Rada s výběrem herního notebooku

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Rektnekton
Level 1
Level 1
Příspěvky: 64
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Rada s výběrem herního notebooku

Příspěvekod Rektnekton » 15 říj 2017 10:10

Ahoj, poprosil bych o radu s výběrem herního notebooku, cena by se pohybovala kolem 30-35k, peníze ještě nemám, ale šetřím, takže by to mohlo být i o chlup víc. Co koukám na CZC.cz, nebo Alza.cz, tak jsou tam dost hezké možnosti, ale moc se v tom nevyznám, proto se obracím na vás. Hraju momentálně nenáročné hry, ale notebook chci už na dost dlouho, tak aby to rozjelo i hry, které budou (např. Hraju CS:GO a kdyby vyšlo zase něco nového, aby to utáhlo) , NECHCI HRÁT TY NEJNÁROČNĚJŠÍ HRY, takže jestli kdyby tam byla i7, +- 4-6GB grafika a 16GB RAM, byl bych spokojený, ale já umím číst jen čísla, takže se v tom prd vyznám... Chtěl bych asi notebook jediné od MSI, dost si ujíždím na jejich vzhledu a když notebook chci už "nafurt" tak aby se mi líbil i vzhledově, ale klidně, kdyby bylo něco lepšího a levnějšího, dal bych i na jinou značku, ale upřednostňuji MSI, prosím. Mám teď v PC SSD disk a jsem s tou rychlostí neskutečně spokojený oproti jen HDD, rád bych měl nějaký SSD i tady v notebooku. Win 8 nebo 10, to je jedno a na hlučnosti nezáleží. Předem děkuji za rady a pokud by tu něco chybělo, tak mi prosím dejte vědět, děkuji

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53614
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rada s výběrem herního notebooku

Příspěvekod petr22 » 15 říj 2017 10:16

Definuj nafurt, ona totiz zivotnost hernich notebooku, MSI obzvlast, neni zrovna vysoka. Nektere odchazeji uz v prvnim roce po skonceni zaruky - vzdy na stejnou zavadou, usmazeni graficke karty.

Musi to byt skutecne notebook ? Vykon ve hrach to bude mit asi jako stolni pocitac ktery stoji polovinu. opravitelnost je narozdil od stolniho pocitace nulova.

U Dellu je aspon zaruka jakes takes trochu slusnejsi konstrukce:
https://www.alza.cz/dell-inspiron-15-7567?dq=4672124

dexcz
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Rada s výběrem herního notebooku

Příspěvekod dexcz » 15 říj 2017 10:18

https://www.czc.cz/asus-gl553ve-fy036t- ... 0wodhHEEfg
https://www.czc.cz/msi-gp72m-7rex-801cz ... 40/produkt

Potřebuješ nutně notebook? Za 35 tisíc už seženeš deskop s gtx 1060 (6gb) + nějaký levný noťas kolem 10 tis. Kč

Rektnekton
Level 1
Level 1
Příspěvky: 64
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rada s výběrem herního notebooku

Příspěvekod Rektnekton » 15 říj 2017 10:22

No mám teď PC sice jen za 20k ale chtěl jsem ho vyměnit za notebook, protože by byl notebook pro mě praktičtější, ale jak tak od vás čtu, tak je to asi blbost a asi si nechám PC a nebudu vymyslet blbosti...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53614
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rada s výběrem herního notebooku

Příspěvekod petr22 » 15 říj 2017 10:26

Jake mas PC ted ?

Ono by se mohlo stat ze zrovna to CS:GO by na tom notebooku jelo hur nez na PC co mas ted.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Rada s výběrem herního notebooku

Příspěvekod X » 15 říj 2017 12:38

Notebook je na cesty a při cestování snad vydržíš nehrát nebo se spokojíš s méně náročnými hrami. Kupovat notebook na doma je blbost. Dražší, takže při stejné ceně (s PC) bude méně výkonný, bude se více hřát a díky pohybu a teplu dříve odejde.

Rektnekton
Level 1
Level 1
Příspěvky: 64
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rada s výběrem herního notebooku

Příspěvekod Rektnekton » 15 říj 2017 13:41

Momentálně mám tento PC https://www.repasy.eu/herni-dell-optipl ... -4515.html, žádná sláva, ale ty moje hry co hraju to rozjede ale bojím se, že když vyjde novější, že už by to nemusel pobrat, proto bych chtěl notebook, ale už našlapaný, jezdím kamionem do světa, takže bych ho brával s sebou, ale je to asi zbytečný, když od vás slyším, že ty notebooky dlouho nevydrží

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Rada s výběrem herního notebooku

Příspěvekod X » 15 říj 2017 13:51

Tak v tvém případě má notebook smysl, pokud ho ale někdo neukradne.

lubo007
Level 3
Level 3
Příspěvky: 510
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rada s výběrem herního notebooku

Příspěvekod lubo007 » 15 říj 2017 16:47

ked ho budes vytazovat na maximum tak nevydrzi, ale pri beznom pouzivani nie je problem aj 5-7 rokov...ja mam moj asus uz skoro 7 rokov...nie je to ziadne delo- i3 380+gt 415m, 4GB ram, ale nejake nenarocne hry som si v zahral (LoL, euro truck simulator, WoW) samozrejme na najnizsich detailoch

zalezi od stastia...odist HDD, alebo grafika moze na hociakom notebooku....stolny pc by bol lepsi, ale ked si v kamione tak tam jedine ten ntb....

co sa tyka grafik tak su tu asi len 1050 Ti alebo 1060

cize https://www.alza.sk/lenovo-legion-y520- ... 850009.htm
alebo https://www.alza.sk/lenovo-legion-y520- ... 039681.htm
gt 1060 je samozrejme vykonnejsia, a je to rovnaky chip ako v desktop verzii, ale stoji az takmer 40k

Rektnekton
Level 1
Level 1
Příspěvky: 64
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rada s výběrem herního notebooku

Příspěvekod Rektnekton » 17 říj 2017 13:57

Dost se mi líbí to Lenovo s tou nVidiou 1050, myslím, že na ty moje hry by to zvládalo i do budoucna. Teď se chci zeptat... Hraval bych na tom Euro Truck Simulátor 2 na ultra detaily a hodně i LoLko +-6hod denně, je to přesně to, co se tu píše? "vytěžovat na maximum" nebo ne? Jde mi o to, aby mi ten notebook vydržel aspoň těch 5-7roků


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: sasshrek a 37 hostů