Macbook na hry není. A to MSI taky není herním výkonem žádné terno. Stolní PC ve stejné ceně by byl výkonem úplně jinde. To už ale zacházím moc do offtopicu.

K tématu: Já bych raději do školy vzal třeba kvalitní repas za zlomkovou cenu. Zpracováním je skvělý, výkonem dostačující a hry si na něm taky moc nezahraješ :D, design samozřejmě horší. Pokud ale máš dost peněz a chceš stylový notebook, který prostě funguje a nemusíš se o něj moc starat, tak proč ne.
I use Arch BTW

Reklama
Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod Michael850 » 15 říj 2017 13:19

Vždyť je to jen troll nebo dítě. Snad se tak tupým jenom dělá, jinak to už není taková sranda, ale spíš k pláči, když furt nedokáže pochopit jednoduchý fakt, který už mu tady leckdo nesčetněkrát vysvětloval, že svět není jenom o hrách a o GB, frekvenci nebo počtu jader apod. a on to furt nechápe (nebo se spíš jen dělá hloupým, že to nechápe). Je tu jen za účelem rozpoutání flamu, nic víc nic míň.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod petr22 » 15 říj 2017 13:29

On nejspis porad nechape, ze nejaky procesor s nizsi frekvenci muze byt treba 5x vykonnejsi nez jiny procesor s vyssi frekvenci :-) Jsou podstatne dulezitejsi veci nez nejvic GB a nejvic GHz, jenze kdyz nekdo porad vidi jen nejvic GHz a GB za nejnizsi cenu tak je to marne, ten si proste koupi nejaky Acer a par mesicu po skonceni zaruky ho bude vyhazovat.

Predpokladam, ze toto tazatel uz zna:
http://www.macbookarna.cz/

Uživatelský avatar
SALi
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: září 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod SALi » 15 říj 2017 13:30

Na co macbook za 45 ,- když na to šetřil bůh ví jak dlouho sedí na to od rána v práci aby si konečně po 5 letech koupil macbook za 45 ,- ? Jak řikam todle si kupujou jenom celebrity jirka kral, fatty pillow co chtějí machrovat a navíc tendle macbook je hodně slabej s 2x 256 GB HDD xdd toho moc neuložíš teda zaplníš tak čtvrtku plochy https://www.iwant.cz/CTO-Apple-MacBook- ... 17--p24489 todle by mělo smysl .
AMD A8-4500M 1.90 GHz, 4GB ram, AMD Radeon 7640G 7600M HDD 298 HDD Acer laptop

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod Zakk » 15 říj 2017 13:35

Karrex: Mohl by si napsat, co konkrétně tě na systému štvalo ?

Ještě jsem zapoměl napsat, že mám iphone, takže dobrý propojení těhle dvou zařízení by taky mohl být důvod pro koupi macbooku.

Mohl by mi ještě někdo napsat prognózu, za jak dlouho opravdu bude USB c standart ? Vím, že nikdo nemá křišťálovou kouli :D ale nějakej odhad ?

Ještě se nikdo nevyjádřil k tomu z čeho mám největší obavu.. a to jak se dá úspěšně provozovat oba systémy zároveň.. má s tím někdo zkušenost ? Věřil bych tomu, že si na Mac časem zvyknu, ale když do toho budu současně provozovat stolní pc s windows nebude to pro mě schýza ? Sou tam jiné klávesové zkratky a celkově filozofie obou systémů je jiná. A opravdu nechci přejít kompletně k Apple.. stolní PC s windows neplánuju "nikdy" přestat používat.

Co se týče toho, že je předražený tak drobet asi jo.. ale s aktuální studenskou slevou to není taková hrůza a zase je to počítač u kterého mám "jistotu", že mi vydrží a bude mít i po čase nějakou hodnotu.

Ten gaming PC od MSI je uplně z cesty, potřebuju ultrabook do školy, který bude lehký s dlouhou výdrží atd.. ne herní dělo.

Uživatelský avatar
SALi
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: září 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod SALi » 15 říj 2017 13:43

Ty si asi nebudeš moc chytrej nebo jestli máš tolik peněz tak proč ne já bejt na tvym místě a živit se prací tak bych si to rozhodně nekoupil.
AMD A8-4500M 1.90 GHz, 4GB ram, AMD Radeon 7640G 7600M HDD 298 HDD Acer laptop

D4nn13l
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: září 15
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod D4nn13l » 15 říj 2017 13:46

Posuzování výkonu na základě modelu hardwaru, které vychází z osobních zkušeností s tímto hardwarem pod windows je víc než hloupé. Subjetkivní výkon totožného hardwaru pod oběma systémy prostě odlišný, už jen pro to, že OSX je pro daný hw vytvářený a dokáže jej efektivněji využít. Vzhledem k předchozím příspěvkům to vnímám jen jako čistou zaujatost a ignoraci dotazu.
Sám používám oba operační systémy a každý má své výhody. Po pracovní stránce volím rozhodně apple, stroje s windows využívám z 90% jako herní, na práci pouze není-li zbytí.
Pro představu každé tři roky měním macbook a údržba(čas věnovaný péči o systém) je za tři roky stejná jako u windows stroje za 3 měsíce. Aktuálně tedy provozuji herní windows konzole v podpisu, stařičký imac 27” 2011, který výkonem stále stačí na střih videa a nový macbook pro 15”, který opravdu postrádá jakýkoliv jiný port než usb-c. Redukce velikosti většího zapalovače mi řeší 2x usb, 2x usb-c, sdcard a hdmi, kdybych se zbláznil a chtěl omylem sledovat něco jiného než retinu. :-D
OSX je příjemně intuitivní a práce se soubory i provázanost s dalším hardwarem je šíleně pohodlná. Po zvyku na kostrbaté rozhraní windows se možná hůře zvyká, ale při pochopení systému osx se v něm pracuje mnohem efektivněji. Fakt, že každá další distribuce windows se uživatelskou adresářovou strukturou i katalogizací snaží osx stále víc přiblížit jen napovídá, že osx nebude tak špatný.
Pro mě byl kdysi prěchod také trochu krkolomý a to hlavně proto, že jsem systém dostatečně nechápal a snažil se do něj implementovat zvyky z windows. To vedlo i k dotazovaným paralles, které pod systémem fungují velmi dobře. Dnes trpím opačným problémem, potřeboval bych naopak “parallels” pod windows, abych mohl využívat software vyvíjený pouze pod OSX, protože mi více vyhovuje.
Na každý pád si doporučuji systém někde pořádně vyzkoušet a osahat. Pro další hate komenty upozorňuji, že nejsem milovník apple, ani fanda značky. Jsem ale milovník pohodlí a vážím si svého času.

Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod iDkcz » 15 říj 2017 13:47

OT: Sali bud dobrej už. Nikdo tu neřeší cenu, ale ty se s ni ohanis v každém příspěvku - když na to nemáš, necpu to jiným. Ty na to vydelavas 5 let, pro někoho je 45k jen cast vejplaty. Ano je. Zatím jsem od Tebe neslyšel nic o plynulosti systému, kvalitě displeje a využití. Děláš v PS ? Skladas hudbu ? Hraješ cs:Go a mrskate s kamaradama suliny nad skinama ? Pokud nemáš nic k tématu krom breku s cenou a nějaký číslička, co sis naprosto kouzelně vygoogloval, nerad ! Taky se Ti nikdo neobouva do super podpisu aka AMD+AMD v ntb.

SALi píše:Ty si asi nebudeš moc chytrej nebo jestli máš tolik peněz tak proč ne já bejt na tvym místě a živit se prací tak bych si to rozhodně nekoupil.


V dnešní době není problem dělat za 30+ a dalších 20-30 si vydělat doma tím, ze občas jednou za par hodin kliknes dvě tlačítka. Zrovna včera jsem byl u kamaráda mladšího, je mu 21let, děla 3D merice s laserem v práci na autojeraby, doma si pořídil 2x 3D tiskárnu a měsíčně mu to hodí čistá ruka oboje 60+- s tim, ze má na svou firmu hodne věci psaných. Chce to víc myslet a dělat. Peníze,.. peníze peníze peníze nejsou zabrána v rozhodování na macbookem,.
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod Michael850 » 15 říj 2017 14:01

SALi píše:s 2x 256 GB HDD xdd

No, až na to, že tam je 256 GB SSD, že xdd..........
Asi neznáš smysl SSD a asi ti ho nemá cenu ani vysvětlovat, co?
Už tu prosím přestáň plácat h***a a rači běž dělat něco užitečnějšího a co umíš dobře.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod petr22 » 15 říj 2017 14:04

Presne tak, kdo umi vydelat penize, nema zadny problem si koupit neco za par desitek tisic jen proto aby mu to udelalo radost.

Samozrejmne ze ten kdo penize vydelat neumi (tzn v naproste vetsine pripadu je pouze linej neco zkousit) bude jen zavidet a komentovat to na diskuzich - nejcasteji tak, ze bude neustale tvrdit ze je dana vec uplne na nic, aniz by ji nekdy videl nebo dokazal logicky vysvetlit proc je na nic.

Macbooky a jine podobne zbozi neni urceno te druhe skupine.

"Už tu prosím přestáň plácat h***a a rači běž dělat něco užitečnějšího a co umíš dobře."

Na toto pozor, nekdo umi treba dobre trollit.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod Michael850 » 15 říj 2017 14:07

Je pravdou, že ten kdo se živí rukama za mzdu většinou toho moc nevydělá, a tak by na takový ntb mohl opravdu vydělávat i 5 let, ale ten kdo se živí hlavou, tak na něj vydělá třeba hned s další výplatou :-). A je docela zcestné mu doporučovat herní dělo, když to na hry vůbec nepotřebuje, ale to bys musel mít PC i na něco jiného než jen na hraní her, abys pochopil smysl Macbooku...

Dodatečně přidáno po 4 minutách 46 vteřinách:
petr22 píše:"Už tu prosím přestáň plácat h***a a rači běž dělat něco užitečnějšího a co umíš dobře."

Na toto pozor, nekdo umi treba dobre trollit.
To chápu, právě proto jsem k tomu použil ještě slovo "užitečnějšího", předpoklám totiž, že trolling ještě nikomu moc nepomohl, takže nemůže být příliš užitečný :P.
Naposledy upravil(a) Michael850 dne 15 říj 2017 14:13, celkem upraveno 1 x.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod petr22 » 15 říj 2017 14:12

Jak kdo, znamy vede partu dlazdicu, makaji od rana do vecera pres leto a maji kazdy neco pres 80 tisic Kc mesicne. Placeni jsou od metru vydlazdene plochy (prace v lete od 5 od rana do 22 do vecera, makacka silena). To same sikovni remeslnici, prace maji na x let dopredu.

Kdy chce nekdo koupit MacBook, tak to urcite NEBUDE na hry, to je jasne na prvni pohled. Dokonce naprosta vetsina lidi, co maji notebook, ho nema na hry.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový MacBook
    od Downylol » 17 lis 2023 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    1013
    od Downylol Zobrazit poslední příspěvek
    17 lis 2023 22:48
  • MacBook cas a datum
    od ShadowWord:Pain » 01 říj 2023 19:47 » v Vše ostatní (hw)
    3
    2219
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    01 říj 2023 20:16
  • Proč je na WIN 7 Firefox ESR?
    od atari » 18 črc 2023 11:09 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1893
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    18 črc 2023 13:06
  • macbook air 1466 2017 nelze reinsatlovat system "zotavovací server nelze kontaktovat"
    od drobino » 28 srp 2023 19:36 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    2
    5065
    od drobino Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 21:31
  • Proč už se do sluchátek nedává NFC?
    od Grander » 21 čer 2023 14:57 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1937
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    23 čer 2023 12:43

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů