Notas

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

riper
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: listopad 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Notas

Příspěvekod riper » 05 lis 2017 21:42

Zdravím mám dva kandidáty Notebooku. Nechci od něj hraní (na to mám stolák) ale bude předurčen na filmy, jelikož budu na půl roku pryč, tak abych se zabavil.

https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-e55 ... 648460.htm
https://www.alza.cz/lenovo-v310-15isk?dq=4534950

Jde mi o to aby zvládl plný Bluray filmy. Ta v310 se mi jednak víc líbí a samozřejmě je i levnější, ale nevím jestli integrovaný Intel HD graphics 520 na ty filmy ve vysokém rozlišení bude stačit. jestli jo, tak nemám co řešit a beru ho. Jestli ne, tak zda by ten thinkpad byl ok :) a prosím neřeště, že jedou na Win7. Je to záměr.
Díkec

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notas

Příspěvekod petr22 » 05 lis 2017 21:46

Z hlediska zivotnosti ber urcite ten co ma jen Intel grafiku.

Co se tyce filmu:
Intel HD grafika ti prehraje vse, na co bud staci procesorovy vykon nebo dokaze hardwarove akcelerovat - tzn by to melo bez problemu prehrat i video s 10 bit H265 videostopou.

Nicmene, na cokoliv nestandardniho nebo nepodporovaneho uz ten vykon procesoru nestaci, nestaci ani na 4K H264 pokud nefunguje hw akcelerace.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2446
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Notas

Příspěvekod Zivan » 05 lis 2017 22:41

Pulroku kde? Co kdyz ten notebook 14 dni po prijezdu chcipne? Pockas si s reklamaci pulroku na navrat? :)
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

riper
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: listopad 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notas

Příspěvekod riper » 05 lis 2017 22:46

Ok díkec, to jsem chtěl slyšet :) 4K na tom ani nebudu přehrávat :D to bych to musel píchnout na TV aby to mělo smysl a tu mám na stolním :) Mě šlo hlavně o to aby když tam pustím .MKV nebo H256, tak aby se to nehryzalo :D jako třeba v přítelčiným eeebooku :D

Dodatečně přidáno po 44 vteřinách:
No co mi zbyde :D zaměstnavatel mě nepustí domů kvůli reklamaci :D

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notas

Příspěvekod petr22 » 06 lis 2017 07:58

Na to aby se nehryzalo H265 potrebujes hw podporu 10 bit H265 - coz maji prave procesory 6xxx od Intelu a vyssi.

Pokud nebudes nekde v Antarktide tak by melo jit reklamovat kdekoliv na svete (1rok mezinarodni zaruka).

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2446
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Notas

Příspěvekod Zivan » 06 lis 2017 11:36

I Ideapady maji mezinarodni zaruku? Ale myslel jsem to spis tak, ze nekterym majitelum ten jeden centralni servis v Evrope pro Ideapady zamital reklamace kvuli poskozenym plombam pri vytazeni HDD z notebooku i kdyz to u nas nema oporu v zakone. U nas to clovek hodi na hlavu prodejce a at se stara, kdyz to prekroci 30 dni, tak penize zpet. Ale uplne jinak to muze byt nekde v Asii, navic jako cizinec resit to, ze je notebook v reklamaci uz druhy mesic a blizi se navrat domu... Proti tomu je servis Thinkpadu jinde.

Jeste je moznost vzit nejaky notebook s Win10 a na aukru/eBay koupit levne licenci na Win7. Netusim, jak je to aktualne s nepodporou novejsich procesoru a Win7.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

riper
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: listopad 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notas

Příspěvekod riper » 06 lis 2017 16:25

No tak reklamaci neřeším. už jsem vyhodil notas za 40k páč se totálně upekl 2 týdny po záruce a oprava se nevyplatila :D takže když odejde i tenhle, tak by to byl hold můj notebookovej osud :D jinak jsem třeba koukal i na notasy bez OS, ale kolikrát jsem právě narazil na podporu win7 a přeinstalovávat se mi to taky nechce, páč s tím jsem už měl taky nedobré zkušenosti :D Prostě vemu ten s integrovanou GK. To co od něj chci zvládne a jestli odejde, tak se na něm pěkně vyřádím na střelnici a s notebookama končím :D


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů