Špuntové sliuchátka

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

volvo1971
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 790
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Špuntové sliuchátka

Příspěvekod volvo1971 » 17 lis 2017 11:50

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli by jste mi doporučily nějaké špuntové sluchátka do MOBILU.
Přítelkyně má mobil Huawei P8 lite, přála by si nějaké kvalitnější špuntové sluchátka na poslech hudby můžete mi nějaké doporučit , které budou dobré i na huawei P8 lite? Cena, max 1200 kč. Děkuji moc

Reklama
Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3206
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špuntové sliuchátka

Příspěvekod atari » 17 lis 2017 12:42

Poslouchat hudbu ze špuntových sluchátek považuji za nevhodnou činnost. Kvalitu nelze dosáhnout (je to technicky nemožné), a poškozuje to sluch. Takže já kupuji drátová sluchátka špuntová kolem 2 stovek. Ostatní drahá špuntová sluchátka je tahání peněz od výrobců. Na té membráně o průměru 3mm se nic moc vymýšlet nedá.

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špuntové sliuchátka

Příspěvekod drobino » 17 lis 2017 17:05

Tak nejak souhlasim s ATARI pokud chce pouze spunty neinvestoval bych do nich 1200. Rozdil tam bude ale ne velky. Ja si kupuju spunty na ali a hraji slusne ted mam xiami piston a jsem s nimi spokojeny. Pred tim jsem mel kopie dr.dre beats a ty hrali suprove. Oboje cena kolem 150kc.

Sluch poskozuji i klasicke skorepiny o spuntech je to spis fama pokud to clovek neprehani s hlasitosti vyjde to na stejno.

Dodatečně přidáno po 4 minutách 5 vteřinách:
Jeste jedna vec lidske vnemy jsou dost individualni co me se libi tobe nemusi takze sluchatka, ktera mne prijdou kvalitni pro tebe muzou byt hrozne hrajici strepy.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špuntové sliuchátka

Příspěvekod faraon » 17 lis 2017 18:53

Ještě bacha na jednu věc :lol:

Obrázek
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

M_i_s_o
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: březen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Špuntové sliuchátka

Příspěvekod M_i_s_o » 17 lis 2017 19:31

https://sluchatka.heureka.cz/sennheiser ... precision/ za tu cenu dobre, ak by si chcel lepsie musel by si ist cez limit
PC: MB: ASUS Z87-K; CPU: Intel Core i5-4690K; RAM: Corsair 8GB KIT DDR3 2133MHz CL9; GFX: ASUS GeForce GTX1060 6GB; SSD: Samsung 850 EVO 250GB; HDD: SEAGATE BarraCuda 3TB + WD 500GB (backup); Sound: Asus Xonar Essence ST; Power: Seasonic S12II-520; Case: Fractal Design R5; Repro: M-Audio AV40; Headphones: HyperX Cloud Gaming; Mouse: Logitech G602; Monitor: 29" LG 29UM68 Ultrawide
Audio: Onkyo TX-8050; Monitor Audio Bronze 2

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špuntové sliuchátka

Příspěvekod Donald64 » 17 lis 2017 19:53

Dle mého názoru je mnohem lepší koupit jejich zvukově stejnou kopii https://sluchatka.heureka.cz/creative-ep-630/

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špuntové sliuchátka

Příspěvekod Blitzkrieg » 17 lis 2017 20:58

Pro venkovní poslech (+ na cesty) používám výše zmíněné: https://sluchatka.heureka.cz/sennheiser-cx-300-ii-precision/

A nehrají vůbec špatně. Záleží ale na tom, co od nich očekáváš. 8) (dostaneš k nim navíc pěkný kožený obal + výměnné špunty X Neskutečně mě ale rozčiluje, že levé sluchátko má mnohem delší kabel než pravé - nemám nejmenší tušení, k čemu je to dobré, naopak mám vždy obrovský problém, jak ten visící kabel schovat pod triko.)

Jak už Ti bylo řečeno, nemůžeš od malých peckových/špuntových sluchátek očekávat, že budou hrát jako sluchátka přes hlavu s 40mm měničema. A ani vyšší cena tady nepomůže - proti je totiž fyzika... (respektive ano, bude tu nějaký rozdíl mezi Sennheiser CX 300-II Precision a nějakými kvalitní špuntovými sluchátky za 1,5 K a více - rozhodně ale nebude odpovídat rozdílu ceny...)

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špuntové sliuchátka

Příspěvekod drobino » 17 lis 2017 21:09

Blitzkrieg píše: Neskutečně mě ale rozčiluje, že levé sluchátko má mnohem delší kabel než pravé - nemám nejmenší tušení, k čemu je to dobré, naopak mám vždy obrovský problém, jak ten visící kabel schovat pod triko.


Pokud je to tak jak myslím pak leve sluchátku(kabel) má jít za krkem ne pod bradou.Naopak je to lepší než když jdou dva kabely od uší dolů.

volvo1971
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 790
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Špuntové sliuchátka

Příspěvekod volvo1971 » 17 lis 2017 21:54

Muzu se zeptat ohledne toho, ze nici sluch? Muzete mi o tom rict vic? A nevim ktere teda koupit:(

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špuntové sliuchátka

Příspěvekod Blitzkrieg » 17 lis 2017 22:11

Že by špuntová sluchátka ničila zvuk více než "normální" náhlavní sluchátka je IMHO nesmysl. Vždy záleží na hlasitosti - pokud to přeháníš, tak je úplně jedno, jestli máš špuntová, pecková nebo náhlavní = dřív či pozdější si značně poškodíš sluch.

O těch Creativech jsem původně také uvažoval (poměr cena/výkon - jsou znatelně levnější, ale (údajně) nabízí srovnatelnou kvalitu zvuku s Sennheiser CX 300-II Precision). Odradila mě až jejich velká poruchovost, na kterou si lidi stěžovali jak v mém okolí, tak i na internetu - pokud se nepletu, tak je o tom zrovna na CZC diskuze...

chaosus
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: srpen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špuntové sliuchátka

Příspěvekod chaosus » 17 lis 2017 22:19

Říkat, že špunty jakékoliv ceny hrají stejně je kravina. Budu upřímný, taky jsem si to dlouho říkal, než jsem si místo Sencorů za dvě stovky koupil špunty Sennheiser za 1300. Ten rozdíl tam opravdu je, a nejde jen o velikost měničů ale hlavně o použitou technologii. Samozřejmě, že nejlepší špunty nebudou nikdy hrát tak dobře, jako klasické velké sluchátka. S tou cenou tedy mezi 800-1300 max. Víc do špuntů investovat nemá smysl. Já osobně mám tyto https://sluchatka.heureka.cz/sennheiser-cx-3_00/ a za mě super.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Špuntové sliuchátka

Příspěvekod X » 17 lis 2017 22:45

Nabízíte mu sluchátka, ale on chce sliuchátka :lol:

Ne pro každého jsou vhodné špunty, já bych je třeba vůbec nemohl používat. Mám výborný sluch (stejně jako sestra), vždycky slyším lépe než si myslí ostatní - a někdy se docela bavím, když slyším co říkají ostatní a oni o tom nemají ani páru ... ale to má také své specifika, a nebo možná i proto slyším lépe. Podle ušní lékařky mám specifické zvukovody, křivolaké a úzké. Nedávno mě v práci načapali, že nenosím špunty do uší proti hluku a nařídili mi to. Takže jsem byl nucen zbývajících 5 hodin je mít. Boleli mě nejen uši, ale i hlava. Druhý den jsem ohluchl na pravé ucho a než jsem sehnal ušní lékařku, tak jsem 3 dny na pravé ucho neslyšel. Mám od té doby od ní papír, že mi nedoporučuje špunty, že mám nosit (nešpuntové) sluchátka :-)


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ron68 a 38 hostů